english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Wiadomości z Polski

 • Dary dla 4.023 dzieci

  Dary dla 4.023 dzieci

  08.12.2013 Trzynasta edycja akcji charytatywnej Centrum Misji i Ewangelizacji „Prezent pod choinkę” zakończona! Składamy gorące podziękowania Wszystkim, którzy zechcieli się do niej przyłączyć i przygotować prezenty dla dzieci z Białorusi, Ukrainy i Rumunii. czytaj całość »
 • Rozpoczął się Adwent 2013

  Rozpoczął się Adwent 2013

  30.11.2013 W niedzielę, 1 grudnia rozpoczął się Adwent Roku Pańskiego 2013. Jednocześnie został otwarty w ten sposób nowy rok kościelny, kolejny etap chrześcijańskiej wędrówki za Jezusem Chrystusem. czytaj całość »
 • Jak wspólnie świętować 500 lat Reformacji

  Jak wspólnie świętować 500 lat Reformacji

  29.11.2013 27 listopada 2013 r. odbyła się w warszawskim Centrum Luterańskim konferencja ekumeniczna poświęcona rzymskokatolicko-luterańskiemu dokumentowi "Od konfliktu do komunii". Tekst przygotowała Komisja ds. Jedności powołana przez Światową Federację Luterańską (ŚFL) oraz Papieską Radę ds. Jedności Chrześcijan. Dokument dotyczy zbliżającego się jubileuszu 500-lecia Reformacji i możliwości jej wspólnego upamiętnienia przez rzymskich katolików i ewangelików tradycji luterańskiej. czytaj całość »
 • Rusza Wigiljne Dzieło Pomocy Dzieciom

  Rusza Wigiljne Dzieło Pomocy Dzieciom

  29.11.2013 Pod hasłem „Rozjaśnij dzieciom przyszłość!” odbędzie się tegoroczna ekumeniczna akcja charytatywna Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom, organizowana wspólnie przez Caritas Polska, Diakonię Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego, Diakonię Kościoła Ewangelicko-Reformowanego oraz Eleos – Dzieło Miłosierdzia Kościoła Prawosławnego. czytaj całość »
 • Superwizja pastoralna w Kościele

  27.11.2013 Po raz drugi w historii, w ramach Kościoła, rozpoczęto szkolenie w dziedzinie pracy superwizyjnej o profilu psychologiczno-pastoralnym w służbie Kościoła i Diakonii, jak również dla instytucji świeckich. czytaj całość »
 • Konferencja o Biblii brzeskiej

  Konferencja o Biblii brzeskiej

  27.11.2013 W Warszawie odbyła się międzynarodowa konferencja naukowa poświęcona pierwszemu przekładowi Pisma Świętego z języków oryginalnych na język polski czyli Biblii brzeskiej zwanej Radziwiłłowską. czytaj całość »
 • Nowy Kalendarz adwentowy

  Nowy Kalendarz adwentowy

  22.11.2013 Kalendarz adwentowy co roku proponuje dzieciom i ich rodzicom, jak w ciekawy sposób mogą spędzić czas adwentu. Jak przygotować się rodzinnie do świąt, nie w zgiełku zakupów i męczącej bieganinie – podpowiada autorka Sylwia Adamus. czytaj całość »
 • Duszpastersko o inności

  Duszpastersko o inności

  23.11.2013 Już po raz trzeci, w ramach Dnia Duszpasterstwa, odbyła się konferencja poświęcona duszpasterskim wyzwaniom współczesności. Tegoroczne spotkanie koncentrowało się na reflektowaniu istniejących barier w rozmowach duszpasterskich z "innymi". czytaj całość »