english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Wiadomości z Polski

  • Biskup z Namibii w Polsce

    Biskup z Namibii w Polsce

    11.08.2016

    Na zaproszenie zwierzchnika Kościoła bp. Jerzego Samca z kilkudniową wizytą studyjną gościł w Polsce bp Ernst Gamxamub z Kościoła Ewangelicko-Luterańskiego w Namibii, gdzie ewangelicy stanowią blisko 70% ludności kraju. czytaj całość »

  • Przykazania: musimy, czy chcemy ich przestrzegać

    Przykazania: musimy, czy chcemy ich przestrzegać

    13.08.2016

    Wielu z nas wydaje się, że znamy przykazania i – wychowani w chrześcijańskich domach – staramy się je wypełniać. No, może nie wszystkie i nie zawsze... Inni z kolei traktują je jak narzucone przepisy ograniczające ludzką wolność i radość. Jeszcze inni uważają je za dobre, lecz archaiczne przepisy, które nie są konieczne do osiągnięcia zbawienia.   czytaj całość »

  • Organy znów mają głos

    Organy znów mają głos

    06.08.2016

    Chcemy, aby muzyka wykonywana na tym instrumencie zawsze oddawała Tobie chwałę. Pobłogosław tym, którzy będą na nim grali. A nam, słuchaczom, niechaj te dźwięki niosą ukojenie i budzą w nas radość - powiedział ks. biskup Waldemar Pytel podczas nabożeństwa w niedzielę 31 lipca, w czasie którego poświęcił duże organy w Kościele Pokoju w Świdnicy. czytaj całość »

  • Pożar w kościele ewangelickim w Międzyrzeczu

    Pożar w kościele ewangelickim w Międzyrzeczu

    06.08.2016

    Zabytkowy ewangelicki kościół w Międzyrzeczu koło Bielska-Białej obchodził w lipcu swój piękny jubileusz 150-lecia (zobacz: tutaj). Po 11 dniach - czyli 28 lipca - nasza społeczność przeżywa bardzo trudny czas. W tym dniu palił się nasz kościół. czytaj całość »

  • REFORMACJA - RENOWACJA

    REFORMACJA - RENOWACJA

    13.07.2016 Centrum Misji i Ewangelizacji w Dzięgielowie musi odnowić swoją siedzibę wraz z budynkiem Syloe. Może w tym pomóc projekt REFORMACJA - RENOWACJA jeśli zaangażuje się w niego wystarczająco wiele ludzi. Centrum powstało, by poprawiać jakość życia osób, korzystających z projektów CME w obszarze ewangelizacji, pomocy społecznej i duszpasterskiej. Teraz, po 20 latach działań, koniecznym staje się remont budynków i pomieszczeń Centrum, po to by nadal mogły służyć ludziom. czytaj całość »
  • Tożsamość i odmienność

    Tożsamość i odmienność

    17.07.2016

    Lipcowy, jak co roku podwójny, numer „Zwiastuna Ewangelickiego” przynosi nie tylko wakacyjną tematykę. czytaj całość »

  • Pocieszenie to siła od Boga i ludzi

    Pocieszenie to siła od Boga i ludzi

    11.07.2016

    Zakończył się (10 lipca) 67. Tydzień Ewangelizacyjny (TE) w Dzięgielowie, który przebiegał pod hasłem „Przytuleni”.  Organizatorzy zwrócili szczególną uwagę na siłę pocieszenia, która może być doświadczana w relacji z Bogiem i z ludźmi oraz na wzajemną wrażliwość i otwartość. czytaj całość »

  • Dostrzeżmy Boże piękno

    Dostrzeżmy Boże piękno

    10.07.2016

    Jak tworzyli wielcy i mniejsi artyści, jak swoje religijne przeżycia i duchową wrażliwość przemieniali w dzieła sztuki?  Co chcieli nam, odbiorcom, przekazać? Te pytania nurtują ks. Karola Macurę, autora książki Patrzeć, dostrzec, zrozumieć – najnowszej publikacji Wydawnictwa Augustana. czytaj całość »