english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Wiadomości z Polski

 • Wakacje w Sorkwitach?

  Wakacje w Sorkwitach?

  08.03.2019 Serdecznie zapraszamy na rodzinne wczasy na Mazurach. Oprócz wypoczynku i zwiedzania chcemy wspólnie z bp. Jerzym Samcem mieć czas na dyskusję oraz pogłębianie duchowego rozwoju. czytaj całość »
 • Ukazał się nowy numer GRE

  Ukazał się nowy numer GRE

  08.03.2019 Z końcem lutego ukazał się nowy numer Gdańskiego Rocznika Ewangelickiego za rok 2018 – jest to XII tom ewangelickiego czasopisma naukowego wydawanego przez Parafię Ewangelicko-Augsburską w Gdańsku z siedzibą w Sopocie. czytaj całość »
 • Skarbonka Diakonijna 2019

  Skarbonka Diakonijna 2019

  06.03.2019

  Z czego możesz zrezygnować, żeby wesprzeć ludzi potrzebujących? „Z telewizji”. „Z lizaków”. „Ze słodyczy” – tak odpowiadały dzieci podczas konferencji prasowej promującej tegoroczną edycję ekumenicznej akcji charytatywnej Skarbonka diakonijna. W akcji tej Diakonia, Caritas i Eleos zachęcają zarówno dorosłych, jak i dzieci do rezygnacji w czasie pasyjnym z pewnych przyjemności i przekazywania zaoszczędzonych środków na rzecz pomocy osobom w potrzebie. czytaj całość »

 • Bp Pytel laureatem Nagrody im. prof. A. Gieysztora

  Bp Pytel laureatem Nagrody im. prof. A. Gieysztora

  06.03.2019 5 marca 2019, w Zamku Królewskim w Warszawie odbyła się uroczystość wręczenia Nagrody im. prof. A. Gieysztora.  Laureatem dwudziestej edycji został zwierzchnik diecezji wrocławskiej bp Waldemar Pytel. czytaj całość »
 • Rusza akcja 7 tygodni bez

  Rusza akcja 7 tygodni bez

  06.03.2019

  Już po raz 13. (od 2007 r.), Centrum Misji i Ewangelizacji Kościoła Ewangelicko Augburskiego w Polsce zachęca wszystkich, którzy chcą, potrzebują i myślą o zmianach w swoim życiu do udziału w akcji. „7 tygodni bez”. czytaj całość »

 • Rozpoczyna się Czas Pasyjny

  Rozpoczyna się Czas Pasyjny

  06.03.2019

  Dzień Pokuty i Modlitwy (tzw. Środa Popielcowa) rozpoczyna w Kościele Ewangelicko-Augsburskim CZAS PASYJNY, będący 40-dniowym okresem (nie licząc niedziel) przygotowującym do Pamiątki Śmierci Jezusa Chrystusa (Wielki Piątek) oraz Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. czytaj całość »

 • Idee reformacji w tradycji społeczno-politycznej

  Idee reformacji w tradycji społeczno-politycznej

  28.02.2019 Zapraszamy do zapoznania się z recenzją dr Anety Sokół. czytaj całość »
 • Pokornie prośmy o pokój

  Pokornie prośmy o pokój

  22.02.2019

  Szukanie, zachowanie i dążenie do pokoju – to wynikający z biblijnego hasła roku ważny temat w  nowym „Zwiastunie Ewangelickim nr 4/2019”. czytaj całość »