english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Wiadomości z Polski

 • Sesja Instytutu Pastoralnego na Opolszczyźnie

  Sesja Instytutu Pastoralnego na Opolszczyźnie

  31.08.2013 „Czy Lubienia jest do polubienia?” – to pytanie nurtowało wielu, którzy wyruszali na kolejną edycję kursu w ramach Instytutu Pastoralnego, tym razem na opolską ziemię. Wszelkie wątpliwości zostały natychmiast rozwiane. czytaj całość »
 • CME na Woodstock

  CME na Woodstock

  30.08.2013 Piątka wolontariuszy z CME, została poproszona o wsparcie Chrześcijańskiego Klubu Motocyklowego Boanerges w misji ewangelizowania motocyklistów podczas jednego z największych festiwali muzycznych w Polsce. Inicjatorem zaproszenia wolontariuszy CME na Woodstock był ks. Waldemar Gabryś. czytaj całość »
 • Konsultacje społeczne w sprawie 0,5 %

  Konsultacje społeczne w sprawie 0,5 %

  02.08.2013 Obecnie trwają konsultacje społeczne projektu ustawy o zmianie ustawy o gwarancjach wolności sumienia i wyznania oraz niektórych innych ustaw. Przedstawiony projekt zakłada możliwość przekazania przez osoby fizyczne 0,5% podatku na rzecz wybranego Kościoła lub związku wyznaniowego, na podobnych zasadach, jak przekazywanie 1% podatku na Organizacje Pożytku Publicznego. czytaj całość »
 • Ekologiczne Lato w Lubieni

  Ekologiczne Lato w Lubieni

  08.08.2013 W dniach 13-23.07.2013 r. w Domu Gościnnym w Lubieni odbył się obóz ekologiczny dla dzieci z naszego Kościoła. czytaj całość »
 • Gotowa na wszystko czyli Śniadanie dla Kobiet

  Gotowa na wszystko czyli Śniadanie dla Kobiet

  24.07.2013 Już po raz 8. kobiety z różnych stron kraju miały okazję spotkać się 6 lipca w Hotelu Gołębiewski w Wiśle na Śniadaniu dla Kobiet. czytaj całość »
 • Ogólnopolska Konferencja Duchownych

  Ogólnopolska Konferencja Duchownych

  04.07.2013 W Wiśle Jaworniku w dniach 1 do 3 lipca br. odbyła się doroczna Ogólnopolska Konferencja Duchownych Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego. Podstawowa tematyka konferencji związana była z Rokiem Katechizmu (zagadnieniem tym Kościół będzie się zajmował w roku 2014). czytaj całość »
 • Jest mocniejsza

  Jest mocniejsza

  26.07.2013 W lipcu na półki księgarskie trafiła powieść Lidii Czyż pt. „Mocniejsza niż śmierć”, wydana przez wydawnictwo WARTO. To książka o listach będących ostatnią deską ratunku, o historii nieprawdopodobnej, lecz niestety prawdziwej, oraz o sile zdolnej wyrwać człowieka z samego dna rozpaczy. czytaj całość »
 • Ewangelickie święto na Kujawach

  Ewangelickie święto na Kujawach

  04.07.2013 W czasie uroczystych nabożeństw, ewangelicy ziemi dobrzyńskiej i michałowskiej, dziękowali za 145 lat kościoła w Lipnie oraz 125 lat kościoła w Rypinie.   czytaj całość »