english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Wiadomości z Polski

 • Rodzina, wychowanie, wspólnota

  Rodzina, wychowanie, wspólnota

  10.09.2017

  Powakacyjny numer „Zwiastuna Ewangelickiego” 18/2017 wypełniają refleksje związane z minionym okresem urlopowym i początkiem nowego roku szkolnego, ale także tego nowego, które Bóg czyni w naszym życiu – o tym zwłaszcza w relacjach z dwóch Tygodni Ewangelizacyjnych – w Mrągowie i dla rodzin w Karpaczu autorstwa Marka Cieślara i diakon Izabeli Sikory. czytaj całość »

 • Gdańsk o Reformacji

  Gdańsk o Reformacji

  02.09.2017

  31 sierpnia 2017, podczas sesji Rady Miasta Gdańska radni jednomyślnie uchwałę w sprawie upamiętnienia 500-lecia Reformacji na Pomorzu Gdańskim. czytaj całość »

 • Nowe książki

  Nowe książki

  29.08.2017

  Na rynku wydawniczym pojawiły się dwie nowe książki: Naśladowanie ks. Dietricha Bonhoeffera i Jan Sebastian Bach wśród teologów Jaroslava Pelikana.  czytaj całość »

 • Wolność, tolerancja, odpowiedzialność

  Wolność, tolerancja, odpowiedzialność

  18.08.2017 Sierpniowy, podwójny numer „Zwiastuna Ewangelickiego”, przynosi gorące tematy.  czytaj całość »
 • Powołane

  Powołane

  28.07.2017

  Na rynku wydawniczym ukazała się książka o ewangelickich diakonisach, zatytułowana "Powołane". Do jej powstania przyczynił się zespół redakcyjny: ks. Emil Gajdacz, Bożena Giemza, Joanna Rączkowiak, a książka ukazała się w Wydawnictwie „Warto” w Dzięgielowie. Liczy 279 stron. czytaj całość »

 • Módlmy się o pojednanie i pokój w Ojczyźnie

  Módlmy się o pojednanie i pokój w Ojczyźnie

  22.07.2017

  Biskup Kościoła ks. Jerzy Samiec zaapelował do duchownych, by podczas niedzielnych nabożeństw modlić się o pojednanie i pokój w Ojczyźnie. czytaj całość »

 • Luterańsko-Rzymskokatolicka Komisja ds. Jedności

  Luterańsko-Rzymskokatolicka Komisja ds. Jedności

  20.07.2017 Od 18 lipca trwa w Kamieniu Śląskim doroczne spotkanie Luterańsko-Rzymskokatolickiej Komisji ds. Jedności. czytaj całość »
 • Nowa edycja Kursów duszpasterskich

  Nowa edycja Kursów duszpasterskich

  19.07.2017 Jesienią rusza nowa edycja Kursów Duszpasterskich podstawowych i dla zaawansowanych, które są wzorowane na niemieckim i amerykańskim systemie kursów przygotowujących do pracy i służby duszpasterskiej oraz poradniczej i certyfikowane przez Towarzystwo Poradnictwa i Psychologii Pastoralnej w Polsce. czytaj całość »