english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Wiadomości z Polski

 • Ordynacja w Sopocie

  Ordynacja w Sopocie

  19.11.2013 W niedzielę, 17 listopada 2013 r. w ewangelickim kościele Zbawiciela w Sopocie odbyło się uroczyste nabożeństwo połączone z ordynacją na duchownych Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego dwóch magistrów teologii ewangelickiej. czytaj całość »
 • Apel o pomoc dla Filipińczyków

  Apel o pomoc dla Filipińczyków

  15.11.2013 W odpowiedzi na tragiczne wydarzenia, które stały się udziałem tysięcy mieszkańców Filipin oraz w poczuciu solidarności z wszystkimi, kórych dotknęła klęska żywiołowa i uderzenie tajfunu, Diakonia Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP rozpoczyna zbiórkę ofiar na rzecz osób poszkodownych. czytaj całość »
 • Nabożeństwo ekumeniczne na Szczycie Klimatycznym

  Nabożeństwo ekumeniczne na Szczycie Klimatycznym

  15.11.2013 10 listopada w kościele Świętej Trójcy odbyło się nabożeństwo ekumeniczne na rozpoczęcie Szczytu Klimatycznego. Nabożeństwo zgromadziło warszawskich parafian oraz gości ekumenicznych oraz kilku przedstawicieli religii niechrześcijańskich. czytaj całość »
 • Dzień Holenderski w Warszawie

  10.11.2013   W Centrum Luterańskim w Warszawie 26 października br. odbył się Dzień Holenderski. Spotkanie było okazją do uczczenia 20-lecia Komisji ds. kontaktów polsko-holenderskich Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego i Ewangelicko-Reformowanego w Polsce z Kościołem Protestanckim w Holandii. czytaj całość »
 • Doktorat o Zwiastunie Ewangelickim

  Doktorat o Zwiastunie Ewangelickim

  10.11.2013 Dnia 7 listopada br. Jadwiga Badura obroniła na Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej w Warszawie doktorat: „Zwiastun Ewangelicki” w latach 1990-2011. Studium teologiczno-bibliograficzneczytaj całość »
 • Ewangelia poprzez ekologię

  Ewangelia poprzez ekologię

  10.11.2013 Od 11 do 22 listopada Warszawa stanie się klimatycznym centrum świata. Wszystko z racji przygotowywanej przez Organizację Narodów Zjednoczonych Konferencji Stron Ramowej Konwencji w Sprawie Zmian Klimatu (w skrócie COP – Conference of Parties). czytaj całość »
 • Janosik i Dobry Pasterz

  Janosik i Dobry Pasterz

  05.11.2013 Słuchowisko dla dzieci, na góralską nutę! czytaj całość »
 • Śląskie Szmaragdy 2013 rozdane

  Śląskie Szmaragdy 2013 rozdane

  05.11.2013 Już po raz dziesiąty w Święto Reformacji zostały wręczone w katedrze ewangelickiej w Katowicach Śląskie Szmaragdy. W 2013 roku to zaszczytne wyróżnienie otrzymali: prof. dr hab. Jan Pilarczyk oraz prof. dr hab. Tadeusz Sławek. czytaj całość »