english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Wiadomości z Polski

 • Przygoda wciąż trwa

  Przygoda wciąż trwa

  27.05.2014 Już od dziesięcioleci jest pewne miejsce, które przyciąga młodość, entuzjazm, chęć zabawy i zbliżania się do Boga drzemiące w ludziach przez cały rok. Miejsce przesycone historią i wyzwalające najlepsze ludzkie emocje. Gdzie przypadkowi ludzie tworzą przyjaźnie na całe życie, a nieprzypadkowi goście odkrywają przed uczestnikami ciekawość świata i odwagę do rozwijania własnych myśli. Gdzie takie miejsce znaleźć? czytaj całość »
 • Impulsy do dyskusji i działania

  Impulsy do dyskusji i działania

  25.05.2014 W najnowszym 10 numerze „Zwiastuna Ewangelickiego” rozpoczęto publikację nowego cyklu pt. Wizja przyszłości. czytaj całość »
 • Wypoczynek i rozwój

  Wypoczynek i rozwój

  22.05.2014 Nocny alert, spływ kajakiem przez Puszczę Piską, rozgrywki sportowe, czas na sensowne rozmowy na każdy temat; wycieczki rowerowe, wypad do zamku krzyżackiego i Wilczego Szańca to tylko niektóre atrakcje obozów młodzieżowych. W lipcu i w sierpniu zaprasza na nie Centrum Misji i Ewangelizacji oraz Ogólnopolskie Duszpasterstwo Młodych. czytaj całość »
 • Pierwsze wpisy na blogu Biskupa Kościoła

  Pierwsze wpisy na blogu Biskupa Kościoła

  21.05.2014 Biskup  Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego zadebiutował dziś (środa, 21 maja 2014 r.) w roli blogera. W ten sposób Kościół sukcesywnie poszerza swą obecność w Internecie, od portali informacyjnych, poprzez fanpage’a na facebooku oraz twitterze, po wspomnianego bloga. Znajduje się on pod następującym adresem: www.biskupkosciola.wordpress.com. czytaj całość »
 • Zjazd Chórów Diecezji Warszawskiej

  Zjazd Chórów Diecezji Warszawskiej

  21.05.2014 Od 10 do 11 maja br. odbywał się w Warszawie Zjazd Chórów Diecezji Warszawskiej Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego zorganizowany przez stołeczną Parafię Ewangelicko-Augsburską Świętej Trójcy. Po raz pierwszy diecezjalny zjazd chórów trwał dwa dni, gromadząc imponującą liczbę ok. 200 uczestników. czytaj całość »
 • XII edycja Nagrody im. ks. Leopolda Otto

  XII edycja Nagrody im. ks. Leopolda Otto

  21.05.2014 W XII edycji Nagrody im. ks. Leopolda Otto, przyznawanej corocznie przez „Zwiastun Ewangelicki” kapituła uhonorowała trójkę laureatów. Statuetki i dyplomy 17 maja br. wręczali w Bielsku-Białej biskup Kościoła Jerzy Samiec oraz ks. Jerzy Below, redaktor naczelny dwutygodnika. czytaj całość »
 • Jak pomóc osobom pokrzywdzonym przestępstwem?

  Jak pomóc osobom pokrzywdzonym przestępstwem?

  20.05.2014 Centrum Misji i Ewangelizacji organizuje pomoc psychologiczną, prawną oraz materialną w nowo otwartym Ośrodku Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem. czytaj całość »
 • Kobiety o ekumenii

  Kobiety o ekumenii

  15.05.2014 O codziennych doświadczeniach ekumenii, obawach i korzyściach z nią związanych rozmawiały uczestniczki konsultacji ekumenicznych zorganizowanych przez Komisję Kobiet Polskiej Rady Ekumenicznej. czytaj całość »