english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Wiadomości z Polski

 • Nowa akcja w Szczyrku

  Nowa akcja w Szczyrku

  18.09.2012 Ksiądz Jan Byrt rozpoczął nowy projekt pt. "500 płyt CD ze Słowem Bożym na 500-lecie Reformacji". czytaj całość »
 • XVIII Forum Ewangelickie w Wiśle

  XVIII Forum Ewangelickie w Wiśle

  17.09.2012

  więcej zdjęć:       Dom Zborowy im. ks. bpa dr Andrzeja Wantuły był miejscem odbywającego się w Wiśle XVIII Forum Ewangelickiego, którego temat brzmiał: „Rządy autorytetów a kondycja demokracji w Kościołach ewangelickich”. Mottem przyświecającym obradom były słowa prof. Jana Szczepańskiego: „Radzić sobie z przyszłością, to znaczy przede wszystkim nie odkładać spraw domagających się rozwiązania dzisiaj”. Organizatorami Forum była Parafia Ewangelicko- Augsburska w Wiśle. czytaj całość »

 • Gdański Rocznik Ewangelicki na prestiżowej liście

  Gdański Rocznik Ewangelicki na prestiżowej liście

  18.09.2012 Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego opublikowało w dniu 17 września 2012 r. długo oczekiwaną listę czasopism punktowanych. Wykaz czasopism naukowych ma znaczenie dla oceny jednostek naukowych, jak też określa wartość samego czasopisma. czytaj całość »
 • XXI kurs młodych kapelanów

  XXI kurs młodych kapelanów

  15.09.2012 Blisko 40 kapelanów różnych wyznań chrześcijańskich z krajów Unii Europejskiej i członkowskich krajów NATO zgromadziło się w Wiśle-Jaworniku w dn. 10-14 września br. czytaj całość »
 • Górska przygoda ojców z dziećmi

  Górska przygoda ojców z dziećmi

  16.09.2012 W dniach 7-8 września b.r. kolejny raz mieliśmy możliwość wziąć udział w spotkaniu dla mężczyzn w ramach “Górskiej przygody ojców z dziećmi”.  Podobnie jak w ubiegłym roku spotkanie odbyło się w Wiśle Głębcach “na Pasiekach”, gdzie w pięknych "okolicznościach przyrody" jeszcze trochę mogliśmy cieszyć się atmosferą minionych już, niestety, wakacji. czytaj całość »
 • Koncert charytatywny Michała Wiśniewskiego

  Koncert charytatywny Michała Wiśniewskiego

  16.09.2012 15 września o godz: 19:00 we Wrotach Mazur odbył się koncert charytatywny Michała Wiśniewskiego! czytaj całość »
 • Nowy portal Luteranie.pl

  Nowy portal Luteranie.pl

  03.09.2012 Po kilku latach funkcjonowania Luteranie.pl, oficjalnego portalu Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP, przyszedł czas na zmiany.  czytaj całość »
 • Kolonie nad Bałtykiem

  Kolonie nad Bałtykiem

  15.07.2012 W dniach od 30 czerwca do 13 lipca Parafia Ewangelicko-Augsburska w Sycowie i Diecezja Wrocławska zorganizowały ewangelickie kolonie językowe i wypoczynkowe dla dzieci w wieku od 7 do 13 lat nad Bałtykiem. Uczestnicy kolonii pochodzili z różnych diecezji i parafii, m.in. z: Wisły-Czarnej, Szczyrku, Bielska-Białej, Jastrzębia-Zdroju, Pszczyny, Studzionki, Czechowic, Sycowa, Wrocławia, Poznania i Warszawy. czytaj całość »