english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Wiadomości z Polski

 • Rozpoczęła się jesienna sesja Synodu

  Rozpoczęła się jesienna sesja Synodu

  06.10.2017 6 października 2017 r. rozpoczęła się w Katowicach jesienna sesja XIV Synodu Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP. czytaj całość »
 • Bóg Reformator

  Bóg Reformator

  01.10.2017

  Czy Lutra można lubić i czy trzeba się za niego wstydzić? Czy reformacja okazała się niewypałem? Jaki ekumenizm ma sens i czy w ogóle go ma? Dlaczego teolodzy ewangeliccy w Niemczech krytykują obchody 500 lat reformacji? Czy Luter uratował Kościół katolicki? Na te i wiele pytań odpowiada prof. Thomas Kaufmann z Getyngi – renomowany historyk Kościoła i teolog ewangelicki, autor bestsellerowych monografii o reformacji i Lutrze. czytaj całość »

 • Jak spożytkować jubileuszowe obchody

  Jak spożytkować jubileuszowe obchody

  27.09.2017

  Większa część roku jubileuszowego  już za nami, dlatego w najnowszym „Zwiastunie Ewangelickim” 18/2017 sporo miejsca poświęcone zostało temu tematowi.  czytaj całość »

 • Wielbić Boga pieśnią

  Wielbić Boga pieśnią

  25.09.2017 W trakcie trzech dni intensywnych ćwiczeń (22–24.09.2017)  prowadzonych przez 12 młodych dyrygentów, ponad trzystu śpiewaków przygotowało 15 piosenek opracowanych w czterogłosie. czytaj całość »
 • Muzyczna ekumenia

  Muzyczna ekumenia

  21.09.2017

  Muzyka jest w stanie przekraczać wszelkie granice. Taką tezę udowadniali prelegenci z całego świata, którzy przyjechali do Wrocławia, aby w dniach 11-13 września 2017 roku wziąć udział w konferencji naukowej organizowanej przez Diecezję Wrocławską Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego oraz Instytut Muzykologii Uniwersytetu Wrocławskiego. czytaj całość »

 • Reformacyjny pomocnik Polityki

  Reformacyjny pomocnik Polityki

  21.09.2017

  Na rynku wydawniczym ukazał się kolejny zeszyt pomocnika historycznego "Polityki". Tym razem pod tytułem: "Marcin Luter i reformacja. 500 lat protestantyzmu". czytaj całość »

 • Rzeki, Pan Bóg i wakacje

  Rzeki, Pan Bóg i wakacje

  16.09.2017 Tegoroczny, wakacyjny obóz dla dzieci ze szkół podstawowych, który CME organizuje pod hasłem „Z Przyjacielem”,  już po raz trzeci odbył się na Zaolziu w Piosku, koło Jabłonkowa. czytaj całość »
 • Partnerstwo nie tylko na papierze

  Partnerstwo nie tylko na papierze

  14.09.2017

  Przed dwudziestoma laty Diecezja Wrocławska podpisała w świdnickim Kościele Pokoju umowę o partnerstwie z Ewangelickim Kościołem Berlina Brandenburgii i Śląskich Górnych Łużyc. Podpis złożony pod tym dokumentem przez ówczesnego zwierzchnika diecezji, ks. bpa Ryszarda Bogusza, zaowocował współpracą, którą cieszymy się do dzisiaj. czytaj całość »