english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Wiadomości z Polski

 • Rozpoczął się Zjazd Gnieźnieński

  Rozpoczął się Zjazd Gnieźnieński

  21.09.2018 „Gdy myślimy o Europie i o wolności to powinniśmy też pamiętać o tych najsłabszych. O tych, którzy pukają do jej drzwi szukając ratunku czy lepszego życia” – mówił bp Jerzy Samiec, zwierzchnik Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w Polsce, podczas inauguracji XI Zjazdu Gnieźnieńskiego. Jednym z tematów kongresu jest kryzys migracyjny i pomoc potrzebującym. czytaj całość »
 • Odszedł prof. Paweł Puczek

  Odszedł prof. Paweł Puczek

  19.09.2018 9 września zmarł prof. Paweł Puczek. czytaj całość »
 • Rodzinnie w Sorkwitach

  Rodzinnie w Sorkwitach

  13.09.2018 W  pierwszych dniach sierpnia, po raz piąty, w Sorkwitach na Mazurach odbyły się ogólnopolskie wczasy dla rodzin. Pięćdziesiąt sześć osób wypoczywało w wyremontowanym tzw. budynku obozowym oraz pensjonacie Dom Pojednania. czytaj całość »
 • Order Orła Białego dla bpa Juliusza Burschego

  Order Orła Białego dla bpa Juliusza Burschego

  12.09.2018 12 września 2018 r. Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda ogłosił nazwiska osób zasłużonych dla polskiej niepodległości, którym zostaną nadane Ordery Orła Białego w dniu setnej rocznicy jej odzyskania, 11 listopada 2018 r. Wśród nich znalazł się bp Juliusz Bursche. czytaj całość »
 • Świadectwo na różne sposoby

  Świadectwo na różne sposoby

  11.09.2018

  W powakacyjnym „Zwiastunie Ewangelickim” 17/2018  o protestanckich bohaterach szkolnych lektur pisze Anna Oryńskaczytaj całość »

 • Zmarła śp. s. Alma Kirst

  Zmarła śp. s. Alma Kirst

  05.09.2018 29 sierpnia 2018 roku w wieku 88 lat zmarła śp. siostra diakonisa Alma Kirst. czytaj całość »
 • Czy cytryny mogą być słodkie?

  Czy cytryny mogą być słodkie?

  04.09.2018 Czy miłość matki jest w stanie uchronić dziecko przed całym światem? Czy niepełnosprawność własnej pociechy może zbliżyć do Boga? I jak można odnaleźć wiarę uśpioną lub zagubioną pośród przeciwności własnego losu? O tym wszystkim jest kolejna powieść Lidii Czyż, książka zainspirowana ponownie prawdziwą historią z życia wziętą, odsłaniająca losy młodej dziewczyny, kobiety, córki, a przede wszystkim matki zmagającej się z trudami osamotnionego macierzyństwa, która całe swoje życie poświęca ukochanemu synowi, która stara się zrozumieć niepełnosprawność swego dziecka, zapewnić mu życie godne i piękne, pomimo wielu przeciwności i niechęci ze strony otaczających go ludzi.  czytaj całość »
 • W duchu jedności

  W duchu jedności

  27.08.2018

  W dniach 20-25 sierpnia 2018r. w ośrodku rekolekcyjnym Księży Pallotynów w Otwocku odbyło się Ekumeniczne Spotkanie Wspólnot  Christophorus.  czytaj całość »