english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Wiadomości z Polski

 • Audycja o rodzinie Burschów

  Audycja o rodzinie Burschów

  08.06.2016

  Zapraszamy w sobotę, 11 czerwca 2016 r. o godz. 16.00 do wysłuchania w programie II Polskiego Radia audycji o rodzinie Burschów. czytaj całość »

 • 200 lat Towarzystwa Biblijnego

  200 lat Towarzystwa Biblijnego

  08.06.2016

  5 czerwca br. w kościele ewangelicko-augsburskim Świętej Trójcy w Warszawie odbyło się ekumeniczne nabożeństwo Słowa Bożego z okazji 200-lecia Towarzystwa Biblijnego (TB) w Polsce. W liturgii uczestniczyli przedstawiciele Kościołów członkowskich TB, a także Kościoły wspierające działalność organizacji. czytaj całość »

 • Róża odblask

  Róża odblask

  08.06.2016
  Serdecznie zapraszamy do księgarni "Warto" po podręczne odblaski - róże Lutra, które dostępne są w różnych kolorach.
  Różę-odblask można kupić w księgarni w Cieszynie (ul. Wyższa Brama 29) oraz on-line.Serdecznie zapraszamy do księgarni "Warto" po podręczne odblaski - róże Lutra, które dostępne są w różnych kolorach.
   
  Róża Lutra jest znakiem reformacji protestanckiej, stosowanym w większości kościołów ewangelickich obrządku augsburskiego, w tym w Kościele Ewangelicko-Augsburskim w Polsce. 
   
  Różę-odblask można kupić w księgarni w Cieszynie (ul. Wyższa Brama 29) oraz on-line.
  czytaj całość »
 • Życie to oddech

  Życie to oddech

  06.06.2016 Centrum Misji i Ewangelizacji zachęca do udziału w akcji na rzecz chrześcijańskiego szpitala w Asuanie, w Egipcie. Od 8 miesięcy  w tym szpitalu pracuje Anna Pinkas z CME. czytaj całość »
 • Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży Ewangelickiej

  Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży Ewangelickiej

  26.06.2016 W Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Mikołowie odbyła się w dniach 26-29 maja Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży Ewangelickiej. czytaj całość »
 • Do Niego się przytul

  Do Niego się przytul

  01.06.2016 Hasło tegorocznego Tygodnia Ewangelizacyjnego w Dzięgielowie – Przytuleni, nawiązuje do słów z Księgi Izajasza: Jak matka pociesza syna, tak Ja będę was pocieszał (…). Mówcą spotkań ewangelizacyjnych dla młodzieży i dorosłych (codziennie o godz. 17.00, od 2 do 10 lipca) jest Dick Dowsett. Ewangelista będzie czerpał inspiracje z Ewangelii św. Jana, a swoje pierwsze spotkanie zatytułowane "Bóg kocha cię tak bardzo, że stworzył cię i obdarzył twoje życie celem" kieruje szczególnie do tych osób, które czują, że ich życie pozbawione jest sensu. Są osamotnione, bez radości życia. czytaj całość »
 • Aktualny stan ekumenii

  Aktualny stan ekumenii

  28.05.2016

  28 maja w Kamieniu Śląskim na Opolszczyźnie odbyła się międzynarodowa konferencja naukowa: „Aktualny stan ekumenii” podczas której zaprezentowano „Encyklopedię ekumenizmu w Polsce (1964-2014)”. czytaj całość »

 • Zjazd Bratniej Pomocy w Sycowie

  Zjazd Bratniej Pomocy w Sycowie

  31.05.2016

  153. Zjazd Bratniej Pomocy im. króla Gustawa Adolfa odbył się w Sycowie na Dolnym Śląsku. Delegaci parafii m.in. z Lublina, z Piotrkowa Tryb. oraz z całego Śląska zatwierdzili podział ponad 250 tys. zebranych ofiar. W spotkaniu uczestniczył bp Jerzy Samiec. czytaj całość »