english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Wiadomości z Polski

 • 7. Śniadanie dla Kobiet w Wiśle

  7. Śniadanie dla Kobiet w Wiśle

  19.07.2012 Nienowy sposób na stare problemy” to temat siódmej edycji Śniadania dla Kobiet, które odbyło się 7 lipca 2012 r. w Hotelu Gołębiewski w Wiśle.  czytaj całość »
 • Ks. Robert Sitarek członkiem RDPP

  Ks. Robert Sitarek członkiem RDPP

  15.07.2012 Minister Pracy i Polityki Społecznej powołał pod koniec czerwca 20 członków Rady Działalności Pożytku Publicznego IV kadencji. Wśród powołanych znalazł się reprezentujący Polską Radę Ekumeniczną ks. Robert Sitarek, dyrektor Ewangelickiego Centrum Diakonii i Edukacji im. ks. Marcina Lutra we Wrocławiu, proboszcz parafii w Kłodzku. czytaj całość »
 • Osiem dni w Zelowie

  03.08.2012 „Tu chodzi o miłość” – pod tym hasłem odbył się tegoroczny Tydzień Ewangelizacyjny przy parafii ewangelicko-reformowanej w Zelowie. Od niedzieli 22 do niedzieli 29 lipca mieszkańcy Zelowa oraz okolicznych miejscowości już po raz siódmy mieli możliwość uczestniczenia w seminariach oraz w koncertach z newsem. czytaj całość »
 • Modlitwa na Majdanku

  14.07.2012 8 lipca 2012 roku wieczorem, przy Pomniku Walki i Męczeństwa na Majdanku w Lublinie, duchowni różnych wyznań chrześcijańskich oraz żydzi wspólnie modlili się o pokój. czytaj całość »
 • Miłość jest kluczem

  16.07.2012 Niedziela 15 lipca była ostatnim dniem Tygodnia Ewangelizacyjnego w Dzięgielowie. Po nabożeństwie zebrani licznie pod namiotem uczestnicy Tygodnia mieli możliwość wziąć udział w Rodzinnym śpiewaniu, a po południu w ostatnim bloku seminariów. czytaj całość »
 • Piłkarskie nabożeństwo w Szczyrku

  Piłkarskie nabożeństwo w Szczyrku

  11.06.2012 Sukcesem zakończyło się nabożeństwo w niedzielę 10 czerwca w Szczyrku, podczas którego dzieci zostały obdarowane niezwykłymi piłkami. czytaj całość »
 • Promyczki Boże na Śląsku

  07.06.2012 Marzenia czasem się spełniają – tak można by podsumować wyjazd mikołajskiego zespołu dziecięcego "Promyczki Boże" na Śląsk w pierwszy czerwcowy weekend. Inspiracją do wyjazdu było wystosowane rok wcześniej zaproszenie z parafii w Jastrzębiu-Zdroju, która organizowała XII Przegląd Zespołów i Chórów dziecięcych i młodzieżowych Diecezji Katowickiej Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP. czytaj całość »
 • Wystawa w Zgierzu

  01.06.2012 W dniu 31 maja w Muzeum Miasta Zgierza została otwarta wystawa: "Ewangelicy zgierscy wczoraj i dziś". czytaj całość »