english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Wiadomości z Polski

 • Czasu radości!

  Czasu radości!

  24.12.2017 I anioł Pański stanął przy nich, a chwała Pańska zewsząd ich oświeciła; i ogarnęła ich bojaźń wielka. I rzekł do nich anioł: Nie bójcie się, bo oto zwiastuję wam radość wielką, która będzie udziałem wszystkiego ludu. Gdyż dziś narodził się wam Zbawiciel, którym jest Chrystus Pan, w mieście Dawidowym. /Ewangelia Łukasza 2,9-11/ czytaj całość »
 • Do Betlejem

  Do Betlejem

  22.12.2017

  Święta to czas wytchnienia –  dla nas i dla świata – które odnaleźć możemy właśnie w Chrystusie,  pisze w świątecznym „Zwiastunie Ewangelickim” 24/2017 ks. Wojciech PłoszekDzięki przyjściu na świat Jezusa, Bóg ponownie jest z nami – zapewnia ks. Jan Raszyk. czytaj całość »

 • Życzenia Biskupa Kościoła

  Życzenia Biskupa Kościoła

  22.12.2017 W związku z nadchodzącymi Świętami Narodzenia Pańskiego bp Jerzy Samiec, zwierzchnik Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w Polsce, przygotował okolicznościowe życzenia. czytaj całość »
 • Dorośli rzadko spotykają elfy, ale dzieci...

  Dorośli rzadko spotykają elfy, ale dzieci...

  21.12.2017 „Ludzie rzadko spotykają Elfy. Najczęściej widują je dzieci – i to w snach...” Pewnego dnia wśród skłóconych zwierzątek zamieszkujących polanę zjawia się Elf Kwiatów, który  opuścił Królestwo Nocy, ponieważ ujrzał słoneczne światło i blask miłości. Wśród swarów i ciągłych wzajemnych pretensji pojawia się ktoś, kto koniecznie chce zrozumieć miłość, a przy okazji poznaje także inne ludzkie uczucia. Niespodziewanie poszukujący miłości Elf staje się dla zwierzątek przykładem okazywania miłości innym – doceniania wartości i wyjątkowości każdego stworzenia. „Każdy ma to, co ma” i może ofiarować innym coś wyjątkowego. czytaj całość »
 • 31 tysięcy złotych na rehabilitację Łukasza

  31 tysięcy złotych na rehabilitację Łukasza

  20.12.2017 W miniony czwartek, 14 grudnia 2017 roku zakończyła się zbiórka funduszy na rzecz Łukasza, 13-letniego luteranina z Brennej na Śląsku Cieszyńskim. Akcja charytatywna była ostatnią odsłoną Biegu 500 lat Reformacji, zorganizowanego przez Kościół Ewangelicko-Augsburski w Polsce. czytaj całość »
 • Ekumeniczna Wideo-Postylla

  Ekumeniczna Wideo-Postylla

  20.12.2017 Ekumeniczna Wideo-Postylla to prezent wszystkich Kościołów chrześcijańskich dla chrześcijan tradycji ewangelickiej na 500-lecie Reformacji.  czytaj całość »
 • Prośba rodziny Bursche

  Prośba rodziny Bursche

  18.12.2017

  Podczas nabożeństwa reformacyjnego w kościele Św. Trójcy w Warszawie bp Markus Dröge z Ewangelickiego Kościoła Krajowego Berlina-Brandenburgii i Śląskich Górnych Łużyc przekazał na ręce rodziny oraz bp. Jerzego Samca kopię dokumentów poświadczających miejsce pochówku i datę śmierci bp. Juliusza Bursche, dawnego diakona i proboszcza Parafii Świętej Trójcy oraz Biskupa Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w Polsce.

  Poniżej prezentujemy komunikat ze spotkania z rodziną bp. Bursche. czytaj całość »

 • Nowa płyta N.O.C. z Piły

  Nowa płyta N.O.C. z Piły

  17.12.2017

  Ukazała się długo wyczekiwana płyta zespołu N.O.C. z Piły, zatytułowana „95”, wpisująca się w obchody 500-lecia Reformacji.  czytaj całość »