english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Wiadomości z Polski

 • 6. Ogólnopolski Dzień Duszpasterstwa

  6. Ogólnopolski Dzień Duszpasterstwa

  15.09.2016

  Towarzystwo Poradnictwa i Psychologii Pastoralnej w Polsce zaprasza na konferencję o granicach tajemnicy rozmowy duszpasterskiej. Spotkanie odbędzie się 30 listopada (w godz. 10.00–16.00) w Katowicach w parafii ewangelicko-augsburskiej (ul. Warszawska 18). Zgłoszenia przyjmowane są do 23 listopada na adres: zgloszenia@tpipp.pl lub pod numerem telefonu 605 937 035. czytaj całość »

 • Urokliwy kościół w Ogrodzonej ma 10 lat

  Urokliwy kościół w Ogrodzonej ma 10 lat

  12.09.2016 W Ogrodzonej na Śląsku Cieszyńskim w dziękczynnym nabożeństwie brał udział zwierzchnik Kościoła bp Jerzy Samiec. czytaj całość »
 • Weź udział w konkursie w serwisie INSTAGRAM

  Weź udział w konkursie w serwisie INSTAGRAM

  20.07.2016 Kościół Ewangelicko-Augsburski w Polsce ogłasza konkurs fotograficzny „500 LAT REFORMACJI 2017”. czytaj całość »
 • Jeszcze trochę wakacyjnych wspomnień!

  Jeszcze trochę wakacyjnych wspomnień!

  12.09.2016 Lato to ważny czas pracy dla Centrum Misji i Ewangelizacji. W tym roku były to trzy Tygodnie Ewangelizacyjne w Dzięgielowie, Zelowie i Mrągowie oraz dwa obozy wypoczynkowe dla dzieci i młodzieży. Ten ostatni odbył się Niedzicy w Pieninach w drugiej połowie lipca. Uczestniczyło w nim 54 nastolatków, w wieku 13–19 lat. czytaj całość »
 • O początkach, nie tylko szkolnych

  O początkach, nie tylko szkolnych

  11.09.2016

  Pierwszy powakacyjny numer „Zwiastuna Ewangelickiego” 17/2016 wita czytelników rozważaniemBóg nie zawodzi, w którym ks. Ryszard Pieron stawia ważne pytanie: Co mogę robić, aby świat na nowo poznał Boga? Myśl tę kontynuuje diakon Renata Raszyk, nawiązując do biblijnej historii Lidii z Tiatyry. Podkreśla, że nowy początek bez Boga nie istnieje. czytaj całość »

 • Nie było miejsca na nudę

  Nie było miejsca na nudę

  09.09.2016

  W dniach od 22 do 29 sierpnia w Wiśle w „Willi Księżówka” odbył się Rekreacyjno-Kondycyjny Obóz Młodzieżowy organizowany przez „Ogólnopolskie Duszpasterstwo Młodzieży Ewangelickiej” oraz „Ewangelickie Duszpasterstwo Wojskowe”.  czytaj całość »

 • Zawodnik Bożej drużyny

  Zawodnik Bożej drużyny

  05.09.2016 W tegorocznym obozie dla dzieci "Z Przyjacielem", zorganizowanym przez Centrum Misji i Ewangelizacji w Piosku w Czechach, wzięło udział 29 dzieci w wieku od 9 do 14 lat. W większości byli to młodzie mieszkańcy miejscowości na Śląsku Cieszyńskim, na Górnym Śląsku oraz Zelowa, Sulejowa. W obozie wzięły także udział dzieci, które mieszkają w Anglii i w Niemczech. czytaj całość »
 • Szkoła to książka...

  Szkoła to książka...

  05.09.2016 Zapraszamy na zajęcia w nowym roku szkolnym do Szkoły Biblijnej w Dzięgielowie. Uczymy się w soboty (co dwa tygodnie),a w piątki przed zjazdami spotykamy się na dyskusjach. Ich tematami mogą być zagadnienia podane przez studentów. Potrzebne wprowadzenie przygotowuje jeden z wykładowców Szkoły Biblijnej. czytaj całość »