english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Wiadomości z Polski

 • Goście z Kościoła Synodu Missouri

  26.11.2012 W siedzibie zwierzchnika Kościoła - w Centrum Luterańskim w Warszawie - gościła z wizytą delegacja Kościoła Luterańskiego Synodu Missouri z USA. czytaj całość »
 • Egzegeza.pl

  Egzegeza.pl

  01.12.2012 W ostatnich dniach powstała nowa strona internetowa www.egzegeza.pl, z której zasobów można już korzystać.Strona poświęcona jest biblijnym tekstom, będącym perykopami kazalnymi w naszym Kościele i w założeniu ma służyć pomocą duchownym w przygotowywaniu kazań. czytaj całość »
 • Uczczono pamięć ofiar roku 1945

  Uczczono pamięć ofiar roku 1945

  25.11.2012 Od marca do listopada 1945 roku istniał w świętochłowickiej dzielnicy Zgoda obóz pracy podlegający Ministerstwu Bezpieczeństwa Publicznego, przeznaczony dla autochtonicznej ludności Górnego Śląska. Pod zarzutem „niemieckości” osadzono w nim łącznie kilka tysięcy osób – mężczyzn, kobiet i dzieci, z których prawie dwa tysiące zginęło na skutek tortur oraz w wyniku epidemii tyfusu, która w nim wybuchła. czytaj całość »
 • Poznańskie rekolekcje adwentowe

  Poznańskie rekolekcje adwentowe

  26.11.2012 W dniach 23-25 listopada odbyły się Rekolekcje Adwentowe naszej diecezji. Tym razem spotkaliśmy się w Poznaniu. Nasz zjazd rozpoczęliśmy tradycyjnie już od oficjalnego powitania przez gospodarza, i jednocześnie naszego duszpasterza młodzieżowego, księdza Wojciecha Płoszka. Ks. Płoszek przedstawił nam plan zjazdu. Zapowiadało się bardzo ekscytująco! czytaj całość »
 • Jak można innym pomóc nieść ciężary

  Jak można innym pomóc nieść ciężary

  29.11.2012 Temat główny konferencji brzmiał: „Jak można innym pomóc nieść ciężary? Doświadczenia wiary jako duszpasterska pomoc”. czytaj całość »
 • Wizyta bp. Wolfganga Hubera w Polsce

  Wizyta bp. Wolfganga Hubera w Polsce

  07.11.2012 Z wizytą w Polsce gościł bp Wolfgang Huber. Były przewodniczący Rady Kościołów Ewangelickich w Niemczech wygłosił wykład pt. „Etyka w polityce” oraz wziął udział w panelu dyskusyjnym związanym z postacią Dietricha Bonhoeffera. czytaj całość »
 • Solus Christus w kościele Marcina Lutra

  Solus Christus w kościele Marcina Lutra

  18.11.2012 Tym razem swój program „Solus Christus” Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” przedstawił w sobotę 17 listopada 2012 r w kościele ewangelickim w Białej (Bielsko-Biała). Jest to specjalny wybór pieśni ewangelickich, światowych jak i polskich, prezentowany w czasie Dekady Reformacji, która jest przygotowaniem do jubileuszu 500 lat Reformacji w roku 2017. czytaj całość »
 • Wiara, nadzieja i miłość na co dzień

  Wiara, nadzieja i miłość na co dzień

  13.11.2012 W sobotni poranek 10 listopada do Wisły-Jawornika przyjechały 232 panie - mieszkanki Górnego Śląska i Śląska Cieszyńskiego, by, podczas zorganizowanej przez Centrum Misji i Ewangelizacji konferencji dla kobiet, posłuchać wykładów: Ilony Hajewskiej, s. Wandy Wieczorek oraz Romana Fengera. czytaj całość »