english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Wiadomości z Polski

 • O konieczności pokonywania schematów

  O konieczności pokonywania schematów

  27.01.2013 Kościół zyskuje na sile, kiedy z miłością podchodzi do ludzi innych poglądów i postaw –  mówił w kazaniu bp Jerzy Samiec, w rzymskokatolickiej katedrze warszawsko-praskiej podczas centralnego nabożeństwa ekumenicznego. czytaj całość »
 • Kondolencje po śmierci kard. J. Glempa

  Kondolencje po śmierci kard. J. Glempa

  27.01.2013 Po śmierci kardynała Józefa Glempa, bp Jerzy Samiec - zwierzchnik Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego przesłał na ręce hierarchów Kościoła rzymskokatolickiego kondolencje. czytaj całość »
 • Apel Kościołów o ochronę stworzenia

  Apel Kościołów o ochronę stworzenia

  16.01.2013 Do historycznego wydarzenia doszło 16 stycznia 2013 r. w Sekretariacie Episkopatu Polski. Wysocy rangą przedstawiciele Polskiej Rady Ekumenicznej oraz Kościoła Rzymskokatolickiego podpisali wspólny apel Kościołów w Polsce o ochronę stworzenia. czytaj całość »
 • Ekumeniczne spotkanie noworoczne

  Ekumeniczne spotkanie noworoczne

  27.01.2013 W spotkaniu noworocznym Polskiej Rady Ekumenicznej, oprócz przedstawicieli Kościołów zrzeszonych w Radzie, uczestniczyli: hierarchowie Kościoła rzymskokatolickiego, reprezentanci Kancelarii Prezydenta i Premiera, Sejmu i Senatu, oraz przedstawiciele świata kultury i nauki. czytaj całość »
 • Rozpoczął się Tydzień Ekumeniczny

  Rozpoczął się Tydzień Ekumeniczny

  18.01.2013 Rozpoczął się mający już ponad stuletnią tradycję Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Co roku między 18 a 25 stycznia, chrześcijanie różnych wyznań spotykają się na całym świecie na ekumenicznych nabożeństwach, modlitwach, konferencjach, koncertach i innych spotkaniach. czytaj całość »
 • Instytut Pastoralny ekumenicznie

  Instytut Pastoralny ekumenicznie

  22.01.2013 Tegoroczny Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan zainaugurowano w ramach działalności Instytutu Pastoralnego w sposób szczególny. czytaj całość »
 • Zostań wolontariuszem

  Zostań wolontariuszem

  16.01.2013 Centrum Misji i Ewangelizacji uruchomiło nabór na wolontariat akcyjny. Zgłoszenia, na podstawie formularza internetowego, będą przyjmowane do 31 maja 2013 r. czytaj całość »
 • Warto o słowach

  Warto o słowach

  15.01.2013 W zimowym numerze czasopisma o relacjach i duchowości "Warto", publikowanym przez Wydawnictwo WARTO Centrum Misji i Ewangelizacji, przede wszystkim dużo słów o słowach, ale i miejsca na refleksję. czytaj całość »