english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Wiadomości z Polski

 • Konsultacje społeczne w sprawie 0,5 %

  Konsultacje społeczne w sprawie 0,5 %

  02.08.2013 Obecnie trwają konsultacje społeczne projektu ustawy o zmianie ustawy o gwarancjach wolności sumienia i wyznania oraz niektórych innych ustaw. Przedstawiony projekt zakłada możliwość przekazania przez osoby fizyczne 0,5% podatku na rzecz wybranego Kościoła lub związku wyznaniowego, na podobnych zasadach, jak przekazywanie 1% podatku na Organizacje Pożytku Publicznego. czytaj całość »
 • Ekologiczne Lato w Lubieni

  Ekologiczne Lato w Lubieni

  08.08.2013 W dniach 13-23.07.2013 r. w Domu Gościnnym w Lubieni odbył się obóz ekologiczny dla dzieci z naszego Kościoła. czytaj całość »
 • Gotowa na wszystko czyli Śniadanie dla Kobiet

  Gotowa na wszystko czyli Śniadanie dla Kobiet

  24.07.2013 Już po raz 8. kobiety z różnych stron kraju miały okazję spotkać się 6 lipca w Hotelu Gołębiewski w Wiśle na Śniadaniu dla Kobiet. czytaj całość »
 • Ogólnopolska Konferencja Duchownych

  Ogólnopolska Konferencja Duchownych

  04.07.2013 W Wiśle Jaworniku w dniach 1 do 3 lipca br. odbyła się doroczna Ogólnopolska Konferencja Duchownych Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego. Podstawowa tematyka konferencji związana była z Rokiem Katechizmu (zagadnieniem tym Kościół będzie się zajmował w roku 2014). czytaj całość »
 • Jest mocniejsza

  Jest mocniejsza

  26.07.2013 W lipcu na półki księgarskie trafiła powieść Lidii Czyż pt. „Mocniejsza niż śmierć”, wydana przez wydawnictwo WARTO. To książka o listach będących ostatnią deską ratunku, o historii nieprawdopodobnej, lecz niestety prawdziwej, oraz o sile zdolnej wyrwać człowieka z samego dna rozpaczy. czytaj całość »
 • Ewangelickie święto na Kujawach

  Ewangelickie święto na Kujawach

  04.07.2013 W czasie uroczystych nabożeństw, ewangelicy ziemi dobrzyńskiej i michałowskiej, dziękowali za 145 lat kościoła w Lipnie oraz 125 lat kościoła w Rypinie.   czytaj całość »
 • Muzyka i cisza

  Muzyka i cisza

  10.07.2013 Wiosną bieżącego roku powstał film dokumentalny o życiu i twórczości Jana Sztwiertni – genialnego kompozytora z Wisły, autora dzieł inspirowanych muzyką beskidzką. Sztwiertnia miał być kimś „na miarę Szymanowskiego, miał się swoim talentem – jak mówił o nim jeden z profesorów katowickiego Konserwatorium – w Europie nie zmieścić”. czytaj całość »
 • Spotkanie rad diecezjalnych i Konsystorza

  Spotkanie rad diecezjalnych i Konsystorza

  24.06.2013 Z inicjatywy bp. Jerzego Samca odbyło się dwudniowe spotkanie Rad Diecezjalnych i Konsystorza. Było to pierwsze tego rodzaju zgromadzenie w historii Kościoła Ewangelickiego w Polsce. czytaj całość »