english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Wiadomości z Polski

 • 65. Tydzień Ewangelizacyjny w Dzięgielowie

  65. Tydzień Ewangelizacyjny w Dzięgielowie

  27.06.2014 Już wkrótce, 5 lipca, rozpocznie się 65. Tydzień Ewangelizacyjny w Dzięgielowie. Głównym mówcą ewangelizacyjnym dla młodzieży i dorosłych będzie ks. Leszek Czyż. Temat pierwszego spotkania to: "Nie musisz ich przestrzegać, ale..." czytaj całość »
 • Kapelani w Trójmieście

  Kapelani w Trójmieście

  26.06.2014 Tegoroczna Konferencja Ewangelickich Kapelanów Krajów Nadbałtyckich pod hasłem „Zabliźnianie ran” odbyła się w Trójmieście w dniach 2-5 czerwca. Ewangelickie Duszpasterstwo Wojskowe gościło na Wybrzeżu blisko czterdziestu zagranicznych kapelanów. czytaj całość »
 • XII Zjazd w Salmopolu

  XII Zjazd w Salmopolu

  22.06.2014 W dniach od 9 do 11 maja br. odbył się nasz kolejny, już XII „Zjazd Młodzieży Salmopolskiej z lat 60 - tych” u ks. Jana Byrta i pani pastorowej Doroty w Salmopolu — Szczyrku. Jest to nasze coroczne, tradycyjne miejsce spotkań, bo nie ma lepszego! czytaj całość »
 • Jakość naszego chrześcijaństwa

  Jakość naszego chrześcijaństwa

  21.06.2014 Zapraszamy do lektury dwunastego numeru Zwiastuna Ewangelickiego. czytaj całość »
 • Zjazd Bratniej Pomocy im. Gustawa Adolfa

  Zjazd Bratniej Pomocy im. Gustawa Adolfa

  19.06.2014 W Święto Bratniej Pomocy, 19 czerwca 2014 roku w Katowicach odbył się 151. Zjazd Bratniej Pomocy im. Gustawa Adolfa. czytaj całość »
 • Muzyczne credo Reformacji

  Muzyczne credo Reformacji

  18.06.2014 Czy istnieje dobra muzyka kościelna i czy Bachem muzyka w Kościele stoi? O muzyce w duchowości luterańskiej i o tym, jak Luter dał kobietom głos w Kościele rozmawiamy z Magdaleną Cieślar. czytaj całość »
 • Święto Straży Granicznej

  Święto Straży Granicznej

  16.06.2014 23. rocznica powołania formacji Straży Granicznej (SG) stała się okazją do wspólnego świętowania, w które w Święto Trójcy Świętej w dniu 15 czerwca 2014 r. włączył się Dekanat Ewangelicki SG, wpisując się w harmonogram uroczystości święta, które odbywało się w Śląsko-Małopolskim Oddziale Straży Granicznej i na terenie całego kraju. czytaj całość »
 • Poznać siebie, wysłuchać drugiego

  Poznać siebie, wysłuchać drugiego

  07.06.2014 Osoby, które chcą uzyskać kwalifikacje w zakresie duszpasterstwa, poradnictwa i komunikacji interpersonalnej mogą skorzystać z kursów organizowanych w Dzięgielowie i Węgrowie. czytaj całość »