english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Wiadomości z Polski

 • Książka Ewangelicy w Niepodległej

  Książka Ewangelicy w Niepodległej

  04.02.2019 Ukazała się książka Ewangelicy w Niepodległej pod redakcją Ewy Jóźwiak i Michała Karskiego. czytaj całość »
 • Film animowany o Lutrze

  Film animowany o Lutrze

  02.02.2019 24 stycznia 2019 r., w kinie Muranów w Warszawie odbyło się spotkanie promocyjne polskiej wersji językowej serialu animowanego „Życie Marcina Lutra”. Równocześnie uruchomiono stronę luter.pl, gdzie można oglądać poszczególne odcinki. czytaj całość »
 • Ekumeniczne nieszpory w Chemin Neuf

  Ekumeniczne nieszpory w Chemin Neuf

  16.01.2019

  Przychodzi taki czas w Polsce i w Europie, w którym albo będziemy mówić razem o Chrystusie albo ludzie będą uważać, że wiara w Jezusa Chrystusa nie ma sensu i mocy – mówił bp Jerzy Samiec, prezes Polskiej Rady Ekumenicznej, podczas ekumenicznych nieszporów 16 stycznia 2019 r. we wspólnocie Chemin Neuf w Warszawie Wesoła. czytaj całość »

 • W pałacu prezydenckim - ekumenicznie

  W pałacu prezydenckim - ekumenicznie

  21.01.2019 W Pałacu Prezydenckim odbyło się spotkanie prezydenta Andrzeja Dudy z przedstawicielami Kościołów i związków wyznaniowych. Obecny na nim był bp Jerzy Samiec. czytaj całość »
 • Zadbajmy o wspólny dom

  Zadbajmy o wspólny dom

  18.01.2019

  W pierwszym w 2019 roku „Zwiastunie Ewangelickim” polecamy szczególnie teksty odnoszące się do   ogłoszonego przez Synod Kościoła Roku troski o stworzenieczytaj całość »

 • List pasterski i zbiórka na WOŚP

  List pasterski i zbiórka na WOŚP

  18.01.2019

  W dniu dzisiejszym, Konsystorz Kościoła podjął dezycję o wystosowaniu apelu, zachęcającego parafie do organizacji zbiórki datków na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. czytaj całość »

 • Ekumeniczne spotkanie noworoczne

  Ekumeniczne spotkanie noworoczne

  16.01.2019

  15 stycznia odbyło się w Centrum Luterańskim spotkanie noworoczne Polskiej Rady Ekumenicznej. czytaj całość »

 • Wezwanie Kościołów do przeciwdziałania nienawiści

  Wezwanie Kościołów do przeciwdziałania nienawiści

  16.01.2019

  „Jako Kościoły zrzeszone w Polskiej Radzie Ekumenicznej chcemy jednoznacznie wystąpić przeciwko wszelkim przejawom nienawiści, w tym mowie nienawiści obecnej w debacie publicznej. Nienawiść oddala nas od siebie, sprawia, że pielęgnujemy uprzedzenia i zamiast budować silne i solidarne społeczeństwo, zgadzamy się na utrwalanie podziałów” – czytamy w wezwaniu Kościołów członkowskich PRE ogłoszonym podczas Ekumenicznego Spotkania Noworocznego. czytaj całość »