english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Wiadomości z Polski

 • Weź pudełko, włóż serce

  Weź pudełko, włóż serce

  18.09.2013 Już po raz trzynasty Centrum Misji i Ewangelizacji w Dzięgielowie organizuje akcję charytatywną Prezent pod choinkę. czytaj całość »
 • Nowa książka o Kierkegaardzie

  Nowa książka o Kierkegaardzie

  18.09.2013 We wrześniu bieżącego roku ukazała się nowa książka zatytułowana „Aktualność Sørena Kierkegaarda w filozofii, teologii i literaturze – w 200. rocznicę urodzin”. Książka jest monografią wieloautorską napisaną pod redakcją naukową ks. bpa prof. ChAT dr. hab. Marcina Hintza oraz dr Marii Urbańskiej-Bożek (Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej w Sopocie) i wydaną wspólnie przez Parafię Ewangelicko-Augsburską Gdańsk-Gdynia-Sopot oraz Pomorskie Towarzystwo Filozoficzno-Teologiczne. czytaj całość »
 • 90 lat Diakonatu Eben-Ezer

  90 lat Diakonatu Eben-Ezer

  19.09.2013 - Diakonia bez Chrystusa i Jego miłości pozostanie tylko filantropią lub pracą społeczną - powiedział bp senior Jan Szarek w kazaniu z okazji 90-lecia ewangelickiego Diakonatu Eben-Ezer w Dzięgielowie na Śląsku Cieszyńskim. czytaj całość »
 • N.O.C. = nowa płyta

  N.O.C. = nowa płyta

  24.07.2013 Właśnie ukazała się najnowsza płyta zespołu N.O.C. (Nie opuszczę cię) z parafii w Pile, zatytułowana „Potrzeba nadziei”. czytaj całość »
 • Zmiany w TVP

  Zmiany w TVP

  14.09.2013 Wraz z nową jesienną ramówką telewizyjną zmieniają się pory nadawania programów ekumenicznych w TVP. Zmiany obowiązują od początku września. czytaj całość »
 • XXII Tydzień Ewangelizacyjny w Karpaczu

  XXII Tydzień Ewangelizacyjny w Karpaczu

  31.08.2013 Modlitwa, śpiew, górskie spacery, Słowo Boże, wspólnota, Świątynia Wang – to wszystko składa się na niepowtarzalną atmosferę Tygodnia Ewangelizacyjnego dla Rodzin w Karpaczu organizowanego przez Komisję Ewangelizacyjno – Misyjną Diecezji Wrocławskiej. czytaj całość »
 • Spotkanie na granicy na koniec wakacji

  Spotkanie na granicy na koniec wakacji

  02.09.2013 „Spotkanie na Granicy” – to tajemnicze hasło zgromadziło dzieci i młodzież oraz ich rodziców z całej Diecezji Katowickie Kościoła Ewangelicko – Augsburskiego na spotkaniu w ostatni dzień wakacji. czytaj całość »
 • Polska prawie jak niebo

  Polska prawie jak niebo

  05.09.2013 Od 2007 roku Centrum Misji i Ewangelizacji (CME) niesie pomoc mieszkańcom kilku wiosek w Burkina Faso, jednym z najuboższych krajów Afryki. W lipcu prefekt wioski Pobe Mengao, gościł w Polsce. Przewodnikiem Saturnina Ouedraogo była Lidia Żur. W CME jest wolontariuszką i koordynatorką projektu dotyczącego pomocy na rzecz Burkina Faso.  Więcej na: bit.ly/1di1Hi1 czytaj całość »