english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Wiadomości z Polski

 • Synod zakończył obrady

  Synod zakończył obrady

  07.04.2013 Od nabożeństwa z Komunią Świętą rozpoczęły się niedzielne obrady Synodu Kościoła. Nabożeństwo, w którym kazanie wygłosił ks. Grzegorz Giemza, Prezes Synodu, było bezpośrednio transmitowane przez Polskie Radio w Programie 2. czytaj całość »
 • Drugi dzień obrad Synodu

  Drugi dzień obrad Synodu

  06.04.2013 Sobota na Synodzie Kościoła rozpoczęła się od porannego rozważania i modlitwy, poprowadzonej przez ks. bp. Edwarda Puśleckiego, gościa Synodu, który w ramach cyklu "Reformatorzy świadczą o Bogu" zaprezentował postać Johna Wycliffea.  czytaj całość »
 • Według GUS jest nas 71 tysięcy!

  Według GUS jest nas 71 tysięcy!

  16.04.2013 GUS podał dane dotyczące przynależności religijną Polaków. Luteranizm jest czwartym wyznaniem pod względem liczby wiernych.  czytaj całość »
 • Obrady Synodu Kościoła

  Obrady Synodu Kościoła

  05.04.2013 W Warszawie, w piątkowe popołudnie (05.04) rozpoczęła się wiosenna sesja Synodu Kościoła. czytaj całość »
 • Zmarł śp. Karol Cieślar

  Zmarł śp. Karol Cieślar

  03.04.2013 W środę, 3 kwietnia 2013 roku,  w wieku 77 lat zmarł Karol Cieślar były wiceprezes rady synodalnej, oraz radca konsystorza. czytaj całość »
 • Diecezjalny Zjazd Młodzieży w Żorach

  Diecezjalny Zjazd Młodzieży w Żorach

  03.04.2013 W Żorach odbył się Zjazd Młodzieży Diecezji Katowickiej. Organizatorami imprezy byli: Parafia Ewangelicko-Augsburska w Żorach oraz Diecezjalny Duszpasterz Młodzieży, ks. Marcin Konieczny. czytaj całość »
 • Wielki Piątek z Prezydentem i w TVP 2

  Wielki Piątek z Prezydentem i w TVP 2

  30.03.2013 Wielki Piątek roku 2013 dla polskich ewangelików jak zawsze był jednym z najważniejszych świąt kościelnych. Jednak w co najmniej dwóch kościołach miał wymiar szczególny poprzez obecność na nabożeństwach ... ekip telewizyjnych. czytaj całość »
 • Przed obradami Synodu Kościoła

  Przed obradami Synodu Kościoła

  02.04.2013 W dniach od 5 do 7 kwietnia br. w Warszawie odbędzie się posiedzenie Synodu Kościoła. Sesja rozpocznie się od nabożeństwa w kościele Św. Trójcy, a późniejsze obrady będą się toczyć w Centrum Luterańśkim przy ul. Miodowej 21. Wiosenna sesji skoncentrowana będzie na zagadnieniach podsumowujących działalność Kościoła w roku 2012.  Będzie to trzecia sesja XIII kadencji najwyższej władzy Kościoła Ewangelickiego w Polsce. czytaj całość »