english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Wiadomości z Polski

 • Noc z Lutrem w Bielsku

  Noc z Lutrem w Bielsku

  02.11.2012 W Święto Reformacji, 31 października 2012 roku na Placu Lutra w Bielsku odbyła się kolejna "Noc z Lutrem". czytaj całość »
 • Synod zakończył obrady

  Synod zakończył obrady

  28.10.2012 Nabożeństwem spowiednio-komunijnym w bielskim kościele Zbawiciela rozpoczął się ostatni dzień obrad drugiej sesji XIII Synodu Kościoła. Kazanie wygłosił ks. prof. Marek Jerzy Uglorz. czytaj całość »
 • Dzień 1 listopada ...

  Dzień 1 listopada ...

  01.11.2013 Dnia 1 listopada Kościół Ewangelicko-Augsburski obchodzi Pamiątkę Umarłych i Świętych Pańskich. Dzień ten poświęcony jest wspominaniu zmarłych i dziękowaniu Bogu za ich życie oraz duchowym podążaniem w refleksji nad przemijaniem, śmiercią oraz zmartwychwstaniem. czytaj całość »
 • Śląskie Szmaragdy 2012 rozdane

  Śląskie Szmaragdy 2012 rozdane

  31.10.2012 Po raz dziewiąty Rada Diecezjalna Diecezji Katowickiej przyznała Nagrodę „Śląski Szmaragd”. Laureatami nagrody zostali redaktor Tadeusz Kijonka i prof. dr hab. Daniel Kadłubiec. Uroczystość wręczenia „Śląskiego Szmaragdu 2012” odbyła się w czasie nabożeństwa reformacyjnego w kościele ewangelickim Zmartwychwstania Pańskiego w Katowicach. czytaj całość »
 • Zostań wolontariuszem

  Zostań wolontariuszem

  22.10.2012 Zostań wolontariuszem ogólnopolskiej akcji charytatywnej „Prezent pod choinkę"! czytaj całość »
 • Protestanckie dziedzictwo Trójmiasta

  Protestanckie dziedzictwo Trójmiasta

  23.10.2012 W dniach 21-22 października odbyła się w Sopocie i Gdańsku międzynarodowa konferencja naukowa pod hasłem: „Dziedzictwo protestantyzmu w Gdańsku, Gdyni i Sopocie oraz w perspektywie europejskiej”. czytaj całość »
 • Ekumeniczny Uniwersytet Trzeciego Wieku

  Ekumeniczny Uniwersytet Trzeciego Wieku

  24.10.2012 23 października br. w kościele ewangelicko-augsburskim Świętej Trójcy odbyła się uroczysta inauguracja pierwszego w Polsce Ekumenicznego Uniwersytetu Trzeciego Wieku (EUTW).  Ekumeniczny projekt powstał w inicjatywy grupy osób związanych z luterańską Parafią Świętej Trójcy i spotkał się z przychylnością oraz wsparciem Polskiej Rady Ekumenicznej oraz Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej (ChAT), która sprawuje nadzór naukowy nad przedsięwzięciem. czytaj całość »