english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Wiadomości z Polski

 • Ekumeniczne spotkanie noworoczne

  Ekumeniczne spotkanie noworoczne

  27.01.2013 W spotkaniu noworocznym Polskiej Rady Ekumenicznej, oprócz przedstawicieli Kościołów zrzeszonych w Radzie, uczestniczyli: hierarchowie Kościoła rzymskokatolickiego, reprezentanci Kancelarii Prezydenta i Premiera, Sejmu i Senatu, oraz przedstawiciele świata kultury i nauki. czytaj całość »
 • Rozpoczął się Tydzień Ekumeniczny

  Rozpoczął się Tydzień Ekumeniczny

  18.01.2013 Rozpoczął się mający już ponad stuletnią tradycję Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Co roku między 18 a 25 stycznia, chrześcijanie różnych wyznań spotykają się na całym świecie na ekumenicznych nabożeństwach, modlitwach, konferencjach, koncertach i innych spotkaniach. czytaj całość »
 • Instytut Pastoralny ekumenicznie

  Instytut Pastoralny ekumenicznie

  22.01.2013 Tegoroczny Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan zainaugurowano w ramach działalności Instytutu Pastoralnego w sposób szczególny. czytaj całość »
 • Zostań wolontariuszem

  Zostań wolontariuszem

  16.01.2013 Centrum Misji i Ewangelizacji uruchomiło nabór na wolontariat akcyjny. Zgłoszenia, na podstawie formularza internetowego, będą przyjmowane do 31 maja 2013 r. czytaj całość »
 • Warto o słowach

  Warto o słowach

  15.01.2013 W zimowym numerze czasopisma o relacjach i duchowości "Warto", publikowanym przez Wydawnictwo WARTO Centrum Misji i Ewangelizacji, przede wszystkim dużo słów o słowach, ale i miejsca na refleksję. czytaj całość »
 • 150 lat Zwiastuna Ewangelickiego

  150 lat Zwiastuna Ewangelickiego

  15.01.2013 W Warszawie zainaugurowano rok jubileuszowy „Zwiastuna Ewangelickiego”. Podczas dwudniowych obchodów 150 lat jego istnienia, które odbyły się w Warszawie w dniach 12-13 stycznia  2013 r., wręczone zostały Nagrody im. ks. Leopolda Otto w XI edycji, modlono się przy grobach redaktorów naczelnych i zaproszono warszawian na koncert „Solus Christus” w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca Śląsk. czytaj całość »
 • 2013 - Rok Reformatorów

  2013 - Rok Reformatorów

  08.01.2013 Rok 2013 w Kościele Ewangelicko-Augsburskim w Polsce to ROK REFORMATORÓW. Ten rok rozpoczyna pięć lat poświęconych tematyce związanej z Reformacją. Celem jest przygotowanie do obchodów 500-lecia Reformacji. czytaj całość »
 • Honorowy obywatel Katowic

  Honorowy obywatel Katowic

  10.01.2013
  W zabytkowym Pałacu Goldsteinów w Katowicach, podczas nadzwyczajnej sesji Rady Miasta, ks. bp Tadeusz Szurman, zwierzchnik Diecezji Katowickiej oraz proboszcz parafii w Katowicach został honorowym obywatelem tego miasta.  
  czytaj całość »