english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Wiadomości z Polski

 • Inny adwent

  Inny adwent

  02.12.2013 Zachęcamy do głębszego przeżywania czasu adwentu. Na stronie internetowej innyadwent.cme.org.pl proponujemy, aby w tym czasie codziennie studiować Słowo Boże, modlić się, a także zapoznawać się z przygotowanymi przez Centrum Misji i Ewangelizacji tekstami i nagraniami, rozmawiać o Jezusie z innymi ludźmi. czytaj całość »
 • Wigilijna świeca w Szczyrku

  Wigilijna świeca w Szczyrku

  11.12.2013 Wigilia to czas, kiedy jesteśmy razem. Wspólnym chwilom towarzyszy może towarzyszyć świeca, która jest czymś więcej niż zwykłym źródłem światła. Ma ona ma wskazywac na Jezusa, narodzonego w Betlejem, oraz na bliźniego. czytaj całość »
 • Ewangelickie spojrzenie i budowanie wiary

  Ewangelickie spojrzenie i budowanie wiary

  11.12.2013 W najnowszym, sto dwudziestym ósmym wydaniu „Kalendarza Ewangelickiego” czytelnicy znajdą jak co roku przegląd wydarzeń w Kościele i podsumowania działalności różnych organizacji i duszpasterstw.  Informacje uzupełnia fotograficzny przegląd wydarzeń  minionych miesięcy. czytaj całość »
 • Święte są chwile spędzone z dziećmi

  Święte są chwile spędzone z dziećmi

  08.12.2013 Ks. Herbert Brokering pokazuje na przykładzie swoich relacji, jak ewoluowała rola ojca z tradycyjnej, oparta na władzy, lęku i dystansie, po pełną troski, czuwającą i akceptującą rolę, jaką chciał w swoim życiu pełnić.  czytaj całość »
 • Dary dla 4.023 dzieci

  Dary dla 4.023 dzieci

  08.12.2013 Trzynasta edycja akcji charytatywnej Centrum Misji i Ewangelizacji „Prezent pod choinkę” zakończona! Składamy gorące podziękowania Wszystkim, którzy zechcieli się do niej przyłączyć i przygotować prezenty dla dzieci z Białorusi, Ukrainy i Rumunii. czytaj całość »
 • Rozpoczął się Adwent 2013

  Rozpoczął się Adwent 2013

  30.11.2013 W niedzielę, 1 grudnia rozpoczął się Adwent Roku Pańskiego 2013. Jednocześnie został otwarty w ten sposób nowy rok kościelny, kolejny etap chrześcijańskiej wędrówki za Jezusem Chrystusem. czytaj całość »
 • Jak wspólnie świętować 500 lat Reformacji

  Jak wspólnie świętować 500 lat Reformacji

  29.11.2013 27 listopada 2013 r. odbyła się w warszawskim Centrum Luterańskim konferencja ekumeniczna poświęcona rzymskokatolicko-luterańskiemu dokumentowi "Od konfliktu do komunii". Tekst przygotowała Komisja ds. Jedności powołana przez Światową Federację Luterańską (ŚFL) oraz Papieską Radę ds. Jedności Chrześcijan. Dokument dotyczy zbliżającego się jubileuszu 500-lecia Reformacji i możliwości jej wspólnego upamiętnienia przez rzymskich katolików i ewangelików tradycji luterańskiej. czytaj całość »
 • Rusza Wigiljne Dzieło Pomocy Dzieciom

  Rusza Wigiljne Dzieło Pomocy Dzieciom

  29.11.2013 Pod hasłem „Rozjaśnij dzieciom przyszłość!” odbędzie się tegoroczna ekumeniczna akcja charytatywna Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom, organizowana wspólnie przez Caritas Polska, Diakonię Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego, Diakonię Kościoła Ewangelicko-Reformowanego oraz Eleos – Dzieło Miłosierdzia Kościoła Prawosławnego. czytaj całość »