english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Wiadomości z Polski

 • W obozie dla uchodźców w Jordanii

  W obozie dla uchodźców w Jordanii

  25.09.2016 Wiosną 2016 roku, wierni Kościoła ewangelickiego w Polsce przekazali blisko 70 tys. złotych na pomoc dla uchodźców przebywających w obozach. czytaj całość »
 • List do Dzieciątka 2016

  List do Dzieciątka 2016

  10.10.2016 Wyobraź sobie, że dostajesz list od nieznanego dziecka. Wiesz jednak, że opiekują się nim nasi streetworkerzy czyli pedagodzy, zajmujący się dziećmi, dla których ulica, podwórko są stałym miejscem spędzania czasu. A jednak właśnie list, który otrzymujesz od takiego dziecka sprawia, że Ty też możesz coś zmienić w jego życiu! W tych listach Jarek, Mariusz, Kuba, Julka czy Marysia piszą o swoich marzeniach… Piszą do "Dzieciątka", bo tak na Górnym Śląsku nazywa się małego Jezusa, przynoszącego prezenty na Wigilię. Ale to Ty możesz spełnić te dziecięce marzenia! Kolejna edycja akcji "List do Dzieciątka" właśnie się rozpoczęła. czytaj całość »
 • Zakończyły się obrady Synodu Kościoła

  Zakończyły się obrady Synodu Kościoła

  16.10.2016

  Zakończyła się 10. Sesja XIII kadencji Synodu Kościoła. czytaj całość »

 • Wspólne przesłanie Synodów

  Wspólne przesłanie Synodów

  15.10.2016

  W Cieszynie trwają sesje Synodów Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP i Kościoła Ewangelicko-Reformowanego w RP.  Podczas wspólnych obrad 15 października w cieszyńskim Teatrze im. Adama Mickiewicza ogłoszono przesłanie Synodów na Jubileusz 500 lat Reformacji. czytaj całość »

 • Obrady Synodu Kościoła w Cieszynie

  Obrady Synodu Kościoła w Cieszynie

  14.10.2016

  W piątkowe popołudnie, 14 października br. w kościele Jezusowym w Cieszynie rozpoczęło się nabożeństwo, które zaingurowało obrady Synodu Kościoła.  czytaj całość »

 • Program jubileuszu 500 lat Reformacji w Polsce

  Program jubileuszu 500 lat Reformacji w Polsce

  19.10.2016                                                                                   Uwaga!   Transmisja nabożeństwa inauguracyjnego Jubileusz Reformacji 31.10.2016 r. w kościele Jezusowym w Cieszynie w TVP 2 o 11.20 oraz w Polskim Radio Katowice od 10.00. W Święto Reformacji również w Polskim Radiu w Programie 2 retransmisja nabożeństwa z Krakowa o 18.00. czytaj całość »
 • Co jest ważne w życiu?

  Co jest ważne w życiu?

  03.10.2016 Szczególnie głośno pytają o to ludzie młodzi. Czy upływający czas zmienia nasze podejście do życia, do tego, o czym marzymy, jakie snujemy plany? O tym, że warto wchodzić w dialog z młodością i co z niego wynika, przeczytacie w najnowszym numerze e-czasopisma o relacjach i duchowości „Warto” (www.warto.cme.org.pl). czytaj całość »
 • Nowy Kurs Duszpasterski

  Nowy Kurs Duszpasterski

  27.09.2016 We wtorek, 4 października mija termin przyjmowania zgłoszeń od osób, które chcą wziąć udział w Kursie Duszpasterskim podstawowym i zaawansowanym, który w nowym roku akademickim będzie prowadzony w Warszawie! czytaj całość »