english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Wiadomości z Polski

 • Każdy dzień był wyjątkowy

  Każdy dzień był wyjątkowy

  13.02.2018 „Dzień dobry, dzień dobry, ten dzień będzie dobry…” taką piosnką rozpoczynaliśmy każdy nowy dzień na zimowisku dla dzieci, organizowanym przez Centrum Misji i Ewangelizacji w ośrodku „Beskidzka Oaza” w Piosku na Zaolziu (28.01 – 3.02.2018). I rzeczywiście, każdy dzień był wyjątkowy, wesoły, szczęśliwy i dobry. czytaj całość »
 • Zaproszenie na konsekrację na Mazurach

  Zaproszenie na konsekrację na Mazurach

  09.02.2018 Zapraszamy na uroczyste nabożeństwo, które odbedzie się  w dniu 17 lutego 2018 r. (sobota) o godz. 11:00 w kościele ewangelickim w Mikołajkach, podczas którego ks. Paweł Hause zostanie konsekrowany na biskupa Diecezji Mazurskiej Kościoła Ewangelicko – Augsburskiego w Polsce. czytaj całość »
 • Wizyta gości z ELCA

  Wizyta gości z ELCA

  09.02.2018 W dniach 30 stycznia - 6 lutego gościli w Polsce dr Mary Streufert i ks. dr Roger Willer z Ewangelicko-Luterańskiego Kościoła Ameryki. czytaj całość »
 • Czytać i najeść się do syta

  Czytać i najeść się do syta

  06.02.2018 „Okruchy Słowa Bożego” to zbiór kazań ks. Romana Miklera, wieloletniego duszpasterza krakowskiego, który w swojej służbie, jak napisał we wstępie jego przyjaciel: „wskazywał Chrystusa jako ostateczne spełnienie Bożej miłości”. czytaj całość »
 • Fajne wspomnienia, dobry czas

  Fajne wspomnienia, dobry czas

  05.02.2018 W czasie ferii zimowych w styczniu 2018 roku odbyła się czwarta edycja Chrześcijańskiego Obozu Technologicznego w Wiśle Czarnem.  czytaj całość »
 • Wprowadzenie proboszcza w Olsztynie

  Wprowadzenie proboszcza w Olsztynie

  04.02.2018

  Uroczyste wprowadzenie ks. Łukasza Stachelka na proboszcza parafii w Olsztynie odbyło się w niedzielę, 4 lutego 2018 roku, w czasie nabożeństwa, któremu przewodniczył bp Rudolf Bażanowski dotychczasowy proboszcz. czytaj całość »

 • Biblia, pokój, dziedzictwo

  Biblia, pokój, dziedzictwo

  28.01.2018 Nowy „Zwiastun Ewangelicki” nr 2/2018 podejmuje różnorodną tematykę.  czytaj całość »
 • Centralne nabożeństwo ekumeniczne w Siedlcach

  Centralne nabożeństwo ekumeniczne w Siedlcach

  20.01.2018 Uroczystej wieczerni przewodniczył abp Abel, ordynariusz prawosławnej diecezji lubelsko-chełmskiej. We wspólnej modlitwie uczestniczyli bp Jerzy Samiec, przewodniczący PRE, bp Krzysztof Nitkiewicz, przewodniczący Rady ds. Ekumenizmu KEP, biskup siedlecki Kazimierz Gurda wraz z bp Piotrem Sawczukiem oraz zwierzchnicy Kościołów chrześcijańskich w Polsce. Obecnie byli liczni duchowni, osoby zakonne i wierni świeccy. czytaj całość »