english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Wiadomości z Polski

 • Światowy Dzień Modlitwy

  Światowy Dzień Modlitwy

  21.03.2016

  Każdego roku, pierwszy piątek marca obchodzony jest na całym świecie jako Światowy Dzień Modlitwy. Został on zainicjowany pod koniec XIX wieku przez chrześcijanki z Ameryki Północnej. Rokrocznie porządek nabożeństwa oraz intencje modlitewne przygotowuje ekumeniczne grono kobiet z innego kraju. W tym roku, w piątek, 4 marca, do wspólnej modlitwy zaprosiły kobiety z Kuby, hasłem przewodnim były słowa: Przyjmując dzieci, Mnie przyjmujecie, a tekstem rozważanym podczas nabożeństw fragment z Ew. Marka „Pozwólcie dziatkom przychodzić do mnie i nie zabraniajcie im, albowiem takich jest Królestwo Boże”. czytaj całość »

 • Rozmowy o przyszłości Kościoła

  Rozmowy o przyszłości Kościoła

  20.03.2016

  W Warszawie obradowały gremia Kościoła: Konferencja Biskupów, Rada Diakonii Polskiej w poszerzonym składzie, Rada Synodalna. Odbyło się także wspólne posiedzenie Konsystorza, Rady Synodalnej, Konferencji Biskupów i zespołu prawnego przy Biskupie Kościoła.

  czytaj całość »
 • Zaproszenie na świąteczne nabożeństwa

  Zaproszenie na świąteczne nabożeństwa

  23.03.2016 Na portalu luteranie.pl, opublikowano pory nabożeństw wielkopiątkowych i świątecznych odbywających się w kościołach i kaplicach ewangelickich w Polsce. czytaj całość »
 • Wielki Tydzień i Wielkanoc w mediach

  Wielki Tydzień i Wielkanoc w mediach

  23.03.2016

  Zapraszamy wszystkich na świąteczne nabożeństwa, które będą się odbywać w okresie Wielkiego Tygodnia i w święto Wielkanocy. czytaj całość »

 • Chrystus daje nam pokój

  Chrystus daje nam pokój

  23.03.2016

  Pokój zostawiam wam, mój pokój daję wam; nie jak świat daje, Ja wam daję. Niech się nie trwoży serce wasze i niech się nie lęka. J 14,27 czytaj całość »

 • Nowe władze ChAT

  Nowe władze ChAT

  20.03.2016

  Ks. prof. dr hab. Bogusław Milerski został ponownie wybrany rektorem Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej w Warszawie w kadencji na lata 2016-2020.

  czytaj całość »
 • Z Jezusem zmieniajmy świat

  Z Jezusem zmieniajmy świat

  16.03.2016

  Na kartach nowego „Zwiastuna Ewangelickiego” 5/2016 dominuje tematyka pasyjna. Nie są to jednak rozważania pełne smutku, przeciwnie. czytaj całość »

 • Synod Diecezji Cieszyńskiej

  Synod Diecezji Cieszyńskiej

  15.03.2016 W sobotę, 5 marca 2016 w Bielsku-Białej obradował Synod Diecezji Cieszyńskiej. czytaj całość »