english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Wiadomości z Polski

 • Wielki Tydzień w mediach

  Wielki Tydzień w mediach

  13.04.2014 Zapraszamy  kościołó i kaplic na luterańskie nabożeństwa Wielkiego Tygodnia. Tym, którzy nie będą w stanie tam dotrzeć, proponujemy nabożeństwa w telewizji i radiu oraz poprzez sieć internetową. czytaj całość »
 • Wielkanocny Zwiastun Ewangelicki

  Wielkanocny Zwiastun Ewangelicki

  16.04.2014 W wielkanocnym numerze „Zwiastuna Ewangelickiego” niezwykła droga od smutku do radości w Łodzi. czytaj całość »
 • Wielki Piątek 2014

  Wielki Piątek 2014

  17.04.2014
  Nadszedł dzień Wielkiego Piątku. Pamiątka śmierci Jezusa Chrystusa. Dzień refleksji i zadumy...
  czytaj całość »
 • Trwa Wielki Tydzień

  Trwa Wielki Tydzień

  29.03.2015

  Wielki Tydzień stanowi kulminację czasu pasyjnego. Rozpoczyna się w Niedzielę Palmową, a swoje zakończenie znajduje w Wielką Sobotę. Po niej wkraczamy już w nowy okres roku kościelnego - w radosny czas wielkanocny... czytaj całość »

 • Koncepcje pracy z ojcami

  Koncepcje pracy z ojcami

  09.04.2014 W dniach 27–29 marca w Krakowie odbyła się międzynarodowa konferencja „Koncepcje pracy z ojcami w kontekście Unii Europejskiej”. Zwieńczyła ona cykl spotkań w ramach projektu Grundtviga „Uczenie się przez całe życie”. Jej uczestnikami, jak i całego projektu, byli mężczyźni z Austrii, Niemiec, Szwajcarii i Polski. czytaj całość »
 • Wolontariat na Tygodniu Ewangelizacyjnym

  Wolontariat na Tygodniu Ewangelizacyjnym

  02.04.2014 Spędź początek lipca w Dzięgielowie na 65 Tygodniu Ewangelizacyjnym. To jedna z największych tego typu imprez w Polsce! czytaj całość »
 • Rozstrzygnięcie konkursu

  Rozstrzygnięcie konkursu

  05.04.2014 Dziękujemy osobom, które wzięły udział w konkursie dotyczącym przewodnika historycznego "Ewangelicy w Białymstoku". W związku z ciekawymi odpowiedziami nadesłanymi przez uczestników parafia ewangelicko-augsburska w Białymstoku postanowiła wszystkich ich nagrodzić. czytaj całość »
 • Ukraina, Sola Scriptura i ...

  Ukraina, Sola Scriptura i ...

  04.04.2014 W pierwszym kwietniowym numerze „Zwiastuna Ewangelickiego” ks. Pavlo Shvarts, zastępca biskupa Kościoła luterańskiego na Ukrainie przypomina historię powstania ukraińskiego Kościoła luterańskiego oraz skomplikowane losy ewangelików na tych ziemiach. Jednocześnie przedstawia zaangażowanie ewangelików w ostatnie wydarzenia w ich kraju. czytaj całość »