english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Wiadomości z Polski

 • XXI kurs młodych kapelanów

  XXI kurs młodych kapelanów

  15.09.2012 Blisko 40 kapelanów różnych wyznań chrześcijańskich z krajów Unii Europejskiej i członkowskich krajów NATO zgromadziło się w Wiśle-Jaworniku w dn. 10-14 września br. czytaj całość »
 • Górska przygoda ojców z dziećmi

  Górska przygoda ojców z dziećmi

  16.09.2012 W dniach 7-8 września b.r. kolejny raz mieliśmy możliwość wziąć udział w spotkaniu dla mężczyzn w ramach “Górskiej przygody ojców z dziećmi”.  Podobnie jak w ubiegłym roku spotkanie odbyło się w Wiśle Głębcach “na Pasiekach”, gdzie w pięknych "okolicznościach przyrody" jeszcze trochę mogliśmy cieszyć się atmosferą minionych już, niestety, wakacji. czytaj całość »
 • Koncert charytatywny Michała Wiśniewskiego

  Koncert charytatywny Michała Wiśniewskiego

  16.09.2012 15 września o godz: 19:00 we Wrotach Mazur odbył się koncert charytatywny Michała Wiśniewskiego! czytaj całość »
 • Nowy portal Luteranie.pl

  Nowy portal Luteranie.pl

  03.09.2012 Po kilku latach funkcjonowania Luteranie.pl, oficjalnego portalu Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP, przyszedł czas na zmiany.  czytaj całość »
 • Kolonie nad Bałtykiem

  Kolonie nad Bałtykiem

  15.07.2012 W dniach od 30 czerwca do 13 lipca Parafia Ewangelicko-Augsburska w Sycowie i Diecezja Wrocławska zorganizowały ewangelickie kolonie językowe i wypoczynkowe dla dzieci w wieku od 7 do 13 lat nad Bałtykiem. Uczestnicy kolonii pochodzili z różnych diecezji i parafii, m.in. z: Wisły-Czarnej, Szczyrku, Bielska-Białej, Jastrzębia-Zdroju, Pszczyny, Studzionki, Czechowic, Sycowa, Wrocławia, Poznania i Warszawy. czytaj całość »
 • Wojewódzka inauguracja roku szkolnego na Śląsku

  Wojewódzka inauguracja roku szkolnego na Śląsku

  03.09.2012 W poniedziałek, 3 września 2012 r. w Mikołowie odbyła się Wojewódzka Inauguracja Roku Szkolnego 2012/2013. Organizację uroczystości powierzono Gimnazjum nr 1 w Mikołowie. czytaj całość »
 • Poznawanie Dolnego Śląska

  Poznawanie Dolnego Śląska

  22.08.2012 W dniach od 30.07 do 19.08 w trzech turnusach w Świdnicy przebywali gimnazjaliści z zaprzyjaźnionych z parafią miast – Torunia, Zamościa i Wieliczki. Młodzież wzięła udział w projekcie „Nawet nie wiem, że się uczę – niedyrektywna edukacja jako forma wypoczynku dla młodzieży”, który uzyskał uznanie i dofinansowanie Funduszu Inicjatyw Obywatelskich. Jednym z celów było bliższe zapoznanie uczestników z trzema dolnośląskimi zabytkami z listy światowego dziedzictwa UNESCO – Kościołami Pokoju w Świdnicy i Jaworze oraz z Halą Stulecia we Wrocławiu. czytaj całość »
 • XXI Tydzień Ewangelizacyjny dla Rodzin w Karpaczu

  XXI Tydzień Ewangelizacyjny dla Rodzin w Karpaczu

  28.08.2012 W dniach od 11 do 19 sierpnia 2012 w Karpaczu odbył się kolejny XXI Tydzień Ewangelizacyjny dla Rodzin organizowany przez Komisję Ewangelizacyjno – Misyjną Diecezji Wrocławskiej. Podobnie jak w ubiegłych latach uczestniczyli w nim wierni ze wszystkich diecezji naszego Kościoła. czytaj całość »