english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Wiadomości z Polski

 • Rekord w historii akcji

  Rekord w historii akcji

  15.12.2016 Koniec roku to wyjątkowo pracowity czas dla Centrum Misji i Ewangelizacji Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w Dzięgielowie. To czas akcji charytatywnej „Prezent pod choinkę". Tym razem z Centrum wysłano do dzieci z Ukrainy, Białorusi i Rumunii 5 556 świątecznych paczek. Przygotowywano je w całej Polsce. czytaj całość »
 • Znane i lubiane

  Znane i lubiane

  14.12.2016 Księgarnia "Warto" poleca pakiety świąteczne. Z poczytnych książek i znanych słuchowisk Wydawnictwa WARTO przygotowano trzy rodzaje kompletów po okazyjnych cenach.  czytaj całość »
 • Świątecznie, rodzinnie, w teatrze

  Świątecznie, rodzinnie, w teatrze

  14.12.2016 Święta Bożego Narodzenia mają swój niepowtarzalny urok. Chrześcijanie jednoczą się w imię Jezusa, wspominając Jego narodziny w ubogiej stajence, ale otoczonego troską i miłością. Bliskość, czułość, ciepło towarzyszą świętowaniu pamiątki Bożego Narodzenia. Są wyrażane na różne sposoby: poprzez spotkania, rozmowy, czas wspólnego symbolicznego posiłku, śpiewania kolęd, czytania Słowa Bożego, modlitwy, czy obdarowywania się upominkami. czytaj całość »
 • Głosuj na kościół Jezusowy

  Głosuj na kościół Jezusowy

  13.12.2016

  Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego poinformowało o rozpoczęciu krajowego etapu selekcji obiektów ubiegających się o Znak Dziedzictwa Europejskiego - 2017. Wybór projektów na etapie krajowym nastąpi na podstawie internetowego głosowania.  czytaj całość »

 • Forum dyskusyjne nt. kształcenia

  Forum dyskusyjne nt. kształcenia

  13.12.2016 10 stycznia 2017 r. w Centrum Luterańskim w Warszawie ( g.10.30-17.00) odbędzie się Forum dyskusyjne poświęcone systemowi kształcenia i podnoszenia kwalifikacji w Kościele Ewangelicko-Augsburskim w Polsce.   czytaj całość »
 • Gość z Kościoła Braci Czeskich

  Gość z Kościoła Braci Czeskich

  12.12.2016

  W dniach od 25 listopada do 5 grudnia br. gościł w Kościele Ewangelicko-Augsburskim i Kościele Ewangelicko-Reformowanym Oliver Engelhardt z Ewangelickiego Kościoła Braci Czeskich w Republice Czeskiej.  czytaj całość »

 • Jak obchodzimy urodziny Bożego Syna

  Jak obchodzimy urodziny Bożego Syna

  10.12.2016

  Jak współcześnie przeżywamy adwent i pamiątkę Narodzenia Pańskiego, zastanawiają się autorzy „Zwiastuna Ewangelickiego” 23/2016.   czytaj całość »

 • Chrześcijański Obóz Towarzyski

  Chrześcijański Obóz Towarzyski

  10.12.2016

  Centrum Misji i Ewangelizacji zaprasza młodzież na kolejną edycję CHOT, tym razem w nowej odsłonie – Chrześcijański Obóz Technologiczny zamieniamy na towarzyski.  czytaj całość »