english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Wiadomości z Polski

 • Noc wielkiej pełni

  Noc wielkiej pełni

  30.03.2013 Wielkanoc jest ruchowym świętem, które obchodzimy zawsze w niedzielę po pierwszej wiosennej pełni księżyca. Jest więc świętem wiosennej pełni, które swoje religijne znaczenie zawdzięcza jednak nie tylko zmianom, dokonującym się w przyrodzie. Pamiątka Zmartwychwstania Chrystusa jest też nocą pełni nowych znaczeń, którymi jako chrześcijanie udzielamy odpowiedzi na prastare pytania ludzkości o miłość, tajemnicę życia albo zdolność do czynienia nowego początku. czytaj całość »
 • Obradowała Rada Diakonii

  Obradowała Rada Diakonii

  28.03.2013 W czwartek, 21 marca w Ewangelickim Centrum Diakonijnym Słoneczna Kraina w Katowicach, obradowała Rada Diakonii Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego. czytaj całość »
 • Wielka Sobota

  Wielka Sobota

  30.03.2013

  Wielka Sobota wydaje się być jedynym dniem w historii świata, w którym Bóg zawiesił swoją działalność. W ten dzień Jezus spokojnie śpi snem śmierci. Nic się nie dzieje. Nawet Bóg jest bezczynny, skoro swemu umiłowanemu Synowi pozwala pozostawać w grobie. W końcu jest sabat, a więc dzień odpocznienia. czytaj całość »

 • Wielki Czwartek

  Wielki Czwartek

  28.03.2013 Wielki Czwartek jest w Kościele pamiątką ustanowienia przez Chrystusa Sakramentu Ołtarza nazywanego także Komunią Świętą (Eucharystią) lub Wieczerzą Pańską.
    czytaj całość »
 • Lubimy nasz Kościół

  Lubimy nasz Kościół

  28.03.2013 Kościół Ewangelicko-Augsburski ma na portalu Facebook ponad tysiąc fanów, którzy chętnie angażują się w dzieło misji.  czytaj całość »
 • Wielki Piątek

  Wielki Piątek

  29.03.2013
  Wielki Piątek. Pamiątka śmierci Jezusa Chrystusa. Dzień refleksji i zadumy...
  czytaj całość »
 • Odświeżony dział o wierze

  Odświeżony dział o wierze

  28.03.2013 Zastanawiasz się co jest podstawą wiary Kościoła? Potrzebujesz kompendium wiedzy na temat ewangelickiej teologii? Zerknij do naszego działu "W co wierzymy?" czytaj całość »
 • Na ścieżkach Wielkiego Tygodnia

  Na ścieżkach Wielkiego Tygodnia

  26.03.2013 Czas pasyjny, a szczególnie Wielki Tydzień, to okres, w którym rozmyślamy nad cierpieniem i śmiercią Jezusa Chrystusa. Przygotowujemy się na przeżywanie, po raz kolejny, historii Bożego dzieła odkupienia człowieka na krzyżu Golgoty. Idąc do Jerozolimy, jak nas do tego zachęca Słowo Boże, chcemy towarzyszyć Jezusowi do samego krzyża. czytaj całość »