english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Wiadomości z Polski

 • Powołane

  Powołane

  28.07.2017

  Na rynku wydawniczym ukazała się książka o ewangelickich diakonisach, zatytułowana "Powołane". Do jej powstania przyczynił się zespół redakcyjny: ks. Emil Gajdacz, Bożena Giemza, Joanna Rączkowiak, a książka ukazała się w Wydawnictwie „Warto” w Dzięgielowie. Liczy 279 stron. czytaj całość »

 • Módlmy się o pojednanie i pokój w Ojczyźnie

  Módlmy się o pojednanie i pokój w Ojczyźnie

  22.07.2017

  Biskup Kościoła ks. Jerzy Samiec zaapelował do duchownych, by podczas niedzielnych nabożeństw modlić się o pojednanie i pokój w Ojczyźnie. czytaj całość »

 • Luterańsko-Rzymskokatolicka Komisja ds. Jedności

  Luterańsko-Rzymskokatolicka Komisja ds. Jedności

  20.07.2017 Od 18 lipca trwa w Kamieniu Śląskim doroczne spotkanie Luterańsko-Rzymskokatolickiej Komisji ds. Jedności. czytaj całość »
 • Nowa edycja Kursów duszpasterskich

  Nowa edycja Kursów duszpasterskich

  19.07.2017 Jesienią rusza nowa edycja Kursów Duszpasterskich podstawowych i dla zaawansowanych, które są wzorowane na niemieckim i amerykańskim systemie kursów przygotowujących do pracy i służby duszpasterskiej oraz poradniczej i certyfikowane przez Towarzystwo Poradnictwa i Psychologii Pastoralnej w Polsce. czytaj całość »
 • Wolne miejsca na wczasach pod Sorkwickim Aniołem

  Wolne miejsca na wczasach pod Sorkwickim Aniołem

  21.06.2017 Serdecznie zapraszamy małżeństwa, rodziny z dziećmi i inne osoby na:
  Wczasy pod sorkwickim aniołem na  Mazurach

  Jeszcze są wolne miejsca!

  Termin: 29 lipca (sobota) - 6 sierpnia (niedziela) 8 dni

  Cena: noclegi i wyżywienie: 760,00zł.

  W programie:  wspólne rozmowy o duchowości i wyzwaniach codzienności, budowanie wzajemnych relacji, zajęcia rekreacyjne, sportowe, wycieczki. czytaj całość »
 • Ludzie potrzebują siebie i Chrystusa

  Ludzie potrzebują siebie i Chrystusa

  07.07.2017

  Lipcowy numer „Zwiastuna Ewangelickiego”, jak co roku o tej porze w podwójnej objętości, przynosi m.in. ponad  dwadzieścia stron  podsumowujących czerwcowe wydarzenie roku jubileuszu 500 lat Reformacji – Ewangelickie Dni Kościoła.  czytaj całość »

 • Czytanie Reformatora Tom 2

  Czytanie Reformatora Tom 2

  20.06.2017

  Przy okazji Ewangelickich Dni Kościoła odbyła się premiera nowej książki dr. Jerzego Sojki, stałego współpracownika kwartalnika „Luteranin”. czytaj całość »

 • TED 2017 dobiega końca

  TED 2017 dobiega końca

  07.07.2017

  Dobiega końca największa otwarta impreza ewangelizacyjna organizowana przez Kościół Luterański w Polsce. Do tej pory Tydzień Ewangelizacyjny w Dzięgielowie codziennie odwiedzało prawie 2 000 osób. Dwa główne punkty programu, czyli wykłady i spotkania ewangelizacyjne były także transmitowane on-line. czytaj całość »