english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Wiadomości z Polski

 • 38. Diecezjalny Zjazd Młodzieży

  38. Diecezjalny Zjazd Młodzieży

  23.04.2014 We wtorek, 23 kwietnia 2014 r. miał miejsce w Żorach trzydziesty ósmy Diecezjalny Zjazd Młodzieży Ewangelickiej, zorganizowany wspólnie przez Parafię Ewangelicko-Augsburską w Żorach oraz Diecezjalnego Duszpasterza Młodzieży. czytaj całość »
 • Życzenia wielkanocne Biskupa Kościoła

  Życzenia wielkanocne Biskupa Kościoła

  18.04.2014 I odeszły prędko od grobu z bojaźnią i wielką radością i pobiegły oznajmić to uczniom jego. Mt 28,8 czytaj całość »
 • Rekolekcje pasyjne dla kobiet

  Rekolekcje pasyjne dla kobiet

  13.04.2014 To już siódmy raz, w parafii Wang w Karpaczu, zorganizowane zostały Rekolekcje Pasyjne dla Kobiet. Dotychczas udział w nich brały przede wszystkim panie z parafii Dolnego Śląska. Tym razem było trochę inaczej. czytaj całość »
 • Wielki Tydzień w mediach

  Wielki Tydzień w mediach

  13.04.2014 Zapraszamy  kościołó i kaplic na luterańskie nabożeństwa Wielkiego Tygodnia. Tym, którzy nie będą w stanie tam dotrzeć, proponujemy nabożeństwa w telewizji i radiu oraz poprzez sieć internetową. czytaj całość »
 • Wielkanocny Zwiastun Ewangelicki

  Wielkanocny Zwiastun Ewangelicki

  16.04.2014 W wielkanocnym numerze „Zwiastuna Ewangelickiego” niezwykła droga od smutku do radości w Łodzi. czytaj całość »
 • Wielki Piątek 2014

  Wielki Piątek 2014

  17.04.2014
  Nadszedł dzień Wielkiego Piątku. Pamiątka śmierci Jezusa Chrystusa. Dzień refleksji i zadumy...
  czytaj całość »
 • Trwa Wielki Tydzień

  Trwa Wielki Tydzień

  29.03.2015

  Wielki Tydzień stanowi kulminację czasu pasyjnego. Rozpoczyna się w Niedzielę Palmową, a swoje zakończenie znajduje w Wielką Sobotę. Po niej wkraczamy już w nowy okres roku kościelnego - w radosny czas wielkanocny... czytaj całość »

 • Koncepcje pracy z ojcami

  Koncepcje pracy z ojcami

  09.04.2014 W dniach 27–29 marca w Krakowie odbyła się międzynarodowa konferencja „Koncepcje pracy z ojcami w kontekście Unii Europejskiej”. Zwieńczyła ona cykl spotkań w ramach projektu Grundtviga „Uczenie się przez całe życie”. Jej uczestnikami, jak i całego projektu, byli mężczyźni z Austrii, Niemiec, Szwajcarii i Polski. czytaj całość »