english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Wiadomości z Polski

 • Pożegnanie śp. ks. Jana Grossa

  Pożegnanie śp. ks. Jana Grossa

  29.03.2014 Wierni z parafii w Cieszynie, Goleszowie, Mikołowie, Tychach i Orzeszu oraz duchowni rzymskokatoliccy, polskokatoliccy i luterańscy z Polski i Zaolzia pożegnali w sobotę, 29 marca śp. ks. Jana Grossa. czytaj całość »
 • Finał SOLA SCRIPTURA

  Finał SOLA SCRIPTURA

  26.03.2014 Finał siódmej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Biblijnego Sola Scriptura 2013/2014 odbył się 22 marca br. w Bielsku-Białej. Uczestniczyło w nim blisko 150 ewangelików z diecezji: cieszyńskiej, katowickiej, mazurskiej, pomorsko-wielkopolskiej oraz warszawskiej. czytaj całość »
 • Pierwsze nowe wirtualne

  Pierwsze nowe wirtualne

  24.03.2014 Ostatni papierowy numer czasopisma o relacjach i duchowości „Warto”, który wyszedł pod koniec minionego roku, był jak dotąd najlepszym, jaki do tej pory czytałam. Jak dotąd, bowiem właśnie powstał numer najnowszy, pierwszy tegoroczny, w całości elektroniczny. Po prostu najlepszy. Autorzy poczuli nowy wiatr unoszący stare skrzydła. Jest nowa jakość, jest z czego się cieszyć. W dodatku cały numer dostępny jest bezpłatnie na stronie www.warto.cme.org.pl. Straci ten, kto nie zajrzy. czytaj całość »
 • Zmarł śp. ks. Jan Gross

  Zmarł śp. ks. Jan Gross

  25.03.2014 W dniu dzisiejszym (25.03) w godzinach rannych w Cieszynie, w wieku 76 lat, zmarł śp. ks. Jan Gross - proboszcz parafii ewangelickiej w Mikołowie (1978-2004), radca Konsystorza (1990-2001), prezes Synodu Kościoła (2002-2007), wybitny ekumenista i znawca liturgii. Pogrzeb śp. ks. Jana Grossa odbędzie się w sobotę, 29 marca o 12.00 z kościoła Jezusowego w Cieszynie na miejscowy cmentarz. czytaj całość »
 • Synod diecezjalny w Warcinie

  Synod diecezjalny w Warcinie

  20.03.2014 W dniach 14-15 marca 2014 roku w Warcinie obradował Synod Diecezji Pomorsko-Wielkopolskiej. Dzięki uprzejmości kuratora Diecezji, Piotra Mańki – na co dzień dyrektora Technikum, sesja mogła odbyć się ponownie na terenie Zespołu Szkół Leśnych im. prof. Stanisława Sokołowskiego. Dwudniowe spotkanie rozpoczęło się w piątkowe popołudnie od modlitwy w zabytkowym, XVII-wiecznym kościele, przeniesionym z Ciecholubia i odrestaurowanym w Warcinie. Rozważanie poprowadził ks. Wojciech Froehlich z PEA Słupsk. czytaj całość »
 • W Beskidzkiej Oazie o zmianach

  W Beskidzkiej Oazie o zmianach

  15.03.2014 Na stoku Girowej, granicznej góry niedaleko trójstyku łączącego Polskę, Czechy i Słowację, znajduje się uroczy dom, kościelny ośrodek wypoczynkowo-szkoleniowy „Beskidzka Oaza”. W dniach 7-9 marca 2014 r. to gościnne miejsce w Piosku w Republice Czeskiej, stało się OAZĄ dla dwudziestu pań, które odpowiedziały na zaproszenie umieszczone w Zwiastunie Ewangelickim. czytaj całość »
 • Czas pasyjny ze Zwiastunem Ewangelickim

  Czas pasyjny ze Zwiastunem Ewangelickim

  21.03.2014 W szóstym numerze „Zwiastuna Ewangelickiego” opisujemy postacie: etnografa-amatora, publicysty, malarza i literata w jednaj osobie Bogumiła Hoffa w 120. rocznicę śmierci oraz ks. Alfreda Jaguckiego w 100-lecie urodzin. Artur Jakubanis przypomina, że mamy prawo do zwolnienia od pracy lub nauki w święta kościelne. czytaj całość »
 • Obradował Synod Diecezji Warszawskiej

  Obradował Synod Diecezji Warszawskiej

  16.03.2014 Synod Diecezji Warszawskiej obradował 15 marca 2014 w Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Pabianicach. Synodałowie spotykają się dwa razy do roku, na wiosnę oraz jesienią. Jesienne obrady zwyczajowo mają charakter tematyczny, wiosenny Synod natomiast pełni rolę sprawozdawczą. Dlatego właśnie, marcowa sesja w Pabianicach zajmowała się sprawozdaniami poszczególnych komisji diecezjalnych oraz kwestiami finansów diecezji na 2014 rok. czytaj całość »