english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Wiadomości z Polski

 • Zostań wolontariuszem

  Zostań wolontariuszem

  22.10.2012 Zostań wolontariuszem ogólnopolskiej akcji charytatywnej „Prezent pod choinkę"! czytaj całość »
 • Protestanckie dziedzictwo Trójmiasta

  Protestanckie dziedzictwo Trójmiasta

  23.10.2012 W dniach 21-22 października odbyła się w Sopocie i Gdańsku międzynarodowa konferencja naukowa pod hasłem: „Dziedzictwo protestantyzmu w Gdańsku, Gdyni i Sopocie oraz w perspektywie europejskiej”. czytaj całość »
 • Ekumeniczny Uniwersytet Trzeciego Wieku

  Ekumeniczny Uniwersytet Trzeciego Wieku

  24.10.2012 23 października br. w kościele ewangelicko-augsburskim Świętej Trójcy odbyła się uroczysta inauguracja pierwszego w Polsce Ekumenicznego Uniwersytetu Trzeciego Wieku (EUTW).  Ekumeniczny projekt powstał w inicjatywy grupy osób związanych z luterańską Parafią Świętej Trójcy i spotkał się z przychylnością oraz wsparciem Polskiej Rady Ekumenicznej oraz Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej (ChAT), która sprawuje nadzór naukowy nad przedsięwzięciem. czytaj całość »
 • Dyskusja nad stanem Kościoła

  Dyskusja nad stanem Kościoła

  27.10.2012 Drugi dzień obrad Synodu Kościoła rozpoczął się od rozmyślania wygłoszonego przez ks. Piotra Mendrocha. Myśl przewodnia jego rozważania była oparta na jednym z czterech podstawowych haseł Reformacji - Sola Scriptura (tylko Pismo Święte). czytaj całość »
 • Zakończył się pierwszy dzień obrad Synodu

  Zakończył się pierwszy dzień obrad Synodu

  26.10.2012 W piątkowe popołudnie (26.10) w kościele Zbawiciela w Bielsku-Białej odbyło się nabożeństwo inaugurujące drugą sesję XIII Synodu Kościoła luterańskiego w Polsce. czytaj całość »
 • Dawanie uszczęśliwia

  Dawanie uszczęśliwia

  10.10.2012 Już od września w parafiach, przedszkolach, szkołach różnego szczebla, a przede wszystkim wielu domach w całym kraju rozmawia się o ogólnopolskiej akcji charytatywnej ?Prezent pod choinkę?.czytaj całość »
 • Reformacyjny zjazd młodzieży w Kaliszu

  23.10.2012 W dniach 12-14 października odbył się już kolejny Zjazd Reformacyjny Młodzieży Diecezji Pomorsko-Wielkopolskiej. Tym razem zjechaliśmy się do przepięknego miasta Kalisza, które jest jednocześnie najstarszym miastem Polski. Temat zjazdu brzmiał interesująco: „Nie jesteś papierową marionetką!” Wszyscy byli ciekawi co się za tym kryje. czytaj całość »
 • Święto Reformacji

  Święto Reformacji

  24.10.2012 Jak co roku ewangelicy 31 października obchodzą Święto Reformacji, przypominające o rozpoczętym i trwającym do dziś dziele odnowy Kościoła Powszechnego. czytaj całość »