english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Wiadomości z Polski

 • Szukamy wychowawców podwórkowych!

  Szukamy wychowawców podwórkowych!

  26.02.2017 Centrum Misji i Ewangelizacji Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP poszukuje pracowników na stanowisko WYCHOWAWCA PODWÓRKOWY (streetworker) do realizacji programu Szkoła Mobilna w ramach projektu „Program placówki wsparcia dziennego dla dzieci i młodzieży w postaci pracy podwórkowej”. Projekt jest realizowany w Bytomiu. czytaj całość »
 • Marcin Luter i jego teologia

  Marcin Luter i jego teologia

  25.02.2017

  Koło Teologów Ewangelickich włączając się w obchody 500 lat Reformacji zorganizowało konferencję popularnonaukową o teologii Marcina Lutra. Konferencja zatytułowana „Marcin Luter i jego teologia w rocznicę śmierci Reformatora” odbyła się 23 lutego w sali synodalnej w Centrum Luterańskim w Warszawie. czytaj całość »

 • Niepokoisz się i martwisz o wiele?

  Niepokoisz się i martwisz o wiele?

  24.02.2017 Centrum Misji i Ewangelizacji zachęca do zapoznania się z komentarzem egzegetycznym do tekstu: Łk 10,38-42 opowiadającym o wizycie Jezusa u Marty i Marii. czytaj całość »
 • Jubileusz 30-lecia ordynacji diakon Haliny Radacz

  Jubileusz 30-lecia ordynacji diakon Haliny Radacz

  18.02.2017 W Żyrardowie dziękowano za 30 lat służby Bogu i Kościołowi diakon Haliny Radacz. Jest ona jedynym w Polsce diakonem – kobietą, która praktycznie samodzielnie prowadzi dwie parafie. czytaj całość »
 • Program Po prostu kończy nadawanie

  Program Po prostu kończy nadawanie

  21.02.2017 Redakcja programu radiowego "Po prostu" informuje, że z dniem 28 lutego kończy się 14-letni projekt radiowy Centrum Misji i Ewangelizacji w Dzięgielowie i Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Gliwicach. czytaj całość »
 • CME i projest Erasmus+

  CME i projest Erasmus+

  18.02.2017 Centrum Misji i Ewangelizacji wspólnie z siedmioma parterami – instytucjami i organizacjami – z zagranicy realizuje projekt, którego celem jest kształcenie wrażliwości kulturowo-religijnej wolontariuszy w towarzyszeniu imigrantom i uchodźcom. czytaj całość »
 • Co słychać w Warto?

  Co słychać w Warto?

  18.02.2017 We współpracy z Wydawnictwem Naukowym Chrześcijańskiej Akademii Toelogiczne, Wydawnictwo Warto przygotowało książkę Jerzego Sojki, doktora nauk teologicznych i adiunkta w Katedrze Teologii Systematycznej w Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej w Warszawie, pt. „Widzialne Słowo. Sakramenty w luterańskiej Księdze zgody”. W książce tej autor przedstawia nauczanie o tym widzialnym Słowie zawarte w normatywnych dla luteranizmu wyznaniach wiary – księgach wyznaniowych. Ukazuje ono jak z ogólnych rozważań sakramentologicznych i szczegółowych wypowiedzi dotyczących dwóch zachowanych przez wittenberską Reformację sakramentów – Chrztu i Wieczerzy Pańskiej – wyłania się kluczowe przesłanie, a więc koncentracja na zbawczych pożytkach sakramentów jako środkach łaski, przez które człowiekowi ofiarowane jest zbawienie sola gratia, sola fide, uzyskane propter Christum. czytaj całość »
 • Natura Królestwa Bożego

  Natura Królestwa Bożego

  17.02.2017 Zapoznaj się z nowym komentarzem biblijnym do tekstu z Ewangelii Marka 4,26–29. czytaj całość »