english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Wiadomości z Polski

 • Zaproszenie na konsekrację na Mazurach

  Zaproszenie na konsekrację na Mazurach

  09.02.2018 Zapraszamy na uroczyste nabożeństwo, które odbedzie się  w dniu 17 lutego 2018 r. (sobota) o godz. 11:00 w kościele ewangelickim w Mikołajkach, podczas którego ks. Paweł Hause zostanie konsekrowany na biskupa Diecezji Mazurskiej Kościoła Ewangelicko – Augsburskiego w Polsce. czytaj całość »
 • Wizyta gości z ELCA

  Wizyta gości z ELCA

  09.02.2018 W dniach 30 stycznia - 6 lutego gościli w Polsce dr Mary Streufert i ks. dr Roger Willer z Ewangelicko-Luterańskiego Kościoła Ameryki. czytaj całość »
 • Czytać i najeść się do syta

  Czytać i najeść się do syta

  06.02.2018 „Okruchy Słowa Bożego” to zbiór kazań ks. Romana Miklera, wieloletniego duszpasterza krakowskiego, który w swojej służbie, jak napisał we wstępie jego przyjaciel: „wskazywał Chrystusa jako ostateczne spełnienie Bożej miłości”. czytaj całość »
 • Fajne wspomnienia, dobry czas

  Fajne wspomnienia, dobry czas

  05.02.2018 W czasie ferii zimowych w styczniu 2018 roku odbyła się czwarta edycja Chrześcijańskiego Obozu Technologicznego w Wiśle Czarnem.  czytaj całość »
 • Wprowadzenie proboszcza w Olsztynie

  Wprowadzenie proboszcza w Olsztynie

  04.02.2018

  Uroczyste wprowadzenie ks. Łukasza Stachelka na proboszcza parafii w Olsztynie odbyło się w niedzielę, 4 lutego 2018 roku, w czasie nabożeństwa, któremu przewodniczył bp Rudolf Bażanowski dotychczasowy proboszcz. czytaj całość »

 • Biblia, pokój, dziedzictwo

  Biblia, pokój, dziedzictwo

  28.01.2018 Nowy „Zwiastun Ewangelicki” nr 2/2018 podejmuje różnorodną tematykę.  czytaj całość »
 • Centralne nabożeństwo ekumeniczne w Siedlcach

  Centralne nabożeństwo ekumeniczne w Siedlcach

  20.01.2018 Uroczystej wieczerni przewodniczył abp Abel, ordynariusz prawosławnej diecezji lubelsko-chełmskiej. We wspólnej modlitwie uczestniczyli bp Jerzy Samiec, przewodniczący PRE, bp Krzysztof Nitkiewicz, przewodniczący Rady ds. Ekumenizmu KEP, biskup siedlecki Kazimierz Gurda wraz z bp Piotrem Sawczukiem oraz zwierzchnicy Kościołów chrześcijańskich w Polsce. Obecnie byli liczni duchowni, osoby zakonne i wierni świeccy. czytaj całość »
 • Spadkobiercy Reformacji w Lublinie

  Spadkobiercy Reformacji w Lublinie

  20.01.2018

  Na Zamku w Lublinie odbyła się promocja książki „Spadkobiercy Reformacji. Ewangelicy na Lubelszczyźnie i w Lublinie (historia, kultura, ekonomia, literatura)”. czytaj całość »