english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Wiadomości z Polski

 • Wizyta estońskiego arcybiskupa w Polsce

  Wizyta estońskiego arcybiskupa w Polsce

  09.08.2018 Na zaproszenie Biskupa Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w Polsce ks. Jerzego Samca do Polski przybędzie abp Urmas Viilma, zwierzchnik Kościoła Ewangelicko-Luterańskiego Estonii. Estoński arcybiskup odwiedzi diecezję katowicką i cieszyńską. czytaj całość »
 • Drzewo pojednania i przyjaźni posadzone

  Drzewo pojednania i przyjaźni posadzone

  08.08.2018

  Carpinus betulus „Fastigiatato łacińska nazwa drzewa (pol. grab pospolity Fastigiata) zasadzonego w Ogrodach Polsko-Niemieckich przy Al. Wedla na warszawskiej Pradze. czytaj całość »

 • Żebyśmy pragnęli pragnąć

  Żebyśmy pragnęli pragnąć

  13.07.2018 W niedzielę, 15 lipca pod hasłem „Pragniesz?” rozpoczyna się Tydzień Ewangelizacyjny w Zelowie. Motywem przewodnim są słowa Boga: „Ja pragnącemu dam darmo ze źródła wody życia”. [Objawienie Jana 21,6b] czytaj całość »
 • Ino UNO Cyrk

  Ino UNO Cyrk

  12.07.2018 Bytomscy streetworkerzy zapraszają na Festiwal Zabawy.  czytaj całość »
 • Ukazała się mapa trzech Kościołów ewangelickich

  Ukazała się mapa trzech Kościołów ewangelickich

  10.07.2018 Pracowania na Pastwiskach, która wydała w 2017 r. książkę "Polska. Bedeker ewangelicki" opracowała mapę, na której można odnaleźć wszystkie parafie luterańskie, reformowane i metodystyczne w Polsce. czytaj całość »
 • Wypoczywać z Jezusem

  Wypoczywać z Jezusem

  09.07.2018

  W drodze do ewangelickiego Kościoła to nowy cykl, w którym parafianie z różnych stron kraju dzielą się swoimi doświadczeniami i refleksjami związanymi z wstąpieniem do Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego. czytaj całość »

 • TED 2018 dobiega końca

  TED 2018 dobiega końca

  06.07.2018 Tydzień Ewangelizacyjny w Dzięgielowie dobiega końca. W ostatnie dwa dni wydarzy się jednak bardzo wiele! czytaj całość »
 • Trwa 69. Tydzień Ewangelizacyjny w Dzięgielowie

  Trwa 69. Tydzień Ewangelizacyjny w Dzięgielowie

  04.07.2018 Trwa Tydzień Ewangelizacyjny w Dzięgielowie który w tym roku przebiega w dniach 30.06-08.07 pod hasłemPragniesz? W czasie codziennych spotkań ewangelizacyjnych (godz. 17.00) o pragnieniach, marzeniach, tęsknotach  ludzi współczesnych Jezusowi opowiada ewangelistka z Marburga Elke Werner i odnosi przeżycia ludzi znanych nam z kart Nowego Testamentu do naszych przeżyć, tęsknot, pragnień. W centrum wydarzeń zawsze znajduje się Chrystus, pełen miłości i dobroci Zbawiciel, Odnowiciel, Przyjaciel. czytaj całość »