english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Wiadomości z Polski

 • Fundusz stypendialny im. bpa Szurmana

  15.05.2018
  Fundatorzy Anna i Piotr Kurkowie już po raz piąty ogłaszają nabór kandydatów do uzyskania pomocy materialnej dla uzdolnionych artystycznie dzieci, młodzieży w wieku do 24 lat oraz - po raz pierwszy - dla zespołów dziecięcych i młodzieżowych. 
  czytaj całość »
 • Abp Jeremiasz nie żyje

  Abp Jeremiasz nie żyje

  18.04.2017

  Po długiej i ciężkiej chorobie zmarł abp Jeremiasz, prezes Polskiej Rady Ekumenicznej w latach 2001–2016, wieloletni biskup prawosławnej diecezji wrocławsko-szczecińskiej i rektor Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej w Warszawie. Był jedną z największych osobowości w polskim ruchu ekumenicznym. Miał 73 lata. czytaj całość »

 • Powstał bowiem, jak powiedział

  Powstał bowiem, jak powiedział

  15.04.2017
  Wielkanoc Kobiety, przed uczniami, stają się odbiorcami informacji o zmartwychwstaniu i objawienia samego Zmartwychwstałego. To one, pomimo niższego statusu w ówczesnym świecie, stają się tymi, które zwiastują zmartwychwstanie uczniom.

  Więcej na www.egzegeza.pl pisze Piotr Lorek.
  czytaj całość »
 • Życzenia na Święta Wielkiej Nocy

  Życzenia na Święta Wielkiej Nocy

  15.04.2017 „A że sam przeszedł przez cierpienie
  i próby, może dopomóc tym, którzy
  przez próby przechodzą”.


  List do Hebrajczyków 2,18

    czytaj całość »
 • Bezsenna noc 2017

  Bezsenna noc 2017

  15.04.2017

  Bezsenna Noc - wspólne świętowanie nocy Zmartwychwstania Pańskiego - odbędzie się w ewangelickim kościele w Skoczowie na Śląsku Cieszyńskim, w nocy z 15/16 kwietnia 2017 roku. Początek w Wielką Sobotę o godzinie 22.00. Zakończenie w Niedzielę Wielkanocną ok. godziny 2.00 czytaj całość »

 • Zbiórka darów na BPGA

  Zbiórka darów na BPGA

  13.04.2017

  Zarząd Bratniej Pomocy im. Gustawa Adolfa zwraca się z prośbą o składanie darów na fundusz, który wspiera remonty i inwestycje realizowane przez parafie i inne instytucje Kościoła w Polsce. czytaj całość »

 • Życzenia Wielkanocne Biskupa Kościoła

  Życzenia Wielkanocne Biskupa Kościoła

  16.04.2017 Życzę nam wszystkim, nie tylko na ten świąteczny czas, by wypełniło nas światło Chrystusa, byśmy w pełni żyli nadzieją, wiarą i potrafili zaufać Bogu. On był umarły i żyje, On dokonał niemożliwego, więc pozwólmy mu działać także w naszym życiu. czytaj całość »
 • Słowo bp. Jerzego Samca na Wielki Piątek

  Słowo bp. Jerzego Samca na Wielki Piątek

  14.04.2017 Słowo zwierzchnika Kościoła na Wielki Piątek. czytaj całość »