english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Wiadomości z Polski

 • Czym kierować się w życiu

  Czym kierować się w życiu

  02.03.2016

  Czy znalazłeś takie drzewo, z którego możesz zobaczyć  Jezusa? – pyta ks. Leszek Czyż  przywołując historię o Zacheuszu. czytaj całość »

 • Spotkanie z przedstawicielami Kościoła Anglii

  Spotkanie z przedstawicielami Kościoła Anglii

  26.02.2016 24 lutego w Centrum Luterańskim w Warszawie odbyło się spotkanie Biskupa Kościoła ks. Jerzego Samca z ks. archidiakonem Colinem H. Williamsem, sprawującym duchowy nadzór nad parafiami anglikańskimi znajdującymi się pod jurysdykcją Kościoła Anglii w Europie Środkowo-Wschodniej i Północnej. czytaj całość »
 • Światowy Dzień Modlitwy - 4 marca

  Światowy Dzień Modlitwy - 4 marca

  25.02.2016 Hasłem tegorocznego Dnia są słowa: "Przyjmując dzieci, Mnie przyjmujecie". czytaj całość »
 • Pamięć o wielkopolskich ewangelikach

  Pamięć o wielkopolskich ewangelikach

  09.03.2016 W dniach od 26 do 27 lutego 2016 roku odbyła się w Instytucie Historii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu Polsko-Niemiecka Konferencja Naukowa „Ziemia skrywa kości. Zapomniane krajobrazy pamięci – cmentarze protestanckie w Wielkopolsce po 1945 roku.” czytaj całość »
 • Katowickie Róże Lutra

  Katowickie Róże Lutra

  08.03.2016

  W sobotę 5 marca br. nabożeństwem w kościele Zmartwychwstania Pańskiego w Katowicach rozpoczęły się obrady Synodu Diecezjalnego Diecezji Katowickiej. czytaj całość »

 • Wizyta studentów teologii z GAW

  Wizyta studentów teologii z GAW

  23.02.2016 W dniach 18-21 lutego odwiedziła Warszawę delegacja 14 studentów teologii z Niemiec na czele z ks. Enno Haaksem Sekretarzem Generalnym Gustaw Adolf Werk (Dzieło Pomocy im. Gustawa Adolfa). czytaj całość »
 • Wznowienie płyty Warownym grodem

  Wznowienie płyty Warownym grodem

  23.02.2016 Jazz Jagodzińskiego Trio – wartościowy, oryginalny i nie poddający się prostym klasyfikacjom – na płycie WAROWNYM GRODEM spotkał się z muzyką bynajmniej nie współczesną, bo rozbrzmiewającą od kilku wieków w kościołach ewangelickich w Polsce i na świecie. Ceniony i lubiany za współczesne adaptacje muzyki klasycznej tym razem dokonuje aranżacji tradycyjnych ewangelickich pieśni, w tym trzech XVI-wiecznych pieśni Marcina Lutra. Tytułowy utwór, Warownym grodem, jest hymnem Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego (Luterańskiego) na całym świecie. czytaj całość »
 • Fajny! obóz młodzieżowy 2016

  Fajny! obóz młodzieżowy 2016

  23.02.2016 Woda i góry, a do tego niezwykli ludzie z całej Polski, warsztaty, rozgrywki sportowe, wycieczki rowerowe, rejs statkiem, wspólny śpiew, rozmowy na luźne i poważne tematy. A do tego leżing i plażing… w końcu to wakacje! Centrum Misji i Ewangelizacji zaprasza na Fajny! obóz w Pieninach. czytaj całość »