english version
Hasła biblijne na dzisiaj Ukryj hasła biblijne

Wiadomości z Polski

 • Co słychać w Warto?

  Co słychać w Warto?

  18.02.2017 We współpracy z Wydawnictwem Naukowym Chrześcijańskiej Akademii Toelogiczne, Wydawnictwo Warto przygotowało książkę Jerzego Sojki, doktora nauk teologicznych i adiunkta w Katedrze Teologii Systematycznej w Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej w Warszawie, pt. „Widzialne Słowo. Sakramenty w luterańskiej Księdze zgody”. W książce tej autor przedstawia nauczanie o tym widzialnym Słowie zawarte w normatywnych dla luteranizmu wyznaniach wiary – księgach wyznaniowych. Ukazuje ono jak z ogólnych rozważań sakramentologicznych i szczegółowych wypowiedzi dotyczących dwóch zachowanych przez wittenberską Reformację sakramentów – Chrztu i Wieczerzy Pańskiej – wyłania się kluczowe przesłanie, a więc koncentracja na zbawczych pożytkach sakramentów jako środkach łaski, przez które człowiekowi ofiarowane jest zbawienie sola gratia, sola fide, uzyskane propter Christum. czytaj całość »
 • Natura Królestwa Bożego

  Natura Królestwa Bożego

  17.02.2017 Zapoznaj się z nowym komentarzem biblijnym do tekstu z Ewangelii Marka 4,26–29. czytaj całość »
 • Propozycje CME na lato 2017

  Propozycje CME na lato 2017

  16.02.2017 Wybierz bezpieczny i mądry wypoczynek, otwórz się na nowe – wykorzystaj czas i osobiście doświadcz, co znaczy być razem. Centrum Misji i Ewangelizacji stawia na zdrowie, wzrost i rozwój – z myślą o takim wypoczynku powstała letnia oferta.
  Również dlatego trzymamy się niezmiennie naszej „żelaznej” zasady, która obowiązuje na wszystkich imprezach, czyli zakazu picia alkoholu, zażywania środków odurzających i palenia tytoniu.
  czytaj całość »
 • Publikacje o Matce Ewie

  Publikacje o Matce Ewie

  16.02.2017

  Na 2016 rok przypadła 150. rocznica urodzin Matki Ewy z Miechowic. Głównym organizatorem jej obchodów było Ewangelickie Stowarzyszenie Kultury, które we współpracy z Parafią Ewangelicko-Augsburską w Miechowicach i dzięki wsparciu przez Urząd Miasta Bytomia zorganizowało konkursy dla dzieci i młodzieży, uroczysty koncert i ogólnopolską konferencję naukową czytaj całość »

 • W radiu o Lutrze

  W radiu o Lutrze

  23.02.2017 Zapraszamy do wysłuchania interesującej rozmowy w Radiu TOK FM na temat Lutra i jubileszu Reformacji. czytaj całość »
 • Akcja zakończona sukcesem

  Akcja zakończona sukcesem

  13.02.2017 Chrześcijański szpital w Asuanie, w Egipcie, którym pracuje Anna Pinkas, pielęgniarka Centrum Misji i Ewangelizacji, otrzyma kolejne finansowe wsparcie z Polski.  Dzięki akcji "Życie to oddech" darczyńcy przekazali 11.312 złotych! Pieniądze zostaną przeznaczone na wyposażenie Oddziału Intensywnej Terapii i bloku operacyjnego w egipskim szpitalu.  czytaj całość »
 • Bytomscy streetworkerzy realizują nowy projekt

  Bytomscy streetworkerzy realizują nowy projekt

  11.02.2017 Grupa Pedagogów Ulicy UNO rozpoczęła realizację nowego projektu pod nazwą "Program placówki wsparcia dziennego dla dzieci i młodzieży w postaci pracy podwórkowej”. czytaj całość »
 • Ośrodek Pomocy Pokrzywdzonym Przestępstwem

  Ośrodek Pomocy Pokrzywdzonym Przestępstwem

  11.02.2017 Centrum Misji i Ewangelizacji Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP czwarty rok z kolei otrzymało dofinansowanie ze środków Ministerstwa Sprawiedliwości na prowadzenie Ośrodków Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem (OPOPP). czytaj całość »