english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Wiadomości z Polski

 • Honorowy obywatel Katowic

  Honorowy obywatel Katowic

  10.01.2013
  W zabytkowym Pałacu Goldsteinów w Katowicach, podczas nadzwyczajnej sesji Rady Miasta, ks. bp Tadeusz Szurman, zwierzchnik Diecezji Katowickiej oraz proboszcz parafii w Katowicach został honorowym obywatelem tego miasta.  
  czytaj całość »
 • Książka nie tylko dla profesjonalistów

  Książka nie tylko dla profesjonalistów

  08.01.2013 To pierwsza tego typu publikacja na polskim rynku, która została napisana przez praktyka z ponad 30-letnim stażem, a wydana przez Wydawnictwo WARTO. czytaj całość »
 • 10 lat radiowego PO PROSTU

  10 lat radiowego PO PROSTU

  06.01.2013 6 stycznia 2013 r. luterański program radiowy "Po prostu" obchodził 10-lecie istnienia. W eterze pojawił się dokładnie 10 lat temu na falach Radia CCM. czytaj całość »
 • Nowy numer GDAŃSKIEGO ROCZNIKA EWANGELICKIEGO

  Nowy numer GDAŃSKIEGO ROCZNIKA EWANGELICKIEGO

  03.01.2013 Pod koniec grudnia 2012 r. ukazał się kolejny tom czasopisma wydawanego przez Parafię Ewangelicko-Augsburską w Gdańsku z siedzibą w Sopocie. czytaj całość »
 • Nabożeństwa świąteczne w Polskim Radiu

  Nabożeństwa świąteczne w Polskim Radiu

  23.12.2012 W okresie świątecznym - w 4. Niedzielę Adwentu, w 2. Święto Narodzenia Pańskiego oraz w Święto Epifanii w radiu zostaną nadane luterańskie nabożeństwa. czytaj całość »
 • Święto Epifanii

  Święto Epifanii

  05.01.2013
  Święto Objawienia Pańskiego czyli Epifanii Kościół Ewangelicko-Augsburski wraz z innymi Kościołami tradycji zachodniej obchodzi w dniu 6 stycznia. W bieżącym roku święto to wypada w niedzielę, więc może nie tak mocno doświadczamy tego, że jest to od paru lat dzień wolny od pracy.
  czytaj całość »
 • Poświątecznie w Pszczynie

  Poświątecznie w Pszczynie

  29.12.2012 W sobotę, 27 grudnia  w Pszczynie miał miejsce Diecezjalny Zjazd Młodzieży. Przez ponad trzy godziny ponad stu uczestników brało udział wraz ze swoimi duszpasterzami m. in. w koncercie oraz dyskusjach grupowych. Na zjeździe gościł również zwierzchnik diecezji, ks. bp Tadeusz Szurman. czytaj całość »
 • 118. numer SŁOWA i MYŚL

  118. numer SŁOWA i MYŚL

  30.12.2012 Od 20 grudnia br. w parafiach oraz w redakcji kwartalnika można będzie nabyć nowy, nieco spóźniony, numer SiM. Tematem numeru są perspektywy rozwoju Polskiego Towarzystwa Ewangelickiego. czytaj całość »