english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Wiadomości z Polski

 • Jesteśmy w drodze

  Jesteśmy w drodze

  02.03.2017

  Pierwszy pasyjny numer „Zwiastuna Ewangelickiego” zdominowały dwa tematy. O tym szczególnym momencie naszej drogi przez życie i rok kościelny pisze rozważając Słowo Boże ks. Waldemar GabryśDroga, na której stajemy, prowadzi do Jerozolimy, bo tam wszystko, co napisali prorocy, wypełniło się nad Synem Człowieczym. Idziemy pod krzyż, on jest celem naszej pasyjnej wędrówki. czytaj całość »

 • Ewangelickie Dni Kościoła

  Ewangelickie Dni Kościoła

  02.03.2017

   W roku jubileuszu Reformacji zapraszamy do uczestniczenia i wspólnego kształtowania spotkania ewangelików. czytaj całość »

 • Ewangelicy lubelscy w mediach

  Ewangelicy lubelscy w mediach

  02.03.2017

  Parafia Ewangelicko-Augsburska w Lublinie, jako jedyna parafia luterańska w województwie lubelskim stara się być obecna w mediach nie tylko ewangelickich, ale także w mediach - tygodnikach, radio i telewizji - ogólnopolskich.  czytaj całość »

 • Skarbonka diakonijna

  Skarbonka diakonijna

  02.03.2017

  Skarbonka diakonijna to ekumeniczna akcja kościelnych organizacji charytatywnych: Diakonii, Caritas Polska i Eleos. W Kościele Ewangelicko-Augsburskim akcja odbywa się od 1995 r. Od 2005 r. ma charakter ekumeniczny. W Kościele Rzymskokatolickim znana jest jako Jałmużna Wielkopostna, a w Kościele Prawosławnym jako Ofiara Wielkopostna. czytaj całość »

 • Rozpoczął się czas pasyjny

  Rozpoczął się czas pasyjny

  01.03.2017

  W Środę Popielcową, dzień pokuty i modlitwy, Kościół rozpoczyna czas pasyjny. Nazwa ta jest zapożyczona od słowa pasja, oznaczającego mękę, cierpienie Jezusa Chrystusa, Pana Kościoła. czytaj całość »

 • Znaczek z okazji jubileuszu

  Znaczek z okazji jubileuszu

  27.02.2017

  28 lutego 2017 r. do obiegu wchodzi znaczek Poczty Polskiej o wartości 3,20 zł wydany z okazji jubileuszu 500 lat Reformacji. czytaj całość »

 • To już ostatni numer

  To już ostatni numer

  26.02.2017

  Podwójny numer „Warto”, który właśnie się ukazał, a którego wydawcą jest Centrum Misji i Ewangelizacji, zamyka historię czasopisma, które ukazuje się od 1997 roku – najpierw w wersji papierowej, a ostatnie 4 lata w wersji elektronicznej. Ostatni e-numer dostępny jest w całości bezpłatnie na www.warto.cme.org.pl. czytaj całość »

 • Szukamy wychowawców podwórkowych!

  Szukamy wychowawców podwórkowych!

  26.02.2017 Centrum Misji i Ewangelizacji Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP poszukuje pracowników na stanowisko WYCHOWAWCA PODWÓRKOWY (streetworker) do realizacji programu Szkoła Mobilna w ramach projektu „Program placówki wsparcia dziennego dla dzieci i młodzieży w postaci pracy podwórkowej”. Projekt jest realizowany w Bytomiu. czytaj całość »