english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Wiadomości z Polski

 • Pocieszenie to siła od Boga i ludzi

  Pocieszenie to siła od Boga i ludzi

  11.07.2016

  Zakończył się (10 lipca) 67. Tydzień Ewangelizacyjny (TE) w Dzięgielowie, który przebiegał pod hasłem „Przytuleni”.  Organizatorzy zwrócili szczególną uwagę na siłę pocieszenia, która może być doświadczana w relacji z Bogiem i z ludźmi oraz na wzajemną wrażliwość i otwartość. czytaj całość »

 • Dostrzeżmy Boże piękno

  Dostrzeżmy Boże piękno

  10.07.2016

  Jak tworzyli wielcy i mniejsi artyści, jak swoje religijne przeżycia i duchową wrażliwość przemieniali w dzieła sztuki?  Co chcieli nam, odbiorcom, przekazać? Te pytania nurtują ks. Karola Macurę, autora książki Patrzeć, dostrzec, zrozumieć – najnowszej publikacji Wydawnictwa Augustana. czytaj całość »

 • TED 2016 dobiega końca

  TED 2016 dobiega końca

  08.07.2016

  Przed nami dwa ostatnie dni 67. Tygodnia Ewangelizacyjnego w Dzięgielowie. Będą więc dwa spotkania ewangelizacyjne dla młodzieży i dorosłych, podczas których w tym roku Słowo Boże zwiastuje Dick Dowsett, opierając się głównie na Ewangelii Jana. Osobne spotkania ewangelizacyjne dla dzieci prowadzą:  Ewa Raszka, Anna Pilch (w grupie 3-6 lat), Joanna Pilch-Lewicka, Janina Boruta (7-10 lat) oraz Bogusław Czyż (11-13 lat). czytaj całość »

 • Konkurs filmowy w serwisie YOUTUBE

  Konkurs filmowy w serwisie YOUTUBE

  22.07.2016

  Kościół Ewangelicko-Augsburski w Polsce zaprasza do uczestnictwa w konkursie filmowym  "Dziedzictwo Reformacji – 500 lat Reformacji". czytaj całość »

 • Wykłady o Biblii, czy o nas?

  Wykłady o Biblii, czy o nas?

  07.07.2016 Wykłady biblijne na tegorocznym Tygodniu Ewangelizacyjnym są okazją do skonfrontowania naszego życia z życiem postaci z Biblii, ale także naszej wiedzy na ich temat. Czasami może być tak, że w ogólnie znanych postaciach takich, jak Abraham, Mojżesz czy Dawid nie odnajdujemy tego, z czym stykamy się w naszym życiu. A przecież to też byli ludzie, a więc podobnie jak my postrzegali świat, mieli te same możliwości i ograniczenia. Stad wspólny tytuł tegorocznych wykładów - "Był sobie człowiek", który nadał ich autor, ks. Jan Kurko. czytaj całość »
 • Zmarła śp. Helena Figaszewska

  12.07.2016

  Ze smutkiem zawiadamiamy, że w dniu 11 lipca 2016 roku w Gliwicach, w wieku 89 lat zmarła pastorowa Helena Figaszewska, żona ks. Alfreda Figaszewskiego - nestora polskich duchownych ewangelickich i babcia ks. Wojciecha Płoszka z Ostródy. czytaj całość »

 • Spotkanie Chrześcijan w Budapeszcie

  Spotkanie Chrześcijan w Budapeszcie

  07.07.2016 W dniach 7 do 10 lipca 2016 r. odbędzie się Spotkanie Chrześcijan Europy Środkowej i Wschodniej w Budapeszcie. czytaj całość »
 • Nie przegapisz TED 2016!

  Nie przegapisz TED 2016!

  04.07.2016

  Jeśli nie możesz uczestniczyć osobiście w Tygodniu Ewangelizacyjnym w Dzięgielowie, możesz zobaczyć i posłuchać spotkań ewangelizacyjnych i wykładów bibijnych w internecie, a potem porozmawiać z duszpasterzem on-line. czytaj całość »