english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Wiadomości z Polski

 • Międzyparafialne spotkanie adwentowe

  Międzyparafialne spotkanie adwentowe

  20.12.2012 Ewangelicy z terenu Dolnego Śląska już po raz dziesiąty wzięli udział w Międzyparafialnym Spotkaniu Adwentowym, które tym razem odbyło się w Lubaniu w sobotę, 15 grudnia 2012 roku. czytaj całość »
 • Bp T. Szurman honorowym obywatelem Katowic

  Bp T. Szurman honorowym obywatelem Katowic

  19.12.2012 Biskup Tadeusz Szurman, zwierzchnik Diecezji Katowickiej Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego oraz proboszcz parafii w Katowicach został honorowym obywatelem tego miasta.   czytaj całość »
 • Premiera DZIEŁA ŁASKI

  Premiera DZIEŁA ŁASKI

  07.12.2012 W czasie konferencji księży Diecezji Katowickiej, 5 grudnia br. w Katowicach odbyła się premiera filmu dokumentalnego „Dzieło łaski”, który przedstawia ewangelickie kościoły neogotyckie Górnego Śląska. czytaj całość »
 • 25. rocznica ordynacji

  25. rocznica ordynacji

  15.12.2012 Przed 25 laty w kościele ewangelickim Jana Chrzciciela w Świętochłowicach odbyła się ordynacja sześciu magistrów teologii, absolwentów Chrześcijańskiej Akadami Teologicznej w Warszawie. czytaj całość »
 • Wspomnienie ks. Jana Hause

  Wspomnienie ks. Jana Hause

  12.12.2012 W 2. Niedzielę Adwentu w warszawskim kościele Św.Trójcy wspominano ks. Jana Hausego, pierwszego po wojnie naczelnego kapelana ewangelickiego duszpasterstwa wojskowego, jednego z najbardziej zaangażowanych i zasłużonych polskich ekumenistów. czytaj całość »
 • 127. rocznik Kalendarza Ewangelickiego

  127. rocznik Kalendarza Ewangelickiego

  14.12.2012 Ukazał się sto dwudziesty siódmy rocznik „Kalendarza Ewangelickiego” wydawanego przez Wydawnictwo Augustana. czytaj całość »
 • Podziel serce, pomnóż miłość

  Podziel serce, pomnóż miłość

  04.12.2012 Rozpoczęto ekumeniczną akcję dystrybucji świec wigilijnych w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, organizowanego co roku, w okresie Adwentu, wspólnie przez ewangelicką Diakonię, katolicki Caritas oraz prawosławny Eleos. czytaj całość »
 • Konferencja eklezjologiczna w Warszawie

  Konferencja eklezjologiczna w Warszawie

  28.11.2012 W warszawskim Centrum Luterańskim odbyła się konferencja „Eklezjologia konfesyjna wobec współczesnych wyzwań ekumenicznych”, po raz pierwszy w Polsce referowana z punktu widzenia pięciu wyznań chrześcijańskich. czytaj całość »