english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Wiadomości z Polski

 • Ks. Martin Junge o wolności i miłości

  Ks. Martin Junge o wolności i miłości

  07.07.2014 Spotkanie Chrześcijan zakończyły niedzielne nabożeństwa. We Wrocławiu odbyło się ono w polskokatolickim kościele Marii Magdaleny. Ma on szczególne znaczenie dla ewangelików, bo w nim rozpoczęła się  Reformacja we Wrocławiu. Kazanie wygłosił ks. Martin Junge, sekretarz Światowej Federacji Luterańskiej. czytaj całość »
 • Ewangelickie nabożeństwo w Hali Stulecia

  Ewangelickie nabożeństwo w Hali Stulecia

  06.07.2014 Modlitwy, pieśni, i teksty biblijne w językach: słowackim, czeskim, węgierskim, niemieckim i polskim rozbrzmiewały w wrocławskiej Hali Stulecia podczas centralnego nabożeństwa w ramach Spotkania Chrześcijan Europy Środkowo-Wschodniej. Odbywa się ono w dniach 4-6 lipca w Wrocławiu. czytaj całość »
 • Biskupi o komunizmie i wolności

  Biskupi o komunizmie i wolności

  06.07.2014 Ewangeliccy biskupi z krajów Europy Środkowo-Wschodniej biorący udział w spotkaniu Chrześcijan w Wrocławiu podzielili się refleksjami na temat doświadczeń Kościołów w dobie komunizmu oraz w latach wolności. czytaj całość »
 • Reformacja zdefiniowała społeczeństwo obywatelskie

  Reformacja zdefiniowała społeczeństwo obywatelskie

  06.07.2014 W gruncie rzeczy to już 500 lat temu zostały zdefiniowane zasady społeczeństwa obywatelskiego – powiedział w Wrocławiu deputowany Parlamentu Europejskiego prof. Jerzy Buzek. czytaj całość »
 • Tydzień Ewangelizacyjny w Dzięgielowie muzycznie
 • Instytut Pastoralny w Legnicy

  Instytut Pastoralny w Legnicy

  30.06.2014 W dniach 25-30 czerwca odbyła się w Legnicy sesja dokształcająca w ramach Instytutu Pastoralnego.  czytaj całość »
 • Tydzień Ewangelizacyjny w Dzięgielowie

  Tydzień Ewangelizacyjny w Dzięgielowie

  03.07.2014 Piątego lipca rozpoczyna się 65. Tydzień Ewangelizacyjny w Dzięgielowie. Dla blisko dwóch tysięcy osób, które uczestniczą w codziennych spotkaniach ewangelizacyjnych, to ważny czas formacji duchowej. W tym roku mówcą będzie ks. Leszek Czyż, a na nabożeństwie inauguracyjnym organizator – Centrum Misji i Ewangelizacji – spodziewa się jednego z najpopularniejszych polityków w Polsce i zagranicą - prof. Jerzego Buzka. czytaj całość »
 • Bp S. Maschewski o sytuacji luteran na Ukrainie

  Bp S. Maschewski o sytuacji luteran na Ukrainie

  05.07.2014 Jestem wdzięczny za modlitewne wsparcie bratnich kościołów. Gdy na nabożeństwach odczytuję listy wsparcia dla Ukrainy od braci i sióstr z zagranicy, ich uczestnicy płaczą – powiedział bp Serge Maschewski podczas odbywającej się w Wrocławiu konferencji zwierzchników ewangelickich Kościołów Europy Środkowo-Wschodniej. Biskup Maschewski stoi na czele Niemieckiego Ewangelicko-Luterańskiego Kościoła na Ukrainie. czytaj całość »