english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Wiadomości z Polski

 • 150 potrzebnych książek

  150 potrzebnych książek

  06.03.2017 Centrum Misji i Ewangelizacji zakończyło akcję „Pracownia CME 500 na 500". czytaj całość »
 • Wolontariat w szkole...

  Wolontariat w szkole...

  05.03.2017 Centrum Misji i Ewangelizacji zaprasza osoby powyżej 18 roku życia do odbycia wolontariatu w Placówce Wsparcia Dziennego w formie pracy podwórkowej w bytomskich dzielnicach Bobrek, Karb i Rozbark. czytaj całość »
 • Bóg nas wzywa

  Bóg nas wzywa

  05.03.2017 Historię, którą opisuje tekst biblijny na pierwszą niedzielę pasyjną 5 marca 2017 roku znają niemal wszyscy. Rozpoczyna się od dialogu pomiędzy wężem i Ewą w raju, pod „drzewem poznania dobra i zła”. czytaj całość »
 • Jesteśmy w drodze

  Jesteśmy w drodze

  02.03.2017

  Pierwszy pasyjny numer „Zwiastuna Ewangelickiego” zdominowały dwa tematy. O tym szczególnym momencie naszej drogi przez życie i rok kościelny pisze rozważając Słowo Boże ks. Waldemar GabryśDroga, na której stajemy, prowadzi do Jerozolimy, bo tam wszystko, co napisali prorocy, wypełniło się nad Synem Człowieczym. Idziemy pod krzyż, on jest celem naszej pasyjnej wędrówki. czytaj całość »

 • Ewangelickie Dni Kościoła

  Ewangelickie Dni Kościoła

  02.03.2017

   W roku jubileuszu Reformacji zapraszamy do uczestniczenia i wspólnego kształtowania spotkania ewangelików. czytaj całość »

 • Ewangelicy lubelscy w mediach

  Ewangelicy lubelscy w mediach

  02.03.2017

  Parafia Ewangelicko-Augsburska w Lublinie, jako jedyna parafia luterańska w województwie lubelskim stara się być obecna w mediach nie tylko ewangelickich, ale także w mediach - tygodnikach, radio i telewizji - ogólnopolskich.  czytaj całość »

 • Skarbonka diakonijna

  Skarbonka diakonijna

  02.03.2017

  Skarbonka diakonijna to ekumeniczna akcja kościelnych organizacji charytatywnych: Diakonii, Caritas Polska i Eleos. W Kościele Ewangelicko-Augsburskim akcja odbywa się od 1995 r. Od 2005 r. ma charakter ekumeniczny. W Kościele Rzymskokatolickim znana jest jako Jałmużna Wielkopostna, a w Kościele Prawosławnym jako Ofiara Wielkopostna. czytaj całość »

 • Rozpoczął się czas pasyjny

  Rozpoczął się czas pasyjny

  01.03.2017

  W Środę Popielcową, dzień pokuty i modlitwy, Kościół rozpoczyna czas pasyjny. Nazwa ta jest zapożyczona od słowa pasja, oznaczającego mękę, cierpienie Jezusa Chrystusa, Pana Kościoła. czytaj całość »