english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Wiadomości z Polski

 • Nowa edycja Kursów duszpasterskich

  Nowa edycja Kursów duszpasterskich

  19.07.2017 Jesienią rusza nowa edycja Kursów Duszpasterskich podstawowych i dla zaawansowanych, które są wzorowane na niemieckim i amerykańskim systemie kursów przygotowujących do pracy i służby duszpasterskiej oraz poradniczej i certyfikowane przez Towarzystwo Poradnictwa i Psychologii Pastoralnej w Polsce. czytaj całość »
 • Wolne miejsca na wczasach pod Sorkwickim Aniołem

  Wolne miejsca na wczasach pod Sorkwickim Aniołem

  21.06.2017 Serdecznie zapraszamy małżeństwa, rodziny z dziećmi i inne osoby na:
  Wczasy pod sorkwickim aniołem na  Mazurach

  Jeszcze są wolne miejsca!

  Termin: 29 lipca (sobota) - 6 sierpnia (niedziela) 8 dni

  Cena: noclegi i wyżywienie: 760,00zł.

  W programie:  wspólne rozmowy o duchowości i wyzwaniach codzienności, budowanie wzajemnych relacji, zajęcia rekreacyjne, sportowe, wycieczki. czytaj całość »
 • Ludzie potrzebują siebie i Chrystusa

  Ludzie potrzebują siebie i Chrystusa

  07.07.2017

  Lipcowy numer „Zwiastuna Ewangelickiego”, jak co roku o tej porze w podwójnej objętości, przynosi m.in. ponad  dwadzieścia stron  podsumowujących czerwcowe wydarzenie roku jubileuszu 500 lat Reformacji – Ewangelickie Dni Kościoła.  czytaj całość »

 • Czytanie Reformatora Tom 2

  Czytanie Reformatora Tom 2

  20.06.2017

  Przy okazji Ewangelickich Dni Kościoła odbyła się premiera nowej książki dr. Jerzego Sojki, stałego współpracownika kwartalnika „Luteranin”. czytaj całość »

 • TED 2017 dobiega końca

  TED 2017 dobiega końca

  07.07.2017

  Dobiega końca największa otwarta impreza ewangelizacyjna organizowana przez Kościół Luterański w Polsce. Do tej pory Tydzień Ewangelizacyjny w Dzięgielowie codziennie odwiedzało prawie 2 000 osób. Dwa główne punkty programu, czyli wykłady i spotkania ewangelizacyjne były także transmitowane on-line. czytaj całość »

 • Internetowo z Dzięgielowa

  Internetowo z Dzięgielowa

  01.07.2017

  W sobotę, 1 lipca rozpoczął się 68. Tydzień Ewangelizacyjny w Dzięgielowie, który potrwa do 9 lipca. Najlepszym sposobem uczestniczenia w tym wydarzeniu jest bezpośrednia obecność, jednak dla tych którzy nie mają takiej możliwości, przygotowana jest oferta bezpośredniej transmisji internetowej. czytaj całość »

 • Tydzień Ewangelizacyjny po raz 68!

  Tydzień Ewangelizacyjny po raz 68!

  29.06.2017 Dzięgielów – niewielką miejscowość na Śląsku Cieszyńskim znów odwiedzi kilka tysięcy osób. W sobotę 1 lipca rozpocznie się tu 68. Tydzień Ewangelizacyjny (TE) pod hasłem „Nowe”. czytaj całość »
 • Dobry dzień ze Słowem Bożym

  Dobry dzień ze Słowem Bożym

  25.06.2017 Po edycji, przygotowanych przez Wydawnictwo WARTO, książek „Postylli” (2013) i „Modlitewnika” (2015) pojawiły się liczne głosy, że jest potrzeba przygotowania codziennych impulsów do refleksji nad Słowem Bożym. W biegu piętrzących się obowiązków, myśli, problemów – dobrze jest podnieść swój wzrok w stronę Nieba i bez względu na okoliczności życia dostrzec Boże miłosierdzie, które nie ustaje – każdego poranka objawia się na nowo. „Codziennik kobiet”, pod red. Aleksandry Błahut-Kowalczyk i Katarzyny Rudkowskiej, każdego dnia proponuje rozważanie fragmentu psalmu – to świetna okazją do rozpoczęcia dnia ze Słowem Bożym. czytaj całość »