english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Wiadomości z Polski

 • Ks. Jan Byrt z dyplomem w Dniu Ziemi

  Ks. Jan Byrt z dyplomem w Dniu Ziemi

  22.04.2013 22 kwietnia obchodzony jest jako Dzień Ziemi. Z tej okazji Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach obchodził swoje dwudziestolecie. Uroczysta gala, która odbyła się w kinoteatrze Rialto, połaczona była z uroczystością wręczenia nagród dla działających organizacji i osób w dziedzinie ekologii. czytaj całość »
 • Bawią i grają z przesłaniem

  Bawią i grają z przesłaniem

  02.04.2013 Jak wzbogacić program spotkania w parafii, nabożeństwa albo pikniku? Z pewnością można to zrobić na wiele sposobów, a jednym z nich jest wykorzystanie grup artystycznych. Można skorzystać z parafialnych grup, jeśli takie w parafii istnieją, lub zwrócić się do tych, które działają w Centrum Misji i Ewangelizacji. czytaj całość »
 • Synod zakończył obrady

  Synod zakończył obrady

  07.04.2013 Od nabożeństwa z Komunią Świętą rozpoczęły się niedzielne obrady Synodu Kościoła. Nabożeństwo, w którym kazanie wygłosił ks. Grzegorz Giemza, Prezes Synodu, było bezpośrednio transmitowane przez Polskie Radio w Programie 2. czytaj całość »
 • Drugi dzień obrad Synodu

  Drugi dzień obrad Synodu

  06.04.2013 Sobota na Synodzie Kościoła rozpoczęła się od porannego rozważania i modlitwy, poprowadzonej przez ks. bp. Edwarda Puśleckiego, gościa Synodu, który w ramach cyklu "Reformatorzy świadczą o Bogu" zaprezentował postać Johna Wycliffea.  czytaj całość »
 • Według GUS jest nas 71 tysięcy!

  Według GUS jest nas 71 tysięcy!

  16.04.2013 GUS podał dane dotyczące przynależności religijną Polaków. Luteranizm jest czwartym wyznaniem pod względem liczby wiernych.  czytaj całość »
 • Obrady Synodu Kościoła

  Obrady Synodu Kościoła

  05.04.2013 W Warszawie, w piątkowe popołudnie (05.04) rozpoczęła się wiosenna sesja Synodu Kościoła. czytaj całość »
 • Zmarł śp. Karol Cieślar

  Zmarł śp. Karol Cieślar

  03.04.2013 W środę, 3 kwietnia 2013 roku,  w wieku 77 lat zmarł Karol Cieślar były wiceprezes rady synodalnej, oraz radca konsystorza. czytaj całość »
 • Diecezjalny Zjazd Młodzieży w Żorach

  Diecezjalny Zjazd Młodzieży w Żorach

  03.04.2013 W Żorach odbył się Zjazd Młodzieży Diecezji Katowickiej. Organizatorami imprezy byli: Parafia Ewangelicko-Augsburska w Żorach oraz Diecezjalny Duszpasterz Młodzieży, ks. Marcin Konieczny. czytaj całość »