english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Wiadomości z Polski

 • Ruszyła akcja Prezent pod choinkę

  Ruszyła akcja Prezent pod choinkę

  08.10.2012 Ruszyła akcja charytatywna „Prezent pod choinkę”, która polega na przygotowaniu prezentów świątecznych dla najuboższych dzieci na Ukrainie. To już dwunasta edycja tej akcji. czytaj całość »
 • Czternasty zjazd przewodników

  Czternasty zjazd przewodników

  07.10.2012 Tegoroczne spotkanie przewodników i krajoznawców ewangelików odbyło się w dniach 21 -23 września w Opolu. Organizatorami byli: Koło Przewodników im. Księcia Jana Dobrego  i Parafia Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w Opolu. czytaj całość »
 • Nowy Zwiastun Ewangelicki

  Nowy Zwiastun Ewangelicki

  07.10.2012 Ukazał się właśnie 19. tegoroczny numer Zwiastuna Ewangelickiego, dwutygodnika wydawnego przez Wydawnictwo Augustana z Bielska-Białej. czytaj całość »
 • Pamiątkowe kubki na jubileusz Reformacji

  Pamiątkowe kubki na jubileusz Reformacji

  03.10.2012 Przed tegorocznym Świętem Reformacji zostały przygotowane pokazowe egzemplarze jubileuszowych kubków na 500-lecie Reformacji. Jest to wersja pokazowa ceramiki, a wykonanie konkretnego modelu będzie możliwe na indywidualne (lub zbiorowe) zamówienie. czytaj całość »
 • Kocha, lubi, szanuje ...

  Kocha, lubi, szanuje ...

  01.10.2012 Ogólnopolski Zjazd Młodzieży Ewangelickiej odbył się w dniach od 28 do 30 września w Węgrowie (woj. mazowieckie), w jednej z najstarszych parafii Kościoła. Hasło OZME 2012 brzmiało: "Kocha, lubi, szanuje...".

  Ogólnopolski Zjazd Młodzieży Ewangelickiej (OZME) to coroczne spotkanie młodych luteran z różnych stron Polski w jednej z parafii ewangelicko-augsburskich, co roku innej. Tym razem - po raz pierwszy w swojej historii - odbył się on w Węgrowie, na granicy Podlasia i Mazowsza. W spotkaniu uczestniczyła w nim także młodzież z Czech i Szwecji. czytaj całość »
 • Dziękczynne Święto Żniw

  Dziękczynne Święto Żniw

  30.09.2012 W niedzielę, 30 września br. luteranie obchodzą Dziękczynne Święto Żniw. czytaj całość »
 • Święto Diakonatu Ebez-Ezer

  Święto Diakonatu Ebez-Ezer

  23.09.2012 Przed 89 laty został powołany z inicjatywy ks. seniora Karola Kulisza Ewangelicki Diakonat Żeński Eben-Ezer w Dzięgielowe. Jak co roku w trzecią niedzielę września grono sióstr diakonis wraz z pracownikami Ewangelickiego Domu Opieki „Emaus” oraz miejscowym zborem i zaproszonymi gośćmi, przeżywało swój jubileusz. czytaj całość »
 • Kamień węgielny pod nowy dom opieki

  Kamień węgielny pod nowy dom opieki

  24.09.2012 W piątek, 21 września br. roku w Katowicach odbyła się uroczystość wmurowania kamienia węgielnego pod nowy dom dla osób starszych „Senior Residence”, budowany przez Diakonię Neuendettelsau we współpracy z Firmą Millenium Inwestycje spółka z o.o. czytaj całość »