english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Wiadomości z Polski

 • 500 lat reformacji we Wrocławiu i na Dolnym Śląsku

  500 lat reformacji we Wrocławiu i na Dolnym Śląsku

  19.05.2017  
   

  W ramach VII Festiwalu Kultury Protestanckiej odbyły się obchody 500 lat Reformacji w diecezji wrocławskiej Kościoła ewangelicko-augsburskiego. Program wydarzeń od 7 do 14 maja wypełniony był muzyką i teatrem, rozmowami, wystawami i modlitwą. czytaj całość »

 • Poparcie dla Fairtrade

  Poparcie dla Fairtrade

  18.05.2017 Radcy Konsystorza wraz z Biskupem Kościoła ks. Jerzym Samcem biorą udział w akcji Fairtrade Challange. czytaj całość »
 • My, Wacław Adam, książę cieszyński...

  My, Wacław Adam, książę cieszyński...

  16.05.2017

  Parafia Ewangelicko-Augsburska w Cieszynie, Instytut Badań Regionalnych Biblioteki Śląskiej w Katowicach oraz Cieszyński Ośrodek Kultury - Dom Narodowy zapraszają na Międzynarodową Konferencję Naukową pt. My Wacław Adam, książę cieszyński uznaliśmy reformację religii i nabożeństwa przeprowadzić… Przemiany wyznaniowe w księstwie cieszyńskim od XVI do początków XVIII wieku.  czytaj całość »

 • Ewangelickie dziedzictwo

  Ewangelickie dziedzictwo

  16.05.2017

  Diecezja Pomorsko-Wielkopolska zaprasza na Główne Obchody Jubileuszu 500-lecia Reformacji, które odbędą się w dniach 18-21 maja br.  czytaj całość »

 • Nowe szkolenie z zakresu pracy z dziećmi

  Nowe szkolenie z zakresu pracy z dziećmi

  14.05.2017 Współcześni mali ludzie czyli dzieci są dużym wyzwaniem dla nas, dużych. W jaki sposób szukać dróg dotarcia do nich z chrześcijańskim przesłaniem? Czym można ich zainteresować? Jak rozmawiać z nimi o Bogu? Jak dostrzegać ich potrzeby? czytaj całość »
 • Modlitwa z wiarą

  Modlitwa z wiarą

  13.05.2017 O uzdrowieniach niewidomych i chromych, okrzykach dzieci, wysławiających Pana, sporze pomiędzy Jezusem, a arcykapłanami i uczonymi w Piśmie, a także o drzewie figowym, które zgodnie ze słowami Jezusa natychmiast usycha – o tym wszystkim czytamy w Biblii w 4. niedzielę po Wielkanocy. czytaj całość »
 • Transmisja z Wrocławia

  Transmisja z Wrocławia

  13.05.2017

  W niedzielę, 14 maja br. o 11.00 rozpoczęło się nabożeństwo ewangelicko-augsburskie z katedry polskokatolickiej św. Marii Magdaleny w Wrocławiu, główny punkt uroczystości jubileuszu 500 lat Reformacji w Diecezji Wrocławskiej. czytaj całość »

 • Kościół, Biblia, zaangażowanie publiczne

  Kościół, Biblia, zaangażowanie publiczne

  12.05.2017

  Z okazji 500 lat reformacji Kościół Ewangelicko-Augsburski oraz Komitet Krajowy Światowej Federacji Luterańskiej wydały trzy dokumenty studyjne ŚFL w języku polskim poświęcone eklezjologii (nauka o Kościele), luterańskiej hermeneutyce biblijnej (sztuce rozumienia i interpretowania Pisma Świętego) oraz obecności i powołania Kościoła w życiu publicznym. czytaj całość »