english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Wiadomości z Polski

 • Wielki Piątek wolny dla ewangelików

  Wielki Piątek wolny dla ewangelików

  16.04.2019

  Wielki Piątek to dla ewangelików najważniejsze święto. Wiele osób uczestniczy w nabożeństwach ze Spowiedzią i Wieczerzą Pańską. Dlatego osobom należącym do Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP przysługuje prawo zwolnienia w tym dniu od nauki lub pracy. czytaj całość »

 • Wielki Tydzień

  Wielki Tydzień

  14.04.2019 W Niedzielę Palmową, 14 kwietnia, w Kościołach ewangelickich rozpoczyna się Wielki Tydzień. czytaj całość »
 • Niedziela Palmowa

  Niedziela Palmowa

  14.04.2019

  14 kwietnia 2019 r. w Kościele Ewangelicko-Augsburskim w Polsce, podobnie jak w całym chrześcijaństwie zachodnim, obchodzona jest Niedziela Palmowa oraz rozpoczyna się Wielki Tydzień. czytaj całość »

 • Kroczmy śladami Jezusa

  Kroczmy śladami Jezusa

  06.04.2019 Ukazał się kolejny numer "Zwiastuna Ewangelickiego". czytaj całość »
 • Obradowała Komisja ds. Dialogu PRE i KEP

  Obradowała Komisja ds. Dialogu PRE i KEP

  01.04.2019 W dniach 29-30 marca, w Płocku obradowała Komisja ds. Dialogu Konferencji Episkopatu Polski i Polskiej Rady Ekumenicznej. Poniżej prezentujemy komunikat wydant przez Komisję. czytaj całość »
 • Módlmy się o powołania

  Módlmy się o powołania

  29.03.2019 "Módlmy się także, aby Pan powoływał kolejne osoby do głoszenia Ewangelii i do służby w Kościele" - prosi bp Jerzy Samiec w liście skierowanym do ewangelików w Polsce. czytaj całość »
 • Kościelne konsultacje partnerskie

  Kościelne konsultacje partnerskie

  28.03.2019 W dniach od 19 do 20 marca br. odbyły się w Warszawie po raz pierwszy konsultacje partnerskie, organizowane przez Kościół Ewangelicko-Augsburski w RP, w których wzięły udział Kościoły partnerskie oraz organizacje z Niemiec wspierające Kościoły mniejszościowe. czytaj całość »
 • DobryKompas.pl

  DobryKompas.pl

  26.03.2019

  Jak przyciągnąć nowych, w tym zagranicznych gości? Jak robić zdjęcia, żeby pokoje gościnne wyglądały zachęcająco? Jakie, z punktu widzenia gości, są plusy i minusy korzystania z parafialnych obiektów noclegowych? czytaj całość »