english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Wiadomości z Polski

 • Niezwykli ludzie, niezwykły obóz

  Niezwykli ludzie, niezwykły obóz

  28.01.2017 Jak przebiegał Chrześcijański Obóz Towarzyski 2017 w Wiśle Czarnem, czyli nasz sposób na zimowe ferie można przekonać się czytając relacje jego uczestników. Zapraszamy do lektury! czytaj całość »
 • Zapalmy światło pamięci!

  Zapalmy światło pamięci!

  27.01.2017

  Co roku, 27 stycznia, w rocznicę wyzwolenia obozu koncentracyjnego Auschwitz Birkenau, obchodzony jest Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu. Ma on przypominać wszystkim o tragedii, jaka miała miejsce w okresie II wojny światowej i dotknęła miliony Żydów na całym świecie.  czytaj całość »

 • Instytut Pastoralny w Pszczynie

  Instytut Pastoralny w Pszczynie

  26.01.2017

  W dniach od 21 do 28 stycznia 2017 odbyła się kolejna sesja Instytutu Pastoralnego. Kursanci spotkali się w Ośrodku Błękitnego Krzyża w Pszczynie, a także odwiedzili kopalnię Guido w Zabrzu. czytaj całość »

 • Ordynacja w Białej

  Ordynacja w Białej

  21.01.2017

  W ewangelickim kościele Marcina Lutra w Białej odbyła się podwójna ordynacja na duchownych. W Kościele powszechnym do służby diakona została ordynowana Dorota Fenger, a Zbigniew Obracaj, Grzegorz Olek i Piotr Sztwiertnia zostali powołani na księży. czytaj całość »

 • Noworoczne spotkanie u Prezydenta RP

  Noworoczne spotkanie u Prezydenta RP

  26.01.2017

  W Pałacu Prezydenckim odbyło się tradycyjne spotkanie noworoczne Prezydenta RP Andrzeja Dudy z przedstawicielami Kościołów i religii działających w Polsce. czytaj całość »

 • Centralne nabożeństwo ekumeniczne

  Centralne nabożeństwo ekumeniczne

  22.01.2017

  W rzymskokatolickiej katedrze diecezji warszawsko-praskiej wierni i duchowni z różnych kościołów chrześcijańskich wzięli udział w centralnym nabożeństwie Tygodnia Ekumenicznego, którego celem jest pojednanie wszystkich chrześcijan. czytaj całość »

 • Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan

  Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan

  17.01.2017

  16 stycznia 2017 r. w Sekretariacie Konferencji Episkopatu Polski odbyła się konferencja prasowa związana z Tygodniem Modlitw o Jedność Chrześcijan.  czytaj całość »

 • Forum dyskusyjne o systemie kształcenia

  Forum dyskusyjne o systemie kształcenia

  10.01.2017

  Na zaproszenie zwierzchnika Kościoła bp. Jerzego Samca, 10 stycznia w Centrum Luterańskim w Warszawie, odbyło się forum dyskusyjne dotyczące systemu kształcenia i podnoszenia kwalifikacji w Kościele. W spotkaniu uczestniczyli duchowni, członkowie parafii, rad parafialnych, diecezjalnych oraz studenci. czytaj całość »