english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Wiadomości z Polski

 • Ks. Martin Junge o życiu w wolności

  Ks. Martin Junge o życiu w wolności

  04.07.2014 Zbyt mało wiem o 25-letnim doświadczeniu wolności w Polsce i innych krajach regionu Europy Środkowo-Wschodniej. Nie jest to moim doświadczeniem. Za to mogę opowiedzieć, że jednocześnie jest to także 25 lat doświadczenia wolności w kraju, z którego pochodzę. czytaj całość »
 • Bp Jerzy Samiec o 25 latach od upadku komunizmu

  Bp Jerzy Samiec o 25 latach od upadku komunizmu

  04.07.2014 W 1989 r. zmieniło się wszystko. Zostałem wtedy ordynowany na księdza. Pół roku później zwołano Okrągły Stół, a jeszcze kilka miesięcy później upadł Mur Berliński – powiedział podczas konferencji ewangelickich biskupów Kościołów Europy Środkowo-Wschodniej w Wrocławiu Biskup Jerzy Samiec, zwierzchnik Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP. czytaj całość »
 • Czeskobraterski biskup o 25 latach wolności

  Czeskobraterski biskup o 25 latach wolności

  04.07.2014 Co dzisiaj oznacza dla nas słowo „wolność”? zapytał bp Joel Ruml z Kościoła Czeskobraterskiego w Republice Czeskiej, podczas rozważania otwierającego konferencję zwierzchników ewangelickich Kościołów Europy Środkowo-Wschodniej. czytaj całość »
 • Europejska Konferencja Biskupów

  Europejska Konferencja Biskupów

  04.07.2014 We Wrocławiu w czwartkowe popołudnie, 3 lipca 2014 r. rozpoczęła się dwudniowa Konferencja Ewangelickich Biskupów Europy Środkowo-Wschodniej. czytaj całość »
 • Duchowni o wizji rozwoju Kościoła

  Duchowni o wizji rozwoju Kościoła

  30.06.2014 W Karpaczu trwają obrady corocznej, Ogólnopolskiej Konferencji Duchownych Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego. Rozpoczęły się w poniedziałek, 30 czerwca, a zakończą się w środę. Miejscem obrad jest ośrodek parafii ewangelickiej Wang w Karpaczu. Tematyka konferencji związana jest z wizją rozwoju Kościoła na najbliższe lata. Gościem duchownych jest ks. Martin Junge – sekretarz generalny Światowej Federacji Luterańskiej. czytaj całość »
 • Ponad 1.500 ludzi na Równicy

  Ponad 1.500 ludzi na Równicy

  28.06.2014 Jak miłe są przybytki Twoje, Panie Zastępów!

  Ps 84,2 czytaj całość »

 • Tydzień Ewangelizacyjny '14 on-line!

  Tydzień Ewangelizacyjny '14 on-line!

  30.06.2014 Wideotransmisja z głównych spotkań Tygodnia Ewangelizacyjnego w Dzięgielowie miała miejsce po raz pierwszy w ubiegłym roku. Żywy oddźwięk internautów sprawił, że organizator Tygodnia – Centrum Misji i Ewangelizacji – zdecydowało się na kontynuacje tego sposobu przekazu. czytaj całość »
 • Festiwal z Nadzieją w tle

  Festiwal z Nadzieją w tle

  28.06.2014 Czy ostatnio spotkało Was coś radosnego i zachęcającego? Coś takiego, że chciałoby się nacisnąć przycisk "PAUZA" i zatrzymać wyjątkową chwilę? Ja coś takiego przeżyłem, ale zacznijmy od początku. czytaj całość »