english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Wiadomości z Polski

 • Wystawa w Zgierzu

  01.06.2012 W dniu 31 maja w Muzeum Miasta Zgierza została otwarta wystawa: "Ewangelicy zgierscy wczoraj i dziś". czytaj całość »
 • Nabożeństwo

  09.06.2012 Jak co roku w święto Bratniej Pomocy im. Gustawa Adolfa, przypadające zawsze w katolickie święto Bożego Ciała, odbyło się nabożeństwo "przy kamieniu" na Równicy. czytaj całość »
 • Kamień węgielny pod nową plebanię

  03.07.2012 Dnia 1.07.2012 roku rozpoczęto budowę nowego budynku DOMU PARAFIALNEGO przez symboliczne wmurowanie Kamienia Węgielnego, którego dokonał zwierzchnik Diecezji Katowickiej ks. bp Tadeusz Szurman w obecności miejscowego proboszcza - ks. Daniela Ferka, zaproszonych gości - ks. prałata Bogusława Płonki, ks. proboszcza Rafała Millera oraz licznie zgromadzonego zboru wodzisławskiego. czytaj całość »
 • Tu chodzi o miłość

  Tu chodzi o miłość

  22.06.2012 Włączamy radio – około 70% piosenek mówi o miłości. W filmach, jeśli nie jest ona głównym wątkiem, to przynajmniej w tle pojawia się prawie zawsze. Seriale, książki, wiersze, całe blogi poświęcone są miłości. Większość z nas potrafi powiedzieć „kocham cię” w przynajmniej trzech językach. I wypowiadamy te słowa często, bo przecież wielu z nas: kocha dobre jedzenie, kocha tę piosenkę, tego aktora, taką pogodę, weekend, swoje nowe spodnie, w których wygląda się jak po diecie... Po co więc jeszcze organizować Tygodnie Ewangelizacyjne pod hasłem „Tu chodzi o miłość”? I o jaką miłość chodzi? czytaj całość »
 • Wolontariusze dla Bobrka

  20.06.2012 - Od 2010 roku prowadzimy na Bobrku zajęcia z zakresu pedagogiki ulicy. W ramach swojej pracy organizujemy różne warsztaty, m.in. fotograficzne, kulinarne, sportowe. Pracujemy w małych grupach - w terenie. Poszukujemy wolontariuszy, którzy są gotowi pracować z dziećmi w ich środowisku zamieszkania pod okiem pedagogów ulicy - mówi Monika Cieślar, koordynator ds. pedagogiki ulicy, pracownik Centrum Misji i Ewangelizacji (CME) w Dzięgielowe, a właściwie jej jednostki lokalnej w Bytomiu, działającej pod nazwą Grupa Pedagogów Ulicy „UNO”. czytaj całość »
 • Turniej Wakacje z piłką

  Turniej Wakacje z piłką

  18.06.2012 We wtorek odbyła się na Stadionie Śląskim w Chorzowie konferencja prasowa dotycząca turnieju piłkarskiego "Wakacje z piłką", który rozegrany zostanie 30 czerwca. Współorganizatorem jest Centrum Misji i Ewangelizacji z Dzięgielowa. czytaj całość »
 • Ekumeniczne święto w Łabędach koło Gliwic

  Ekumeniczne święto w Łabędach koło Gliwic

  29.06.2012 Zgodnie z kilkuletnią  tradycją parafii - luterańskiej w Gliwicach/Łabędach i parafii katolickiej w Łabędach, w niedzielę 17 czerwca 2012r. odbyło się nabożeństwo ekumeniczne, tym razem w Kościele Marcina Lutra w Łabędach.
    czytaj całość »
 • Międzynarodowe Dni Bonhoefferowskie 2012

  Międzynarodowe Dni Bonhoefferowskie 2012

  29.06.2012 Tegoroczne Międzynarodowe Dni Bonhoefferowskie w Szczecinie miały szczególny charakter. Podczas ekumenicznego nabożeństwa polsko-niemieckiego otworzony został „Ogród Ciszy i Medytacji im. ks. Dietricha Bonhoeffera” w miejscu pamięci, gdzie duchowny prowadził Seminarium Kaznodziejskie w Finkenwalde (Szczecin Zdroje). czytaj całość »