english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Wiadomości z Polski

 • Fajne wspomnienia, dobry czas

  Fajne wspomnienia, dobry czas

  05.02.2018 W czasie ferii zimowych w styczniu 2018 roku odbyła się czwarta edycja Chrześcijańskiego Obozu Technologicznego w Wiśle Czarnem.  czytaj całość »
 • Wprowadzenie proboszcza w Olsztynie

  Wprowadzenie proboszcza w Olsztynie

  04.02.2018

  Uroczyste wprowadzenie ks. Łukasza Stachelka na proboszcza parafii w Olsztynie odbyło się w niedzielę, 4 lutego 2018 roku, w czasie nabożeństwa, któremu przewodniczył bp Rudolf Bażanowski dotychczasowy proboszcz. czytaj całość »

 • Biblia, pokój, dziedzictwo

  Biblia, pokój, dziedzictwo

  28.01.2018 Nowy „Zwiastun Ewangelicki” nr 2/2018 podejmuje różnorodną tematykę.  czytaj całość »
 • Centralne nabożeństwo ekumeniczne w Siedlcach

  Centralne nabożeństwo ekumeniczne w Siedlcach

  20.01.2018 Uroczystej wieczerni przewodniczył abp Abel, ordynariusz prawosławnej diecezji lubelsko-chełmskiej. We wspólnej modlitwie uczestniczyli bp Jerzy Samiec, przewodniczący PRE, bp Krzysztof Nitkiewicz, przewodniczący Rady ds. Ekumenizmu KEP, biskup siedlecki Kazimierz Gurda wraz z bp Piotrem Sawczukiem oraz zwierzchnicy Kościołów chrześcijańskich w Polsce. Obecnie byli liczni duchowni, osoby zakonne i wierni świeccy. czytaj całość »
 • Spadkobiercy Reformacji w Lublinie

  Spadkobiercy Reformacji w Lublinie

  20.01.2018

  Na Zamku w Lublinie odbyła się promocja książki „Spadkobiercy Reformacji. Ewangelicy na Lubelszczyźnie i w Lublinie (historia, kultura, ekonomia, literatura)”. czytaj całość »

 • Spotkanie noworoczne u Prezydenta RP

  Spotkanie noworoczne u Prezydenta RP

  16.01.2018

  15 stycznia w Pałacu Prezydenckim w Warszawie odbyło się spotkanie noworoczne Prezydenta RP Andrzeja Dudy z przedstawicielami obecnych w Polsce związków wyznaniowych, Kościołów, religii, narodów i grup etnicznych. czytaj całość »

 • Rozpoczyna się ekumeniczny tydzień

  Rozpoczyna się ekumeniczny tydzień

  15.01.2018 15 stycznia 2018 r. odbyła się konferencja prasowa z okazji Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan zorganizowana przez Komisję Dialogu Konferencji Episkopatu Polski i Polską Radę Ekumeniczną.  czytaj całość »
 • UWAGA! Konkurs dla wszystkich!

  UWAGA! Konkurs dla wszystkich!

  12.01.2018

  Jeszcze do 31 stycznia br. można nadsyłać teksty na konkurs ogłoszony w „Zwiastunie Ewangelickim”. Decyduje data stempla pocztowego. czytaj całość »