english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Wiadomości z Polski

 • Świąteczny konkurs Pracowni na Pastwiskach

  Świąteczny konkurs Pracowni na Pastwiskach

  15.12.2017 Wydawnictwo na Pastwiskach oraz portal luteranie.pl ogłaszają kolejny konkurs z cennymi nagrodami. czytaj całość »
 • II Śląskie Forum Reformacyjne

  II Śląskie Forum Reformacyjne

  09.12.2017

   „W ostatni dzień roku kościelnego witam wszystkich jako wielką rodzinę” – mówił bp Adrian Korczago otwierając II Śląskie Forum Reformacyjne. Spotkanie odbyło się w Bielsku-Białej 2 grudnia br. w auli Towarzystwa Szkolnego im. Mikołaja Reja. Zorganizowała je Diecezja Cieszyńska Kościoła Ewangelicko – Augsburskiego przy współudziale Wydawnictwa Augustana. czytaj całość »

 • Czy prowadzi nas adwentowa nadzieja

  Czy prowadzi nas adwentowa nadzieja

  09.12.2017

  A ile czasu zostało do powtórnego przyjścia Pana Jezusa na Ziemię? Tego nie wiemy. (…) Dlatego właśnie potrzebny jest nam czas adwentu, by przybliżyć Adwent, czyli powtórne przyjście Pana – pisze w najnowszym „Zwiastunie Ewangelickim” nr 23/2017 diakon Katarzyna Rudkowska. czytaj całość »

 • Lublin miasto zgody religijnej

  Lublin miasto zgody religijnej

  07.12.2017

  Lublin był miejscem wyjątkowego wydarzenia – Międzynarodowego Kongresu Ekumenicznego zatytułowanego „Lublin miasto zgody religijnej 2017”.  czytaj całość »

 • Film o rodzinie Burschów

  Film o rodzinie Burschów

  05.12.2017 Muzeum Historii Polski przygotowało film pt. "Rodzina Burschów - opowieść o polskich ewangelikach. czytaj całość »
 • Pokazy filmu LUTER

  Pokazy filmu LUTER

  04.12.2017 W wielu miejscach w Polsce odbyła się już projekcja filmu "Luter" w reżyserii Erica Tilla.  Pokazy filmu można nadal organizować, korzystając z licencji i warunków proponowanych przez Kościół. Szczegóły TUTAJ czytaj całość »
 • Rozpoczyna się ADWENT

  Rozpoczyna się ADWENT

  03.12.2017

  ADWENT to czas oczekiwania, czas do refleksji nad własną duchowością, czasna świadome przeżywanie wiary i życia w zmaganiu się z codziennością, czas do poszukiwania sensu życia w Chrystusie. czytaj całość »

 • Luterański katechizm dla dorosłych

  Luterański katechizm dla dorosłych

  30.11.2017

  W Jubileuszowym Roku Reformacji 2017, obfitującym w okazjonalno-rocznicowe publikacje, warto zwrócić uwagę na wydany w 2017 roku „Luterański katechizm dla dorosłych” (Wydawnictwo Warto, Dzięgielów, 2017, ss. 243). To niewielka książeczka opracowana przez duchownych i teologów w formie uporządkowanego wykładu podstawowych wiadomości dotyczących luteranizmu, zasad teologicznych określających wyznanie, tradycji duchowych czy liturgicznych kształtowanych na potrzeby konfesji w ciągu wieków, po współczesny wizerunek Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w Polsce przybliżony w wymiarze funkcjonowania parafialnego, ekumenicznego oraz innych form aktywności podejmowanych przez diasporę. czytaj całość »