english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Wiadomości z Polski

 • Wino i chleb

  Wino i chleb

  09.10.2012 „Wino i chleb” - pod takim hasłem odbyły się  rekolekcje diecezjalne Diecezji Pomorsko-Wielkopolskiej oraz  Diecezjalne Święto Żniw, które w miniony weekend (5-7 października 2012) przeżywaliśmy w ewangelickiej parafii w Słupsku. Trzydniowe spotkanie nad morzem rozpoczęło się w piątek w Warcinie, gdzie po zwiedzeniu dawnego pałacu kanclerza Otto von Bismarcka, po którym gości oprowadzał kurator diecezji, a jednocześnie dyrektor Technikum Leśnego – Piotr Mańka, wszyscy spotkali się przy ognisku. Po wspólnej kolacji uczestnicy rekolekcji  udali się do odbudowanego na terenie szkoły, dawnego ewangelickiego kościoła z Ciecholubia. Tam proboszcz  ks. Wojciech Froehlich poprowadził uczestników w wieczornej modlitwie, mającej charakter nieszporów.  Tego wieczora wiślański chór parafialny, który przybył do Słupska na zaproszenie miejscowej parafii ewangelickiej, wykonał jedną z przygotowanych pieśni i tym samym wpisał się w historię zrekonstruowanego kościoła jako pierwszy chór kościelny, który zaśpiewał w murach odbudowanej świątyni. czytaj całość »
 • Biblia w centrum uwagi

  Biblia w centrum uwagi

  09.10.2012 Poprzez nabożeństwa i sympozjum chrześcijanie różnych wyznań na nowo poznawali moc Pisma Świętego. czytaj całość »
 • Nowy numer czasopisma Warto

  Nowy numer czasopisma Warto

  08.10.2012 Ukazał się nowy numer czasopisma o relacjach i duchowości "Warto". czytaj całość »
 • Nagrody Diakonii wręczone

  Nagrody Diakonii wręczone

  08.10.2012 W dniu 6 października, w warszawskim Teatrze ROMA, podczas ekumenicznej Gali Ubi Caritas zostały wręczone Nagrody Diakonii Polskiej dla ludzi wyróżniających się w pracy na rzecz potrzebujących. czytaj całość »
 • Ruszyła akcja Prezent pod choinkę

  Ruszyła akcja Prezent pod choinkę

  08.10.2012 Ruszyła akcja charytatywna „Prezent pod choinkę”, która polega na przygotowaniu prezentów świątecznych dla najuboższych dzieci na Ukrainie. To już dwunasta edycja tej akcji. czytaj całość »
 • Czternasty zjazd przewodników

  Czternasty zjazd przewodników

  07.10.2012 Tegoroczne spotkanie przewodników i krajoznawców ewangelików odbyło się w dniach 21 -23 września w Opolu. Organizatorami byli: Koło Przewodników im. Księcia Jana Dobrego  i Parafia Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w Opolu. czytaj całość »
 • Nowy Zwiastun Ewangelicki

  Nowy Zwiastun Ewangelicki

  07.10.2012 Ukazał się właśnie 19. tegoroczny numer Zwiastuna Ewangelickiego, dwutygodnika wydawnego przez Wydawnictwo Augustana z Bielska-Białej. czytaj całość »
 • Pamiątkowe kubki na jubileusz Reformacji

  Pamiątkowe kubki na jubileusz Reformacji

  03.10.2012 Przed tegorocznym Świętem Reformacji zostały przygotowane pokazowe egzemplarze jubileuszowych kubków na 500-lecie Reformacji. Jest to wersja pokazowa ceramiki, a wykonanie konkretnego modelu będzie możliwe na indywidualne (lub zbiorowe) zamówienie. czytaj całość »