english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Wiadomości z Polski

 • Przewodnicy po raz osiemnasty

  Przewodnicy po raz osiemnasty

  26.10.2016

  W dniach 23-25 września 2016 r.w Katowicach spotkali się już poraz osiemnasty przewodnicy ewangelicy z wielu parafii naszego kraju. czytaj całość »

 • Dzwony pokoju dla Aleppo

  Dzwony pokoju dla Aleppo

  20.10.2016

  Od kilku dni, o godz. 17.00, w wielu kościołach na świecie wybrzmiewają dzwony w intencji syryjskiego miasta Aleppo. Akcja rozpoczęła się w Finlandii, zainicjował ją proboszcz parafii w Kallio (Helsinki), ks. Teemu Laajasalo, lecz wkrótce włączyły się w nią kościoły na świecie, poparły ją Światowa Federacja Luterańska i Światowa Rada Kościołów. Biskup Kościoła ks. Jerzy Samiec wystosował apel o włączenie się w akcję. czytaj całość »

 • Otwórzmy się na bliźnich

  Otwórzmy się na bliźnich

  09.10.2016

  Dziękczynne Święto Żniw  przypada nieco później niż dożynkowe świeckie obrzędy. Jedne i drugie dają impuls do rozmyślań nad naszą wdzięcznością okazywaną Bogu za jego dary.  czytaj całość »

 • W obozie dla uchodźców w Jordanii

  W obozie dla uchodźców w Jordanii

  25.09.2016 Wiosną 2016 roku, wierni Kościoła ewangelickiego w Polsce przekazali blisko 70 tys. złotych na pomoc dla uchodźców przebywających w obozach. czytaj całość »
 • List do Dzieciątka 2016

  List do Dzieciątka 2016

  10.10.2016 Wyobraź sobie, że dostajesz list od nieznanego dziecka. Wiesz jednak, że opiekują się nim nasi streetworkerzy czyli pedagodzy, zajmujący się dziećmi, dla których ulica, podwórko są stałym miejscem spędzania czasu. A jednak właśnie list, który otrzymujesz od takiego dziecka sprawia, że Ty też możesz coś zmienić w jego życiu! W tych listach Jarek, Mariusz, Kuba, Julka czy Marysia piszą o swoich marzeniach… Piszą do "Dzieciątka", bo tak na Górnym Śląsku nazywa się małego Jezusa, przynoszącego prezenty na Wigilię. Ale to Ty możesz spełnić te dziecięce marzenia! Kolejna edycja akcji "List do Dzieciątka" właśnie się rozpoczęła. czytaj całość »
 • Zakończyły się obrady Synodu Kościoła

  Zakończyły się obrady Synodu Kościoła

  16.10.2016

  Zakończyła się 10. Sesja XIII kadencji Synodu Kościoła. czytaj całość »

 • Wspólne przesłanie Synodów

  Wspólne przesłanie Synodów

  15.10.2016

  W Cieszynie trwają sesje Synodów Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP i Kościoła Ewangelicko-Reformowanego w RP.  Podczas wspólnych obrad 15 października w cieszyńskim Teatrze im. Adama Mickiewicza ogłoszono przesłanie Synodów na Jubileusz 500 lat Reformacji. czytaj całość »

 • Obrady Synodu Kościoła w Cieszynie

  Obrady Synodu Kościoła w Cieszynie

  14.10.2016

  W piątkowe popołudnie, 14 października br. w kościele Jezusowym w Cieszynie rozpoczęło się nabożeństwo, które zaingurowało obrady Synodu Kościoła.  czytaj całość »