english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Wiadomości z Polski

 • Bezsenna noc 2017

  Bezsenna noc 2017

  15.04.2017

  Bezsenna Noc - wspólne świętowanie nocy Zmartwychwstania Pańskiego - odbędzie się w ewangelickim kościele w Skoczowie na Śląsku Cieszyńskim, w nocy z 15/16 kwietnia 2017 roku. Początek w Wielką Sobotę o godzinie 22.00. Zakończenie w Niedzielę Wielkanocną ok. godziny 2.00 czytaj całość »

 • Zbiórka darów na BPGA

  Zbiórka darów na BPGA

  13.04.2017

  Zarząd Bratniej Pomocy im. Gustawa Adolfa zwraca się z prośbą o składanie darów na fundusz, który wspiera remonty i inwestycje realizowane przez parafie i inne instytucje Kościoła w Polsce. czytaj całość »

 • Życzenia Wielkanocne Biskupa Kościoła

  Życzenia Wielkanocne Biskupa Kościoła

  16.04.2017 Życzę nam wszystkim, nie tylko na ten świąteczny czas, by wypełniło nas światło Chrystusa, byśmy w pełni żyli nadzieją, wiarą i potrafili zaufać Bogu. On był umarły i żyje, On dokonał niemożliwego, więc pozwólmy mu działać także w naszym życiu. czytaj całość »
 • Słowo bp. Jerzego Samca na Wielki Piątek

  Słowo bp. Jerzego Samca na Wielki Piątek

  14.04.2017 Słowo zwierzchnika Kościoła na Wielki Piątek. czytaj całość »
 • Pusty grób i wielkanocny stół

  Pusty grób i wielkanocny stół

  13.04.2017

  Wielkanocny numer „Zwiastuna Ewangelickiego” zaprasza do Grobu Pańskiego – ale nie do Ziemi Świętej, lecz do dużo bliższego Görlitz, graniczącego ze Zgorzelcem, gdzie w średniowieczu powstała kopia obiektów związanych z męką, śmiercią i zmartwychwstaniem Jezusa Chrystusa. czytaj całość »

 • Jubileusz Reformacji w Diecezji Mazurskiej

  Jubileusz Reformacji w Diecezji Mazurskiej

  11.04.2017

  Zapraszamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi obchodów jubileuszu Reformacji na Warmii, Mazurach i Podlasiu. czytaj całość »

 • Bez brody i tronu

  Bez brody i tronu

  09.04.2017 Jak wyobrażasz sobie Boga? Jak Go opisujesz? W jakich słowach mówisz o Nim innym? – z tymi pytaniami mierzy się Piotr Lorek w książce „Bóg bez brody”, która właśnie ukazała się nakładem Wydawnictwa Warto. czytaj całość »
 • Biblia na co dzień

  Biblia na co dzień

  10.04.2017

  Rok 2017 to wielki jubileusz 500 lat Reformacji. Jedna z głównych zasad wówczas zapoczątkowanej odnowy Kościoła brzmiała SOLA SCRIPTURA, czyli tylko Pismo Święte. czytaj całość »