english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Wiadomości z Polski

 • Trwa zbiórka na Bratnią Pomoc

  Trwa zbiórka na Bratnią Pomoc

  28.04.2013 Trwa zbiórka ofiar pieniężnych na Bratnią Pomoc im. Gustawa Adolfa. Wpłacanie przez wiernych Kościoła ewangelickiego środków finansowych na tzw. "bratnią pomoc" odbywa się już od 150 lat i stało się jednym z tradycyjnych zwyczajów praktycznej pobożności. czytaj całość »
 • Sezon motocyklowy rozpoczęty

  Sezon motocyklowy rozpoczęty

  28.04.2013 Mimo niesprzyjającej pogody w niedzielę, 29 kwietnia motocykliści zjechali na ekumeniczne nabożeństwo do parafii ewangelickiej w Szczyrku. czytaj całość »
 • Minister wyraziła ubolewanie...

  Minister wyraziła ubolewanie...

  24.04.2013 Ministerstwo Edukacji Narodowej MEN zapewniło, że intencją użytego w arkuszu egzaminacyjnym zadania nie było urażenie uczuć religijnych uczniów wyznania luterańskiego ani jakakolwiek stygmatyzacja. W ten sposób resort edukacji odniósł się do listu otwartego w sprawie jednego z zadań tegorocznego egzaminu gimnazjalnego. czytaj całość »
 • Śpiewający weekend

  Śpiewający weekend

  24.04.2013 120 uczestników, 10 dyrygentów, 6 muzyków, 7 solistów, 14 utworów, 834 takty nut, 375 minut prób w grupach, 595 minut prób wspólnych – to tylko liczbowy obraz tegorocznych Warsztatów muzycznych, zorganizowanych już po raz trzeci przez Centrum Misji i Ewangelizacji, w tym roku wspólnie z Parafią ewangelicką w Skoczowie. czytaj całość »
 • Czy luteranie to wciąż heretycy?

  Czy luteranie to wciąż heretycy?

  24.04.2013 We wtorek gimnazjaliści pisali pierwszą cześć tegorocznego egzaminu. Wśród zagadnień, które należało rozwiązać, było zadanie opierające się tekście źródłowym z XVI wieku. Wywołał on bardzo duże kontrowersjie i stał się przyczyną wystosowania listu otwartego do Minister Edukacji. czytaj całość »
 • Ks. Jan Byrt z dyplomem w Dniu Ziemi

  Ks. Jan Byrt z dyplomem w Dniu Ziemi

  22.04.2013 22 kwietnia obchodzony jest jako Dzień Ziemi. Z tej okazji Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach obchodził swoje dwudziestolecie. Uroczysta gala, która odbyła się w kinoteatrze Rialto, połaczona była z uroczystością wręczenia nagród dla działających organizacji i osób w dziedzinie ekologii. czytaj całość »
 • Bawią i grają z przesłaniem

  Bawią i grają z przesłaniem

  02.04.2013 Jak wzbogacić program spotkania w parafii, nabożeństwa albo pikniku? Z pewnością można to zrobić na wiele sposobów, a jednym z nich jest wykorzystanie grup artystycznych. Można skorzystać z parafialnych grup, jeśli takie w parafii istnieją, lub zwrócić się do tych, które działają w Centrum Misji i Ewangelizacji. czytaj całość »
 • Synod zakończył obrady

  Synod zakończył obrady

  07.04.2013 Od nabożeństwa z Komunią Świętą rozpoczęły się niedzielne obrady Synodu Kościoła. Nabożeństwo, w którym kazanie wygłosił ks. Grzegorz Giemza, Prezes Synodu, było bezpośrednio transmitowane przez Polskie Radio w Programie 2. czytaj całość »