english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Wiadomości z Polski

 • Spotkajmy się we Wrocławiu

  Spotkajmy się we Wrocławiu

  10.01.2014 Ruszyła elektroniczna rejestracja uczestników Spotkania Chrześcijan Europy Środkowo-Wschodniej, które odbędzie się w dniach 4-6 lipca 2014 r. we Wrocławiu. Na stronie wroclaw2014.net mogą się rejestrować zarówno uczestnicy indywidualni, jak i grupy parafialne. czytaj całość »
 • Zapal Płomień Pamięci

  Zapal Płomień Pamięci

  27.01.2014 Nie możemy przywrócić świata, który uległ Zagładzie. Jednak naszym obowiązkiem jest pielęgnować pamięć o nim, jako przestrogę na przyszłość, jako część naszego wspólnego polsko-żydowskiego dziedzictwa – napisała Dyrektor Generalna Fundacji Shalom, Gołda Tencer w piśmie skierowanym na ręce bp. Jerzego Samca w związku z obchodami Dnia Pamięci o Holokauście. czytaj całość »
 • Pożegnanie śp. ks. Roberta Penczka

  Pożegnanie śp. ks. Roberta Penczka

  27.01.2014 „Albowiem nikt z nas dla siebie nie żyje i nikt dla siebie nie umiera; (…) Wszak wszyscy staniemy przed sądem Bożym”

  Rz 14,7.14 czytaj całość »

 • Zwiastun Ewangelicki o katechizmach

  Zwiastun Ewangelicki o katechizmach

  22.01.2014 Drugi tegoroczny numer „Zwiastuna Ewangelickiego” kontynuuje tematykę związaną z Rokiem katechizmu. czytaj całość »
 • Każdy zmienia świat

  Każdy zmienia świat

  27.01.2014 Każdy z nas zmienia świat. Pytanie tylko, jak to robi? I tej właśnie odpowiedzi poszukują autorzy artykułów w najnowszym numerze czasopisma „Warto” - czasopisma o relacjach i duchowości Wydawnictwa WARTO przy Centrum Misji i Ewangelizacji w Dzięgielowie. czytaj całość »
 • Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan

  Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan

  18.01.2014 Mający już ponad stuletnią tradycję Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan stał się cyklicznym świętem ekumenizmu. Co roku między 18 a 25 stycznia, czyli między dawnym świętem katedry św. Piotra a świętem nawrócenia św. Pawła, chrześcijanie różnych wyznań spotykają się na całym świecie na ekumenicznych nabożeństwach, modlitwach, konferencjach, koncertach i innych spotkaniach. czytaj całość »
 • Słowo na Tydzień Ekumeniczny

  Słowo na Tydzień Ekumeniczny

  22.01.2014 Drogie Siostry i Bracia w Chrystusie,
   
  Po raz kolejny przeżywany Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan to nie tylko doskonała sposobność do refleksji i modlitwy, ale i okazja do zaprezentowania ewangelickiego wkładu w powszechne dzieło jedności. czytaj całość »
 • Zmarł ks. Robert Penczek

  20.01.2014 W dniu 17 stycznia 2014 roku zmarł w wieku 46 lat ks. Robert Penczek, duchowny Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w Polsce w latach 1993-2013. czytaj całość »