english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Wiadomości z Polski

 • Transmisja z Wrocławia

  Transmisja z Wrocławia

  13.05.2017

  W niedzielę, 14 maja br. o 11.00 rozpoczęło się nabożeństwo ewangelicko-augsburskie z katedry polskokatolickiej św. Marii Magdaleny w Wrocławiu, główny punkt uroczystości jubileuszu 500 lat Reformacji w Diecezji Wrocławskiej. czytaj całość »

 • Kościół, Biblia, zaangażowanie publiczne

  Kościół, Biblia, zaangażowanie publiczne

  12.05.2017

  Z okazji 500 lat reformacji Kościół Ewangelicko-Augsburski oraz Komitet Krajowy Światowej Federacji Luterańskiej wydały trzy dokumenty studyjne ŚFL w języku polskim poświęcone eklezjologii (nauka o Kościele), luterańskiej hermeneutyce biblijnej (sztuce rozumienia i interpretowania Pisma Świętego) oraz obecności i powołania Kościoła w życiu publicznym. czytaj całość »

 • Zaproszenie do Wrocławia

  Zaproszenie do Wrocławia

  12.05.2017

  We Wrocławiu trwa VII Festiwal Kultury Protestanckiej, który wpisuje się w diecezjalne obchody jubileuszu 500 lat Reformacji.  czytaj całość »

 • Podejmij wyzwanie

  Podejmij wyzwanie

  09.05.2017 W październiku 2016 r. Konsystorz Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w Polsce przyjął deklarację dotyczącą zaangażowania się w promocję idei Sprawiedliwego Handlu w ramach ogólnopolskiej kampanii Wspólnoty Przyjazne dla Sprawiedliwego Handlu. W akcję włączyły się także niektóre parafie ewangelickie. czytaj całość »
 • Biegliśmy dla Jakuba

  Biegliśmy dla Jakuba

  08.05.2017

  Charytatywny Bieg Ewangelickiego Duszpasterstwa Wojskowego to impreza , która na stałe wpisała się w cykl wiosennych wydarzeń w ewangelickiej parafii w Tychach. czytaj całość »

 • Modlitwa śpiewem i 25 lat Augustany

  Modlitwa śpiewem i 25 lat Augustany

  07.05.2017

  Nadchodząca Niedziela Cantate wywołuje refleksje na temat śpiewania Panu. czytaj całość »

 • Radość wieczna

  Radość wieczna

  06.05.2017 Tekst odczytywany podczas liturgii w 3. niedzielę po Wielkanocy należy do wypowiedzi pożegnalnych Jezusa i napawa wielką nadzieją. Pan mówi: „I wy więc teraz odczuwacie smutek; i ponownie ujrzę was i będzie uradowane serce wasze, i radości waszej nikt wam nie odbierze.” czytaj całość »
 • Dzień Otwarty Szkoły Biblijnej

  Dzień Otwarty Szkoły Biblijnej

  04.05.2017 Szkoła Biblijna w Dzięgielowie zaprasza na Dzień Otwarty – 6 maja, w sobotę, w godz. 8.00–18.00. czytaj całość »