english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Wiadomości z Polski

 • Czternasty zjazd przewodników

  Czternasty zjazd przewodników

  07.10.2012 Tegoroczne spotkanie przewodników i krajoznawców ewangelików odbyło się w dniach 21 -23 września w Opolu. Organizatorami byli: Koło Przewodników im. Księcia Jana Dobrego  i Parafia Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w Opolu. czytaj całość »
 • Nowy Zwiastun Ewangelicki

  Nowy Zwiastun Ewangelicki

  07.10.2012 Ukazał się właśnie 19. tegoroczny numer Zwiastuna Ewangelickiego, dwutygodnika wydawnego przez Wydawnictwo Augustana z Bielska-Białej. czytaj całość »
 • Pamiątkowe kubki na jubileusz Reformacji

  Pamiątkowe kubki na jubileusz Reformacji

  03.10.2012 Przed tegorocznym Świętem Reformacji zostały przygotowane pokazowe egzemplarze jubileuszowych kubków na 500-lecie Reformacji. Jest to wersja pokazowa ceramiki, a wykonanie konkretnego modelu będzie możliwe na indywidualne (lub zbiorowe) zamówienie. czytaj całość »
 • Kocha, lubi, szanuje ...

  Kocha, lubi, szanuje ...

  01.10.2012 Ogólnopolski Zjazd Młodzieży Ewangelickiej odbył się w dniach od 28 do 30 września w Węgrowie (woj. mazowieckie), w jednej z najstarszych parafii Kościoła. Hasło OZME 2012 brzmiało: "Kocha, lubi, szanuje...".

  Ogólnopolski Zjazd Młodzieży Ewangelickiej (OZME) to coroczne spotkanie młodych luteran z różnych stron Polski w jednej z parafii ewangelicko-augsburskich, co roku innej. Tym razem - po raz pierwszy w swojej historii - odbył się on w Węgrowie, na granicy Podlasia i Mazowsza. W spotkaniu uczestniczyła w nim także młodzież z Czech i Szwecji. czytaj całość »
 • Dziękczynne Święto Żniw

  Dziękczynne Święto Żniw

  30.09.2012 W niedzielę, 30 września br. luteranie obchodzą Dziękczynne Święto Żniw. czytaj całość »
 • Święto Diakonatu Ebez-Ezer

  Święto Diakonatu Ebez-Ezer

  23.09.2012 Przed 89 laty został powołany z inicjatywy ks. seniora Karola Kulisza Ewangelicki Diakonat Żeński Eben-Ezer w Dzięgielowe. Jak co roku w trzecią niedzielę września grono sióstr diakonis wraz z pracownikami Ewangelickiego Domu Opieki „Emaus” oraz miejscowym zborem i zaproszonymi gośćmi, przeżywało swój jubileusz. czytaj całość »
 • Kamień węgielny pod nowy dom opieki

  Kamień węgielny pod nowy dom opieki

  24.09.2012 W piątek, 21 września br. roku w Katowicach odbyła się uroczystość wmurowania kamienia węgielnego pod nowy dom dla osób starszych „Senior Residence”, budowany przez Diakonię Neuendettelsau we współpracy z Firmą Millenium Inwestycje spółka z o.o. czytaj całość »
 • XXI Ogólnopolskie Forum Kobiet Luterańskich

  XXI Ogólnopolskie Forum Kobiet Luterańskich

  25.09.2012 W dniach 21-23 września w Warszawie odbyło się XXI Forum Kobiet Luterańskich. Tematem spotkania były "Nowe – stare wyzwania Kościoła". W Forum brały udział kobiety reprezentujące parafie ewangelickie z Polski oraz zaproszeni goście z Czech, Rosji i USA. czytaj całość »