english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Wiadomości z Polski

 • Propozycje CME na lato 2017

  Propozycje CME na lato 2017

  16.02.2017 Wybierz bezpieczny i mądry wypoczynek, otwórz się na nowe – wykorzystaj czas i osobiście doświadcz, co znaczy być razem. Centrum Misji i Ewangelizacji stawia na zdrowie, wzrost i rozwój – z myślą o takim wypoczynku powstała letnia oferta.
  Również dlatego trzymamy się niezmiennie naszej „żelaznej” zasady, która obowiązuje na wszystkich imprezach, czyli zakazu picia alkoholu, zażywania środków odurzających i palenia tytoniu.
  czytaj całość »
 • Publikacje o Matce Ewie

  Publikacje o Matce Ewie

  16.02.2017

  Na 2016 rok przypadła 150. rocznica urodzin Matki Ewy z Miechowic. Głównym organizatorem jej obchodów było Ewangelickie Stowarzyszenie Kultury, które we współpracy z Parafią Ewangelicko-Augsburską w Miechowicach i dzięki wsparciu przez Urząd Miasta Bytomia zorganizowało konkursy dla dzieci i młodzieży, uroczysty koncert i ogólnopolską konferencję naukową czytaj całość »

 • W radiu o Lutrze

  W radiu o Lutrze

  23.02.2017 Zapraszamy do wysłuchania interesującej rozmowy w Radiu TOK FM na temat Lutra i jubileszu Reformacji. czytaj całość »
 • Akcja zakończona sukcesem

  Akcja zakończona sukcesem

  13.02.2017 Chrześcijański szpital w Asuanie, w Egipcie, którym pracuje Anna Pinkas, pielęgniarka Centrum Misji i Ewangelizacji, otrzyma kolejne finansowe wsparcie z Polski.  Dzięki akcji "Życie to oddech" darczyńcy przekazali 11.312 złotych! Pieniądze zostaną przeznaczone na wyposażenie Oddziału Intensywnej Terapii i bloku operacyjnego w egipskim szpitalu.  czytaj całość »
 • Bytomscy streetworkerzy realizują nowy projekt

  Bytomscy streetworkerzy realizują nowy projekt

  11.02.2017 Grupa Pedagogów Ulicy UNO rozpoczęła realizację nowego projektu pod nazwą "Program placówki wsparcia dziennego dla dzieci i młodzieży w postaci pracy podwórkowej”. czytaj całość »
 • Ośrodek Pomocy Pokrzywdzonym Przestępstwem

  Ośrodek Pomocy Pokrzywdzonym Przestępstwem

  11.02.2017 Centrum Misji i Ewangelizacji Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP czwarty rok z kolei otrzymało dofinansowanie ze środków Ministerstwa Sprawiedliwości na prowadzenie Ośrodków Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem (OPOPP). czytaj całość »
 • Cieszyn miastem Reformacji

  Cieszyn miastem Reformacji

  10.02.2017

  W nadolziańskim grodzie odbyło się kolejne ważne wydarzenie związane z jubileuszem 500 lat Reformacji. Na cieszyńskim Rynku stanął bus reformacyjny – multimedialna wystawa prezentująca historię Reformacji oraz jej współczesne aspekty, a w Teatrze im. Adama Mickiewicza Sejmik Województwa Śląskiego, Rada powiatu cieszyńskiego i Rada Miasta Cieszyn spotkały się na uroczystej sesji. czytaj całość »

 • Fajny! obóz młodzieżowy

  Fajny! obóz młodzieżowy

  09.02.2017 Niezwykli ludzie z całej Polski plus warsztaty, rozgrywki sportowe, spływ kajakowy, paintball, wspólny śpiew, rozmowy na luźne i poważne tematy. Obóz z Centrum Misji i Ewangelizacji to niezapomniana przygoda – zapytajcie tych, co byli... a poźniej przekonajcie się sami! czytaj całość »