english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Wiadomości z Polski

 • XXI Ogólnopolskie Forum Kobiet Luterańskich

  XXI Ogólnopolskie Forum Kobiet Luterańskich

  25.09.2012 W dniach 21-23 września w Warszawie odbyło się XXI Forum Kobiet Luterańskich. Tematem spotkania były "Nowe – stare wyzwania Kościoła". W Forum brały udział kobiety reprezentujące parafie ewangelickie z Polski oraz zaproszeni goście z Czech, Rosji i USA. czytaj całość »
 • Dokument końcowy Forum Kobiet Luterańskich 2012

  26.09.2012 W dniach od 21 do 23 września 2012 r., w Centrum Luterańskim w Warszawie, przy ul. Miodowej 21 odbyło się XXI Ogólnopolskie Forum Kobiet Luterańskich, zorganizowane przez Synodalną Komisję ds. Kobiet. czytaj całość »
 • Nagrody Kulturalne Śląska rozdane

  Nagrody Kulturalne Śląska rozdane

  23.09.2012 Wyróżnienia dla polskich i niemieckich twórców, zasłużonych dla śląskiej kultury w tym roku trafiły do reżyserki Ute Badury oraz historyka sztuki dr Piotra Oszczanowskiego. Podczas dwudniowych uroczystości, 14 i 15 września na Zamku Książ, spotkało się około 350 osób związanych z kulturą i działalnością polsko – niemiecką. czytaj całość »
 • Seniorzy wypoczywali w Lubieni

  Seniorzy wypoczywali w Lubieni

  21.09.2012 W dniach 15-20 września 2012 r. w domu gościnnym PEA w Lubieni odbyły się ogólnopolskie wczasy dla seniorów "Złota jesień". czytaj całość »
 • Nowy Zwiastun Ewangelicki

  Nowy Zwiastun Ewangelicki

  21.09.2012 Ukazał się właśnie 18. tegoroczny numer Zwiastuna Ewangelickiego, dwutygodnika wydawnego przez Wydawnictwo Augustana z Bielska-Białej.   Na jego kartkach znajdziemy - jak zawsze dwa spotkania ze Słowem Bożym czyli rozważania Pisma Świętego. Tym razem są autorstwa ks. Stanisława Dordy i ks. Łukasza Gasia. W dziale Bóg i my spotkamy natomiast teksty - A najlepsi... to my? – ks. Leszka Czyża i dziesiątą cześć refleksji ks. prof. Manfreda Uglorza W świetle krzyża. czytaj całość »
 • Nowa akcja w Szczyrku

  Nowa akcja w Szczyrku

  18.09.2012 Ksiądz Jan Byrt rozpoczął nowy projekt pt. "500 płyt CD ze Słowem Bożym na 500-lecie Reformacji". czytaj całość »
 • XVIII Forum Ewangelickie w Wiśle

  XVIII Forum Ewangelickie w Wiśle

  17.09.2012

  więcej zdjęć:       Dom Zborowy im. ks. bpa dr Andrzeja Wantuły był miejscem odbywającego się w Wiśle XVIII Forum Ewangelickiego, którego temat brzmiał: „Rządy autorytetów a kondycja demokracji w Kościołach ewangelickich”. Mottem przyświecającym obradom były słowa prof. Jana Szczepańskiego: „Radzić sobie z przyszłością, to znaczy przede wszystkim nie odkładać spraw domagających się rozwiązania dzisiaj”. Organizatorami Forum była Parafia Ewangelicko- Augsburska w Wiśle. czytaj całość »

 • Gdański Rocznik Ewangelicki na prestiżowej liście

  Gdański Rocznik Ewangelicki na prestiżowej liście

  18.09.2012 Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego opublikowało w dniu 17 września 2012 r. długo oczekiwaną listę czasopism punktowanych. Wykaz czasopism naukowych ma znaczenie dla oceny jednostek naukowych, jak też określa wartość samego czasopisma. czytaj całość »