english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Wiadomości z Polski

 • Jubileusz 625 lat kościoła w Pasymiu

  Jubileusz 625 lat kościoła w Pasymiu

  07.08.2016

  W dniach 6 i 7 sierpnia 2016, parafia w Pasymiu na Mazurach obchodziła jubileusz 625-lecia kościoła. W obchodach brali udział licznie zgromadzeni dawni i obecni parafianie. Gościem uroczystości był zwierzchnik Kościoła bp Jerzy Samiec. czytaj całość »

 • Jakim jesteśmy, jakim możemy być Kościołem

  Jakim jesteśmy, jakim możemy być Kościołem

  13.08.2016

  Rok Kościoła już na półmetku. Czy jako Kościół zawsze jesteśmy godni polecenia? – zastanawia się bp Adrian Korczago w kontekście nadchodzącego jubileuszu 2017 roku: – 500 lat odnowy zobowiązuje.(…) To będzie czas wielkiego świętowania, angażujący nasz zapał i energięCzy jednak posiadamy w sobie pokój, że bez usilnego zabiegania, również mamy szansę zostać dostrzeżeni? czytaj całość »

 • Biskup z Namibii w Polsce

  Biskup z Namibii w Polsce

  11.08.2016

  Na zaproszenie zwierzchnika Kościoła bp. Jerzego Samca z kilkudniową wizytą studyjną gościł w Polsce bp Ernst Gamxamub z Kościoła Ewangelicko-Luterańskiego w Namibii, gdzie ewangelicy stanowią blisko 70% ludności kraju. czytaj całość »

 • Przykazania: musimy, czy chcemy ich przestrzegać

  Przykazania: musimy, czy chcemy ich przestrzegać

  13.08.2016

  Wielu z nas wydaje się, że znamy przykazania i – wychowani w chrześcijańskich domach – staramy się je wypełniać. No, może nie wszystkie i nie zawsze... Inni z kolei traktują je jak narzucone przepisy ograniczające ludzką wolność i radość. Jeszcze inni uważają je za dobre, lecz archaiczne przepisy, które nie są konieczne do osiągnięcia zbawienia.   czytaj całość »

 • Organy znów mają głos

  Organy znów mają głos

  06.08.2016

  Chcemy, aby muzyka wykonywana na tym instrumencie zawsze oddawała Tobie chwałę. Pobłogosław tym, którzy będą na nim grali. A nam, słuchaczom, niechaj te dźwięki niosą ukojenie i budzą w nas radość - powiedział ks. biskup Waldemar Pytel podczas nabożeństwa w niedzielę 31 lipca, w czasie którego poświęcił duże organy w Kościele Pokoju w Świdnicy. czytaj całość »

 • Pożar w kościele ewangelickim w Międzyrzeczu

  Pożar w kościele ewangelickim w Międzyrzeczu

  06.08.2016

  Zabytkowy ewangelicki kościół w Międzyrzeczu koło Bielska-Białej obchodził w lipcu swój piękny jubileusz 150-lecia (zobacz: tutaj). Po 11 dniach - czyli 28 lipca - nasza społeczność przeżywa bardzo trudny czas. W tym dniu palił się nasz kościół. czytaj całość »

 • REFORMACJA - RENOWACJA

  REFORMACJA - RENOWACJA

  13.07.2016 Centrum Misji i Ewangelizacji w Dzięgielowie musi odnowić swoją siedzibę wraz z budynkiem Syloe. Może w tym pomóc projekt REFORMACJA - RENOWACJA jeśli zaangażuje się w niego wystarczająco wiele ludzi. Centrum powstało, by poprawiać jakość życia osób, korzystających z projektów CME w obszarze ewangelizacji, pomocy społecznej i duszpasterskiej. Teraz, po 20 latach działań, koniecznym staje się remont budynków i pomieszczeń Centrum, po to by nadal mogły służyć ludziom. czytaj całość »
 • Tożsamość i odmienność

  Tożsamość i odmienność

  17.07.2016

  Lipcowy, jak co roku podwójny, numer „Zwiastuna Ewangelickiego” przynosi nie tylko wakacyjną tematykę. czytaj całość »