english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Wiadomości z Polski

 • Synod wybrał Prezesa

  Synod wybrał Prezesa

  22.04.2017 Podczas wiosennej sesji Synodu Kościoła wybrano nowego Prezesa Synodu i Radę Synodalną. czytaj całość »
 • Synod Kościoła w Warszawie

  Synod Kościoła w Warszawie

  21.04.2017 Pierwsza sesja Synodu Kościoła XIV kadencji rozpocznie się w godzinach porannych w sobotę 22 kwietnia 2017 roku w Centrum Luterańskim w Warszawie. czytaj całość »
 • 25 lat Augustany

  25 lat Augustany

  21.04.2017

  Jubileusz 25 lat istnienia obchodziły 8 kwietnia br. w Bielsku-Białej Wydawnictwo Augustana i Drukarnia Augustana. Przed ćwierć wiekiem działalność rozpoczynały wspólnie pod nazwą Ośrodek Wydawniczy Augustana. czytaj całość »

 • Bezsenna czyli dobra

  Bezsenna czyli dobra

  19.04.2017

  Co roku, już od 20 lat, za sprawą Centrum Misji i Ewangelizacji, młodzi ludzie spotykają się, aby wspólnie przeżywać czas zadumy i rozmyślań, jakim jest pamiątka ukrzyżowania Jezusa, ale i, już po północy z soboty na niedzielę Wielkanocną, radować się ze zmartwychwstania Pana. czytaj całość »

 • Fundusz stypendialny im. bpa Szurmana

  15.05.2018
  Fundatorzy Anna i Piotr Kurkowie już po raz piąty ogłaszają nabór kandydatów do uzyskania pomocy materialnej dla uzdolnionych artystycznie dzieci, młodzieży w wieku do 24 lat oraz - po raz pierwszy - dla zespołów dziecięcych i młodzieżowych. 
  czytaj całość »
 • Abp Jeremiasz nie żyje

  Abp Jeremiasz nie żyje

  18.04.2017

  Po długiej i ciężkiej chorobie zmarł abp Jeremiasz, prezes Polskiej Rady Ekumenicznej w latach 2001–2016, wieloletni biskup prawosławnej diecezji wrocławsko-szczecińskiej i rektor Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej w Warszawie. Był jedną z największych osobowości w polskim ruchu ekumenicznym. Miał 73 lata. czytaj całość »

 • Powstał bowiem, jak powiedział

  Powstał bowiem, jak powiedział

  15.04.2017
  Wielkanoc Kobiety, przed uczniami, stają się odbiorcami informacji o zmartwychwstaniu i objawienia samego Zmartwychwstałego. To one, pomimo niższego statusu w ówczesnym świecie, stają się tymi, które zwiastują zmartwychwstanie uczniom.

  Więcej na www.egzegeza.pl pisze Piotr Lorek.
  czytaj całość »
 • Życzenia na Święta Wielkiej Nocy

  Życzenia na Święta Wielkiej Nocy

  15.04.2017 „A że sam przeszedł przez cierpienie
  i próby, może dopomóc tym, którzy
  przez próby przechodzą”.


  List do Hebrajczyków 2,18

    czytaj całość »