english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Wiadomości z Polski

 • Diecezjalne pożegnanie wakacji

  Diecezjalne pożegnanie wakacji

  03.09.2012 W sobotę, 1 września 2012 roku w Katowicach odbyło się diecezjalne pożegnanie wakacji. Organizatorzy - diecezjalna komisja wychowania chrześcijańskiego i katowicka parafia, przygotowali różnoraki program. Spotkanie rozpoczęło się w kościele Zmartwychwstania Pańskiego od wspólnego śpiewu, powitania przez zwierzchnika diecezji bp. Tadeusza Szurmana i głównego wykładu ks. Dariusza Dawida. Mówił on o różnych obawach, które mają mniejsi i więksi oraz o tym, że nie musimy się obawiać trudnych zadań, które stoją przed nami, także na początku nowego roku szkolnego. czytaj całość »
 • Wysokie odznaczenia państwowe

  03.09.2012 W dniu 3 września 2012 r. Prezydent Rzeczypospolitej Bronisław Komorowski odznaczył Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski 8 osób zasłużonych z terenu Śląska. czytaj całość »
 • Książka o sukcesji apostolskiej w Polsce

  25.08.2012 Wydawnictwo Warto opublikowało książkę ks. Jana Grossa, zatytułowaną "Pochodzenie sukcesji apostolskiej polskich biskupów luterańskich". czytaj całość »
 • Jubileusz na Wangu

  Jubileusz na Wangu

  26.08.2012 „Komu wiele dano, od tego wiele będzie się żądać, a komu wiele powierzono, od tego więcej będzie się wymagać” (Łk 12,48) - tymi słowami ks. prob. Edwin Pech powitał w 9. niedzielę po Trójcy Świętej, dnia 05.08.2012 r. uczestników uroczystości 170-lecia położenia kamienia węgielnego pod budowę kościoła Wang oraz prezentacji kolejnych etapów realizacji zadań pn. „Wędrowanie bez granic - wzrost atrakcyjności i dostępności obiektów turystycznych stanowiących element międzynarodowej trasy turystycznej Via Sacra” wykonywanego w ramach „Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Polska – Saksonia 2007-2013.
    czytaj całość »
 • Ks. Marcin Pysz wybrany proboszczem w Piszu

  03.09.2012 W niedzielę,19 sierpnia 2012 r. w parafii ewangelickiej w Piszu odbyło się wyborcze zgromadzenie parafialne, które poprowadził Biskup Diecezji Mazurskiej bp Rudolf Bażanowski. czytaj całość »
 • Wakacyjne szkolenie i festiwal dla Bobrka

  Wakacyjne szkolenie i festiwal dla Bobrka

  12.08.2012  

  W Bytomiu-Miechowicach od 16 do 23 lipca odbyło się szkolenie „Wolontariusze dla Bobrka”. Celem szkolenia było przygotowanie ludzi do pracy środowiskowej z dziećmi i młodzieżą na podwórkach bytomskiego Bobrka. W szkoleniu wzięło udział 10 osób z województwa śląskiego (Bytom, Katowice, Cieszyn, Goleszów, Skoczów, Tarnowskie Góry).  czytaj całość »

 • Święto Kościoła w środku Polski

  22.07.2012 Święto Kościoła w środku Polski – pod takim hasłem odbywał się 22 lipca niedzielny program inaugurujący Tydzień Ewangelizacyjny w Zelowie.  czytaj całość »
 • 7. Śniadanie dla Kobiet w Wiśle

  7. Śniadanie dla Kobiet w Wiśle

  19.07.2012 Nienowy sposób na stare problemy” to temat siódmej edycji Śniadania dla Kobiet, które odbyło się 7 lipca 2012 r. w Hotelu Gołębiewski w Wiśle.  czytaj całość »